0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت میلگرد و سیم فولادی کشور ترکیه

قیمت سیم مفتولی و خرید میلگرد صادراتی کشور ترکیه طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ 13 ماه ژوئیه، برخلاف تقاضای ضعیف در بازار، روند صعودی را در پیش گرفته است. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد صادراتی به خارج از ترکیه 470-455 دلار به ازای هر تن بوده است. قیمت اعلام شده توسط این آژانس برای این محصول در هفته گذشته به میزان 470-450 دلار به ازای هر تن بوده است. همان گونه که مشاهده می شود قیمت این محصول نسبت به هفته گذشته افزایش یافته است. اخبار رسیده حاکی از آن است که تولیدکنندگان میلگرد در ترکیه قیمت پیشنهادی برای صادرات این محصول را 480-470 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند. با این حال خریداران این محصول در خارج از کشور تمایلی برای خرید میلگرد به قیمتی بالاتر از 455 دلار به ازای هر تن نشان نداده اند. به گفته برخی منابع خبری طی این هفته تعداد معاملات اندکی به قیمت 470-460 دلار به ازای هر تن منعقد شده است. با این حال انتظار می رفت که معاملات بیشتری به قیمت 480 دلار به ازای هر تن منعقد گردد. متاسفانه معاملاتی با ظرفیت های بالا هنوز صورت نگرفته است. با این حال قیمت سیم مفتولی صادراتی نیز نسبت به هفته گذشته افزایش یافته است.

ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت سیم مفتولی صادراتی از ترکیه به میزان 480-470 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 475-460 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته، افزایش یافته است. هم چنین اخبار رسیده حاکی از آن است که قیمت پیشنهادی تولیدکنندگان سیم مفتولی در ترکیه به میزان 500-480 دلار به ازای هر تن اعلام شده است در حالی که قیمت های پیشنهادی خریداران در مزایده به میزان 470-460 دلار به ازای هر تن بوده است.

افزایش قیمت میلگرد مصر به علت افزایش تقاضای بازار

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ 13 ماه ژوئیه، تولیدکنندگان میلگرد کشور مصر قیمت خرید میلگرد تولید داخلی خود را طی این هفته افزایش داده اند. اخبار رسیده حاکی از آن است که بزرگترین تولیدکننده فولاد کشور مصر، Ezz Steel، قیمت میلگرد تولیدی خود را در بازار داخلی به میزان 577 دلار به ازای هر تن (شامل 14 درصد مالیات بر ارزش افزوده) اعلام کرده اند. این در حالی است که قیمت میلگرد طی هفته گذشته به میزان 556 دلار به ازای هر تن بوده که طی هفته جاری افزایش یافته است. هم چنین کارخانه تولید فولاد Beshay قیمت میلگرد تولیدی خود را به میزان 585 دلار به ازای هر تن (شامل 14 درصد مالیات بر ارزش افزوده) اعلام کرده است.

این قیمت نیز طی هفته گذشته 578 دلار به ازای هر تن بوده است. به گفته منابع خبری علت افزایش قیمت خرید میلگرد نیز در این کشور افزایش قیمت مواد اولیه تولید میلگرد و افزایش قیمت شمش می باشد. هم چنین از دیگر دلایل افزایش قیمت میلگرد تولید داخلی این کشور می توان به افزایش میزان تقاضا میلگرد در این کشور و اثرات عوارض ضد دامپینگ وارده بر این کشور از سوی کشورهای ترکیه (19-10 درصد)، چین (17 درصد) و اوکراین (27-15 درصد) می باشد. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد تولید داخلی مصر طی هفته جاری 585-577 دلار به ازای هر تن (شامل 14 درصد مالیات بر ارزش افزوده) تا تاریخ 13 ماه ژوئیه بوده است.

افزایش قیمت میلگرد امارات متحده عربی

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ 13 ماه ژوئیه، خرید میلگرد کارخانجات امارات استیل و کنارس استیل قیمت میلگرد تولیدی خود را طی هفته جاری افزایش داده اند. اخبار رسیده حاکی از آن است که شرکت امارات استیل قیمت میلگرد پیشنهادی خود را به میزان 509 دلار به ازای هر تن اعلام کرده است که نسبت به قیمت پیشنهادی طی هفته گذشته (483 دلار به ازای هر تن ) افزایش یافته است. هم چنین کارخانه تولید فولاد Conares نیز قیمت میلگرد تولید داخلی خود را به میزان 508 دلار به ازای هر تن اعلام داشته که نسبت به قیمت 480 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است. به گفته منابع خبری این افزایش قیمت به علت افزایش قیمت قراضه آهنی و شمش بوده است.

بازار آرام محصولات فولاد بلند آمریکا

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ 13 ماه ژوئیه، قیمت سیم مفتولی تولید داخلی آمریکا در حال حاضر ثابت می باشد. این در حالی است که به گفته منابع خبری قیمت قراضه آهنی در بازار داخلی رو به کاهش می باشد. هم چنین ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت سیم مفتولی تولید داخلی آمریکا طی هفته گذشته ثابت بوده است.

این در حالی است که قیمت این محصول در ماه ژوئن افزایش یافته بوده است. به علت تحقیقات در بخش 232 قانون واردات آمریکا و هم چنین تحقیقاتی در بخش واردات این محصول، رقابت وارداتی در کشور کاهش یافته است. بخش 232 قانون آمریکا به رئيس جمهور آمريكا اجازه خواهد داد كه وظايف واردات را بر اساس هر گونه ملاحظه اي كه امنيت ملي را تهديد مي كند، اعمال كند. هم چنین انتظار می رود که قوانین مقدماتی تجارت در اواخر ماه اوت یا اوایل ماه سپتامبر مشخص گردد. به گفته خریداران سیم مفتولی آمریکا، شرکت های داخلی تولیدکننده این محصول در نظر دارند قیمت سیم مفتولی تولیدی خود را در ماه اوت افزایش دهند، با این حال عملی شدن این خبر هنوز تایید نشده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0