0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسانات قیمت میلگرد ایالات متحده آمریکا

قیمت میلگرد ایالات متحده آمریکا به دنبال افزایش هزینه های فولاد در حال افزایش می باشد و خریداران به سمت خرید کالاهای وارداتی روی آورده اند. به گفته منابع خبری قیمت پیشنهادی کارخانجات از اوایل ماه اوت شروع به افزایش کرده است که این افزایش قیمت حدودا به میزان 25 دلار به ازای هر تن گزارش شده است و به نظر می رسد این کارخانجات در حال دستیابی به قیمت های واقعی معاملات می باشند. افزایش قیمت قراضه آهنی در بازار جهانی و کاهش عرضه میلگرد وارداتی نشان دهنده این مطلب است که افزایش قیمت میلگرد در بازار داخلی آمریکا تداوم خواهد یافت.

میزان افزایش قیمت میلگرد این کشور تا تاریخ 17 ماه اوت به میزان 5/27-75/26 دلار به ازای هر تن رسیده است که این افزایش قیمت نسبت به افزایش قیمت 27-5/26 دلار به ازای هر تن اعلام شده تا تاریخ 2 ماه اوت افزایش یافته است.  به گفته منابع خبری افزایش قیمت این محصول تا میزان 25 دلار به ازای هر تن طبیعی می باشد با این حال انتظار می رود که قیمت میلگرد در بازار داخلی تا ماه آینده افزایش بیشتری نیز یابد. هم چنین قیمت های وارداتی پیشنهادی نیز در حال حاضر بالا می باشد. ارزیابی ها از قیمت میلگرد وارداتی به میزان 499-494 دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

قیمت میلگرد روز اصفهان

این در حالی است که قیمت پیش بینی شده طی هفته گذشته به میزان 499-480 دلار به ازای هر تن بوده است و در هفته جاری شاهد افزایش قیمت های پیشنهادی میلگرد وارداتی نیز بوده ایم. با این حال تاکنون معامله ای با کشورهای واردکننده محصولات منعقد نشده است. به گفته یکی از فروشندگان خارجی افزایش جهانی قیمت میلگرد بر قیمت های پیشنهادی کارخانجات عربستان سعودی تاثیر داشته است ولی تولیدکنندگان این محصول در ترکیه از این روند تبعیت نکرده اند.

یکی از خریداران در کشور آمریکا گزارش کرده است که میلگرد در پرو به قیمت 485 دلار به ازای هر تن به فروش رسیده است که نسبت به قیمت پیشنهادی پرتغال و ایتالیا افزایش یافته است. هم چنین قیمت پیشنهادی ترکیه نیز به میزان 508 دلار به ازای هر تن بوده است که چندان جالب نمی باشد. این روند تولیدکنندگان میلگرد ترکیه را ناچار به ثبات قیمت ها می کند ولی با این حال افزایش قیمت ها به تبعیت از بازار جهانی رخ خواهد داد.

آنچه از تحلیل بازار جهانی متوجه می شویم آن است که در حال حاضر قیمت قراضه آهنی در بازار جهانی رو به افزایش می باشد. هم چنین تولیدکنندگان میلگرد در ترکیه از پیشنهاد قیمت های جدید خودداری کرده و تولیدکنندگان در اروپا نیز در تعطیلات به سر می برد. بنابراین به علت کاهش میزان عرضه محصولات در بازارهای اطراف و هم چنین افزایش قیمت های پیشنهادی محصولات وارداتی انتظار می رود که افزایش قیمت میلگرد در بازار داخلی آمریکا هم چنان ادامه یابد.

تهدیدات محدودیت های تجاری پر هزینه از جمله بحث های صورت گرفته راجع به قانون 232 تجارت آمریکا سبب شده است که در حال حاضر اقدامات ضد دامپینگ جدیدی در این کشورها انجام گیرد که این امر سبب نگرانی برخی از واردکنندگان محصولات فولادی به این کشور گشته است. در حقیقت این واردکنندگان از تصمیمات جدید راجع به قانون 232 تجارت آمریکا نگران بوده به گونه ای که در حال حاضر می توان گفت واردات این کشور فلج شده است.

بنابراین با افزایش بیشتر قیمت میلگرد وارداتی گمانه زنی ها حاکی از آن است که قیمت این محصول در بازار داخلی آمریکا نیز افزایش بیشتری یابد. با این حال در حال حاضر اوضاع بازار وارداتی میلگرد این کشور اصلا مساعد نبوده و تمامی کارخانجات از این وضعیت استفاده کرده اند. هم چنین پیش بینی می شود با فرارسیدن ماه سپتامبر قیمت محصولات فولادی افزایش بیشتری نیز یابد. علت این امر این است که میزان تقاضا در بازار داخلی آمریکا در ماه اوت نسب به ژوئیه بسیار بیشتر بوده است و انتظار می رود این میزان با فرارسیدن ماه سپتامبر افزایش بیشتری نیز یابد.

به گفته یکی از تولیدکنندگان واقع در شمال اروپا تجارت در تابستان سال جاری نسبتا خوب بوده است اما نسبت به سال گذشته از اوضاع مطلوبی برخوردار نمی باشد. هم چنین لازم به ذکر است که قیمت های میلگرد داخلی و وارداتی آمریکا در تاریخ 2 ماه اوت پس از افزایش قیمت های پیشنهادی کارخانجات در تاریخ 1 ماه اوت، افزایش یافت.

افزایش قیمت میلگرد لهستان برای ماه سپتامبر

تولیدکنندگان میلگرد لهستان قیمت های پیشنهادی خود را برای محصولات تولیدی ماه سپتامبر افزایش داده اند. به گفته منابع خبری علت این افزایش قیمت افزایش هزینه های تولیدی گزارش شده است. اگرچه قیمت های جدید هنوز در معاملات صورت گرفته منعکس نشده است انتظار می رود قیمت های معاملاتی نیز به علت افزایش قیمت مواد اولیه و هزینه های الکترودها و هم چنین افزایش کلی قیمت ها در بازار داخلی اروپا، افزایش یابد. به گفته یکی از تاجران در حال حاضر قیمت های پیشنهادی در این کشور بسیار بالا می باشد ولی انتظار می رود که با پایان یافتن تعطیلات فصل تابستان این روند تغییر کرده و قیمت های پیشنهادی متعادل تر گردند.

ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد تولید داخلی لهستان تا تاریخ 18 ماه اوت نیز به میزان 589-561 دلار به ازای هر تن رسیده است. این در حالی است که قیمت این محصول طی هفته گذشته به میزان 580-556 دلار به ازای هر تن بوده و در این هفته شاهد افزایش قیمت این محصول بوده ایم. قیمت های پیشنهادی کارخانجات ArcelorMittal و Celsa نیز به میزان 591 دلار به ازای هر تن گزارش شده است در حالی که قیمت پیشنهادی سایر کارخانجات حدودا به میزان 567 دلار به ازای هر تن اعلام شده است. هم چنین این قیمت ها شامل هزینه های حمل و نقل حدودا به میزان 8-3 دلار به ازای هر تن می باشند.

 

خبرهای مرتبط:

 

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0