0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

افزایش قیمت میلگرد و سیم فولادی کشور ترکیه

قیمت سیم مفتولی و خرید میلگرد صادراتی کشور ترکیه طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ ۱۳ ماه ژوئیه، برخلاف تقاضای ضعیف در بازار، روند صعودی را در پیش گرفته است. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد صادراتی به خارج از ترکیه ۴۷۰-۴۵۵ دلار به ازای هر تن بوده است. قیمت اعلام شده توسط این آژانس برای این محصول در هفته گذشته به میزان ۴۷۰-۴۵۰ دلار به ازای هر تن بوده است. همان گونه که مشاهده می شود قیمت این محصول نسبت به هفته گذشته افزایش یافته است. اخبار رسیده حاکی از آن است که تولیدکنندگان میلگرد در ترکیه قیمت پیشنهادی برای صادرات این محصول را ۴۸۰-۴۷۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند. با این حال خریداران این محصول در خارج از کشور تمایلی برای خرید میلگرد به قیمتی بالاتر از ۴۵۵ دلار به ازای هر تن نشان نداده اند. به گفته برخی منابع خبری طی این هفته تعداد معاملات اندکی به قیمت ۴۷۰-۴۶۰ دلار به ازای هر تن منعقد شده است. با این حال انتظار می رفت که معاملات بیشتری به قیمت ۴۸۰ دلار به ازای هر تن منعقد گردد. متاسفانه معاملاتی با ظرفیت های بالا هنوز صورت نگرفته است. با این حال قیمت سیم مفتولی صادراتی نیز نسبت به هفته گذشته افزایش یافته است.

ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت سیم مفتولی صادراتی از ترکیه به میزان ۴۸۰-۴۷۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۴۷۵-۴۶۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته، افزایش یافته است. هم چنین اخبار رسیده حاکی از آن است که قیمت پیشنهادی تولیدکنندگان سیم مفتولی در ترکیه به میزان ۵۰۰-۴۸۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده است در حالی که قیمت های پیشنهادی خریداران در مزایده به میزان ۴۷۰-۴۶۰ دلار به ازای هر تن بوده است.

افزایش قیمت میلگرد مصر به علت افزایش تقاضای بازار

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ ۱۳ ماه ژوئیه، تولیدکنندگان میلگرد کشور مصر قیمت خرید میلگرد تولید داخلی خود را طی این هفته افزایش داده اند. اخبار رسیده حاکی از آن است که بزرگترین تولیدکننده فولاد کشور مصر، Ezz Steel، قیمت میلگرد تولیدی خود را در بازار داخلی به میزان ۵۷۷ دلار به ازای هر تن (شامل ۱۴ درصد مالیات بر ارزش افزوده) اعلام کرده اند. این در حالی است که قیمت میلگرد طی هفته گذشته به میزان ۵۵۶ دلار به ازای هر تن بوده که طی هفته جاری افزایش یافته است. هم چنین کارخانه تولید فولاد Beshay قیمت میلگرد تولیدی خود را به میزان ۵۸۵ دلار به ازای هر تن (شامل ۱۴ درصد مالیات بر ارزش افزوده) اعلام کرده است.

این قیمت نیز طی هفته گذشته ۵۷۸ دلار به ازای هر تن بوده است. به گفته منابع خبری علت افزایش قیمت خرید میلگرد نیز در این کشور افزایش قیمت مواد اولیه تولید میلگرد و افزایش قیمت شمش می باشد. هم چنین از دیگر دلایل افزایش قیمت میلگرد تولید داخلی این کشور می توان به افزایش میزان تقاضا میلگرد در این کشور و اثرات عوارض ضد دامپینگ وارده بر این کشور از سوی کشورهای ترکیه (۱۹-۱۰ درصد)، چین (۱۷ درصد) و اوکراین (۲۷-۱۵ درصد) می باشد. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد تولید داخلی مصر طی هفته جاری ۵۸۵-۵۷۷ دلار به ازای هر تن (شامل ۱۴ درصد مالیات بر ارزش افزوده) تا تاریخ ۱۳ ماه ژوئیه بوده است.

افزایش قیمت میلگرد امارات متحده عربی

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ ۱۳ ماه ژوئیه، خرید میلگرد کارخانجات امارات استیل و کنارس استیل قیمت میلگرد تولیدی خود را طی هفته جاری افزایش داده اند. اخبار رسیده حاکی از آن است که شرکت امارات استیل قیمت میلگرد پیشنهادی خود را به میزان ۵۰۹ دلار به ازای هر تن اعلام کرده است که نسبت به قیمت پیشنهادی طی هفته گذشته (۴۸۳ دلار به ازای هر تن ) افزایش یافته است. هم چنین کارخانه تولید فولاد Conares نیز قیمت میلگرد تولید داخلی خود را به میزان ۵۰۸ دلار به ازای هر تن اعلام داشته که نسبت به قیمت ۴۸۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است. به گفته منابع خبری این افزایش قیمت به علت افزایش قیمت قراضه آهنی و شمش بوده است.

بازار آرام محصولات فولاد بلند آمریکا

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ ۱۳ ماه ژوئیه، قیمت سیم مفتولی تولید داخلی آمریکا در حال حاضر ثابت می باشد. این در حالی است که به گفته منابع خبری قیمت قراضه آهنی در بازار داخلی رو به کاهش می باشد. هم چنین ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت سیم مفتولی تولید داخلی آمریکا طی هفته گذشته ثابت بوده است.

این در حالی است که قیمت این محصول در ماه ژوئن افزایش یافته بوده است. به علت تحقیقات در بخش ۲۳۲ قانون واردات آمریکا و هم چنین تحقیقاتی در بخش واردات این محصول، رقابت وارداتی در کشور کاهش یافته است. بخش ۲۳۲ قانون آمریکا به رئيس جمهور آمريكا اجازه خواهد داد كه وظايف واردات را بر اساس هر گونه ملاحظه اي كه امنيت ملي را تهديد مي كند، اعمال كند. هم چنین انتظار می رود که قوانین مقدماتی تجارت در اواخر ماه اوت یا اوایل ماه سپتامبر مشخص گردد. به گفته خریداران سیم مفتولی آمریکا، شرکت های داخلی تولیدکننده این محصول در نظر دارند قیمت سیم مفتولی تولیدی خود را در ماه اوت افزایش دهند، با این حال عملی شدن این خبر هنوز تایید نشده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • ۵عالی بود
  • ۳خوب بود
  • ۲معمولی بود
  • ۱بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0
سوالات و نظرات کاربران
نمایش موافق ترین ها
    اشتراک گذاری