0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

روند صعودی قیمت میلگرد اتحادیه اروپا

قیمت میلگرد در بازار داخلی جنوب اروپا تا تاریخ 12 ماه ژوئیه 502-491 دلار به ازای هر تن بوده. این در حالی است که قیمت اعلام شده طی هفته گذشته 474-468 دلار به ازای هر تن بوده است. مشاهده می شود که قیمت این محصول طی این هفته نسبت به هفته گذشته به میزان 29-23 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. هم چنین به گفته فعالان بازار، پیشنهادات مطرح شده در اروپا برای قیمت میلگرد و قیمت معاملات انجام شده در کشورهای اسپانیا و ایتالیا بیشتر در محدوده ارزیابی های آژانس متال بولتن از قیمت میلگرد بوده است.

از طرفی ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت سیم مفتولی تولید داخلی اروپا طی هفته گذشته به قیمت 525-514 دلار به ازای هر تن ثابت باقی مانده است. اخبار رسیده حاکی از آن است که در شمال اروپا، ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد تولید داخلی این منطقه تا روز چهارشنبه مورخ 12 ماه ژوئیه 531-520 دلار به ازای هر تن بوده است.طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ 12 ماه ژوئیه، قیمت محصولات فولاد بلند در بازار داخلی شمال و جنوب اروپا طی هفته گذشته به میزان 29 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. اخبار رسیده حاکی از آن است که علت افزایش قیمت محصولات فولادی بلند اتحادیه اروپا، افزایش قیمت قراضه آهنی و محصولات فولادی نیمه تمام می باشد.

این در حالی است که قیمت این محصول در هفته گذشته 520-514 دلار به ازای هر تن بوده است که طی هفته جاری به میزان 11-6 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.هم چنین قیمت سیم مفتولی طبق ارزیابی های این هفته 542-531 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت هفته گذشته (514-502 دلار به ازای هر تن) 29 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.به گفته منابع خبری این محصولات در آلمان و هلند به این قیمت فروخته شده است. با وجود اینکه این قیمت ها توسط تاجران پذیرفته شده است آن ها بیان کرده اند که این افزایش قیمت عجیب و ناباورانه می باشد.

ثبات قیمت تیرآهن در بازار داخلی اروپا

قیمت تیر آهن تولیدی اروپا طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت تیر آهن تولید داخلی اروپا طی هفته گذشته 562-540 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به هفته قبل به میزان 6 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. این قیمت طی هفته گذشته به میزان 568-540 دلار به ازای هر تن بوده است. این در حالی است که شرکت کنندگان بازار بیان کرده اند که احتمالا قیمت ها به پایین ترین حد خود خواهد رسید. به گفته یکی از تاجران در شمال اروپا : ” طی چند ماه گذشته، قیمت قراضه آهنی کاهش یافته است با این حال قیمت تیرآهن تغییر چندانی نیافته است بنابراین کارخانجات تولید این محصولات پول بیشتری دریافت کرده اند. ” وی افزود : ” من فکر می کنم که فضا برای کاهش قیمت به میزان بیشتر وجود داشته باشد اما این مسئله تنها در صورتی امکان پذیر است که میزان تقاضا در کارخانجات پایدار شده یا کاهش یابد. هم چنین زمان فرآوری محصولات نیز به میزان 2 تا 4 هفته کاهش می یابد. “

اخبار رسیده حاکی از آن است که کارخانجات فولادی آلمان قرادادهای ماهیانه خود را برای خرید قراضه آهنی به میزان 22-11 دلار به ازای هر تن در ماه ژوئن کاهش داده اند.هم چنین قیمت تیرآهن جنوب اروپا به میزان 590-568 دلار به ازای هر تن تا روز چهارشنبه ثابت باقی مانده است که نشان دهنده بازار داخلی آرام این منطقه می باشد.هم چنین پیشنهادات وارداتی از کشورهای ایران و ترکیه نیز به میزان 540-534 دلار به ازای هر تن بوده است که به کشور اسپانیا وارد شده است با این حال فعالیت خرید بسیار کم بوده.

افزایش قیمت های پیشنهادی میلگرد صادراتی اروپا  برخلاف کاهش تقاضا

 • قیمت میلگرد صادراتی طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در روز چهارشنبه مورخ 12 ماه ژوئیه، تولیدکنندگان محصولات فولاد بلند ایالت متحده اروپا این منطقه را طی هفته گذشته به میزان زیادی افزایش داده اند. اخبار رسیده حاکی از آن است که طبق گفته فعالان بازار قیمت میلگرد صادراتی از جنوب اروپا به میزان 502-480 دلار به ازای هر تن رسیده است.هم چنین گفته شده که قیمت 502 دلار به ازای هر تن برای میلگرد صادراتی از اروپا عملا غیر قابل اجرا بوده و با استقبالی روبرو نشده است.
 • به گفته یکی از فعالان بازار : ” اوضاع بازار صادراتی نامطلوب بوده و پیشنهاد قیمت 502 دلار به ازای هر تن برای میلگرد صادراتی از سوی کارخانجات بسیار ناباورانه می باشد. ” هم چنین وی افزود : ” مجوز صادرات به الجزایر نیز تاکنون فقط شایعه بوده و حتمی نمی باشد. ” کشورهای واقع در شمال آفریقا بزرگترین بازار محصولات فولاد بلند صادراتی از کشورهای اروپایی می باشند اما هنوز میزان سهمیه وارداتی این کشور یا صدور مجوز واردات برای آن درسال 2017 اعلام نشده است و در حال حاضر امکان واردات میلگرد به این کشورها وجود ندارد.به گفته منابع خبری امکان دارد مجوز واردات میلگرد برای الجزایر تا روز یکشنبه هفته آینده صادر شود اما این احتمال هنوز قطعی نمی باشد.
 • هم چنین ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد صادراتی از جنوب اروپا به سایر کشورها به میزان 480-474 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 12 ماه ژوئن رسیده است.این در حالی است که قیمت این محصول در هفته گذشته 474-434 دلار به ازای هر تن بوده. مشاهده می شود که قیمت این محصول طی این هفته به میزان 29 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.هم چنین ارزیابی هفتگی این آژانس از قیمت سیم مفتولی صادراتی نیز به میزان 491-480 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به هفته گذشته بدون تغییر باقی مانده است.

 

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0