0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کاهش قیمت ورق گرم، و ثبات در قیمت ناودانی اروپایی

قیمت ورق گرم و سرد اروپا به تدریج کاهش یافته است، در حالیکه  قیمت ناودانی اروپایی در فعالیت های بالای خریداران، ثابت باقی مانده است. شرکت کنندگان در بازار ، تثبیت قیمتها را در آینده نزدیک پیش بینی می کنند.

در بازار جمهوری چک، تنها قیمت ناودانی اروپایی ، به دلیل کمبود مواد در بازار اروپا پایدار باقی مانده است، در حالی که قیمت ورق گرم و ورق سرد حدود 10 تا 20 یورو در هر تن ، طی همین دوره کاهش داشته اند. شرکت آرکلور میتال و شرکت فولاد ایالات متحده در حال تلاش برای حفظ قیمت در سمت بالاتر از محدوده فعلی هستند.

در حالی که تولیدکنندگان دیگر به کاهش قیمت ناودانی اروپایی علاقمند می باشند. بازار بسیار فعال است زیرا تولیدکنندگان سعی دارند محموله های ناودانی اروپایی  قدیمی را به فروش برسانند، اگر چه اکثر آنها دارای ذخایر بالایی هستند، موافقت می کنند که در میان تقاضای خوب از بخش های مصرف کننده اصلی خرید کنند.

همچنین از سوی عرضه کنندگان ناودانی اروپایی خارج از کشور، پیشنهاداتی شنیده می شود ، اما چنین پیشنهاداتی برای مشتریان داخلی  خیلی جذاب نیستند. شرکت کنندگان در بازار انتظار دارند که قیمت ناودانی اروپایی در آینده نزدیک با ثبات بیشتری همراه  باشد، در حالی که ممکن است قیمت ورق در سه ماهه سوم سال کاهش یابد.

افزایش قیمت پیشنهادات ناودانی اروپایی داخلی و صادراتی ترکیه

با وجودی که تحولات بازار همچنان روند رو به رشدی نداشته است، کارخانه های ترکیه  در بخش های داخلی و صادرات ناودانی اروپایی ، دوباره روند رو به رشد را آغاز کرده است. در همان زمان، فعالان بازار می گویند که تقاضا هنوز هم پایین است. با این حال، مشتریان داخلی به تدریج سرعت خرید را افزایش می دهند.

شرکت ایکداس که بزرگترین سازنده فولاد کشور ترکیه است اعلام کرد که قیمت ناودانی اروپایی خود را 30 لیره در هر تن افزایش داده است و قیمت ناودانی اروپایی داخلی را 930  لیره در هر تن  و 1.910 لیره در هر تن کارهای سابق بیگا، تعیین کرد. معادل دلار این پیشنهادات، قیمت ناودانی اروپایی 14 دلار در هر تن در هفته افزایش داشته و به مبلغ 940 دلار در هر تن و 950 دلار در هر تن کارهای سابق بیگا ارائه گردیده است.

قیمت نبشی ناودانی

صادرات ناودانی اروپایی

در همان روز،مجتمع تولید فولاد داخلی کاردمیر، هفته گذشته قیمت ناودانی اروپایی را  1.880 لیره در هر تن کارهای سابق تعیین کرد که معادل نرخ رایج در حدود 950 دلار در هر تن کارهای سابق می باشد. به گفته فعالان بازار،این شرکت تولید کننده موفق به فروش حدود 30.000 تا 35.000 تن ناودانی اروپایی با همین قیمت شد.

در بخش صادرات، پیشنهادات شروع به افزایش قیمت ناودانی اروپایی کردند ، به این ترتیب قیمت ناودانی اروپایی در بازار صادرات حدود 940 تا 950 دلار در هر تن ارائه گردید، در حالی که قیمت ناودانی اروپایی در هفته گذشته با مبلغ  950 دلار در هر تن ، بسیار گسترده تر بوده است.

یکی از منابع تجاری به متال اکسپرت اظهار داشت :”قیمت ناودانی اروپایی صادراتی نیز افزایش خواهد یافت، اما امروز برای بازار داخلی پشتیبانی بیشتری صورت می گیرد، هر چند این حمایت هنوز هم ناکافی است.” وی افزود: “برخی از کارخانه ها تلاش می کنند که قیمت ناودانی اروپایی را از طریق محدودیت عرضه، افزایش دهند.”

کاهش قیمت معاملات ناودانی اروپایی در ترکیه

تولید کنندگان ناودانی اروپایی ترکیه قیمت های بازار داخلی را کاهش داده اند، که هدف آنها از این کاهش قیمت، برآورده کردن  انتظارات مشتریان است. به عنوان یک نتیجه، حجم قابل توجهی از ناودانی اروپایی مورد معامله قرار گرفته است. پیشنهادات قیمت ناودانی اروپایی صادراتی از سوی ترکیه در میان رقابت سخت تر در بازار، تا حدودی کاهش یافته است.

در هفته گذشته تعدادی از معاملات ناودانی اروپایی با قیمت  940 تا 950 دلار در هر تن کارهای سابق، با تولیدکنندگان و نوردسازان داخلی انجام شد؛ در حالیکه برخی قراردادهای مربوط به حجم های کوچکتر ناودانی اروپایی تقریباً زیر قیمت 940 دلار در هرتن کارهای سابق امضا شدند.

شرایط دشوار فروش ناودانی

پیشنهادات قیمت ناودانی اروپایی داخلی فعلی، در ترکیه در محدوده ای بین 940 تا 950 دلار در هر تن کارهای سابق، بسته به عرضه کننده،ارائه شده است. همچنین لازم به ذکر است که برخی از پیشنهادات محدود برای محموله ناودانی اروپایی در سطح قیمت 940 تا 950 دلار در هر تن کارهای سابق اسکندریه در دسترس هستند. متال اکسپرت یادآور شد که آخرین معاملات برای ناودانی اروپایی در کشورهای مستقل مشترک المنافع در ترکیه در محدوده قیمت 950 دلار منعقد شده است.

قیمت ناودانی اروپایی صادراتی ترکیه تا حدود 10 دلار در هر تن کاهش یافته است وهم اکنون به مبلغ 940 تا 950 دلار به ازای هر تن در بازار عرضه می شود. فعالان بازار ، شروع  مذاکراتی با خریداران جنوب را اروپا گزارش کردند، آنها انتظار دارند که در آینده نزدیک، معاملاتی انجام شوند. یک منبع به متال اکسپرت گفت: ” شرایط برای فروش بسیار سخت تر می شود، به ویژه اینکه روسیه تا حدودی تهاجمی عمل می کند.”

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0