0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

قیمت ثابت میلگرد صادراتی در اروپای جنوبی

قیمت میلگرد صادراتی جنوب اروپا طی هفته های گذشته ثابت باقی مانده است. این در حالی است که میزان تقاضا برای میلگرد وارداتی در کشور الجزایر بسیار قوی بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد صادراتی از جنوب اروپا به میزان 500-490 یورو (592-580 دلار) به ازای هر تن تا تاریخ 11 ماه سپتامبر ثابت بوده است که این ارزیابی ها براساس پیشنهادات قیمت میلگرد شنیده شده از کشورهای ایتالیا، یونان و اسپانیا بوده است. به گفته منابع خبری کارخانجات تولید فولاد واقع در جنوب اروپا در تلاشند قیمت میلگرد صادراتی خود را طی هفته های آتی به میزان 10-5 یورو به ازای هر تن افزایش دهند چراکه میزان تقاضا برای میلگرد  در الجزایر افزایش یافته و خریداران این محصول تصمیم دارند تا آخر سال جاری به میزان 300000-200000 تن میلگرد از کشورهای اروپایی وارد کنند.

هرچند به گفته برخی منابع خبری در حال حاضر فعالیت خرید میلگرد نسبتا کم می باشد. به گفته تولیدکنندگان این محصول در حال حاضر تمام موجودی ماه نوامبر به الجزایر فروخته شده است ولی هیچ گونه تخفیفی به این کشور ارائه نشده است و موجودی ماه دسامبر نیز هم چنان در برنامه می باشد. به نظر می رسد که هم اکنون میزان فعالیت خرید میلگرد کشور الجزایر کم بوده ولی پیش بینی می شود که طی هفته های آتی این میزان خرید میلگرد افزایش یابد. هم چنین به نظر می رسد که قیمت قراضه آهنی در ماه دسامبر نیز افزایش شدیدی یابد. در حال حاضر قیمت قراضه آهنی به میزان 12 دلار به ازای هر تن افزایش یافته و تا تاریخ 11 ماه اکتبر به میزان 307 دلار به ازای هر تن رسیده است.

قیمت روز میلگرد اصفهان

این در حالی است که قیمت این محصول در اواخر ماه سپتامبر و اوایل ماه اکتبر کاهش شدیدی یافته بوده است. به گفته برخی منابع خبری بخش زیادی از موجودی میلگرد در کشورهای جنوب اروپا انبار شده است و برای فروش به الجزایر آماده گردیده است. این محموله ها تا پایان ماه نوامبر به کشور الجزایر وارد خواهد شد. یکی از تاجران واقع در جنوب اروپا اظهار کرده است که در حال حاضر چندین هزار میلگرد برای فروش به کشور الجزایر انبار کرده است. این در حالی است که ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد وارداتی به الجزایر به میزان 525-515 یورو به ازای هر تن بوده است. واردکنندگان میلگرد در کشور الجزایر فعالیت خرید میلگرد خود را از اواسط ماه دسامبر ماه ها پس از صدور مجوز واردات میلگرد به این کشور آغاز کردند. دولت بازرگانی الجزایر مجوز واردات میلگرد اضافی به میزان 400000 تن را در تاریخ 12 ماه سپتامبر سال جاری صادر کرده است و مجموع میلگرد وارداتی به این کشور در سال 2017 به میزان 1 میلیون تن خواهد رسید. این در حالی است که میزان واردات میلگرد در ماه ژوئیه به این کشور به میزان 534100 تن گزارش شده است.

ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد در بازار داخلی کشورهای جنوب اروپا تا تاریخ 11 ماه اکتبر به میزان 535-510 یورو به ازای هر تن ثابت باقی مانده است و این ارزیابی ها براساس پیشنهادات قیمت میلگرد و معاملات صورت گرفته در کشورهای اسپانیا و ایتالیا بوده است. به نظر می رسد که بازار برای افزایش قیمت میلگرد آماده می باشد ولی این افزایش قیمت در حال حاضر آشکار نمی باشد. هم چنین پیش بینی می شود که میزان تقاضا برای میلگرد درکارخانجات تولید فولاد واقع در کشور ترکیه طی هفته های آتی افزایش یابد. به گفته برخی منابع خبری کارخانجات تولید میلگرد در کشورهای جنوب اروپا قصد دارند قیمت میلگرد تولیدی خود را به میزان بیشتری افزایش دهند که علت این امر افزایش قیمت الکترود گرافیتی، آجر نسوز و فروآلیاژها بیان گردیده است. کارخانجات تولید فولاد واقع در ایتالیا به میزان بیشتری نسبت به سایر کارخانجات برای افزایش قیمت میلگرد تولیدی خود تلاش می کنند چراکه هزینه های تولید میلگرد در این کارخانجات به میزان 30-20 یورو به ازای هر تن افزایش یافته است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0