0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

اسلب به روند افزايشي ادامه مي دهد

تامين كننده هاي اسلب در بازار آهن آلات CIS در طول ماه جاري به واسطه محدود شدن عرضه در بازار،و حمايت ايجاد شده از سوي بازار قوي محصولات تخت قيمت اسلب خود را افزايش دادند. به گزارش متال اكسپرت در آخرين قيمتهاي پيشنهادي،  توليد كننده هاي CIS قیمت اسلب را با ۵ دلار افزايش به ۵۴۰ تا ۵۴۵ دلار FOB درياي سياه رساندند.

تولیدکنندگان آهن آلات سهميه ماه آوريل را به بازار عرضه مي كنند و شركت Metinvest اوكراين معاملاتي را در محدوده مذكور با خريداران تركيه و ايتاليا نهايي كرده است. شركت Evraz روسيه چند هفته است در بازار حضور ندارد. شركت فولاد مباركه ايران نيز مزايده فروش جديد خود را با ۲۰ دلار افزايش نسبت به ژانويه در محدوده ۵۳۵ تا ۵۴۰ دلار اعلام كرده است.

در همين حال خريداران آهن آلات در شرق آسيا قبل از تعطيلات فعال تر شده بودند و شركت Evraz توانست محموله هايي به قيمت ۵۲۰ تا ۵۲۵ دلار FOB معادل۵۴۰ تا ۵۴۵ دلار CFR به اين منطقه به فروش برساند.

با ادامه روند افزايشي قيمت كلاف نرم در جنوب شرق آسيا پيشنهاد هاي جديد فروش اسلب به اين منطقه به ۵۳۰ تا ۵۳۵ دلار FOBمعادل ۵۴۵ تا ۵۵۰ دلار CFR بنادر اصلي رسيده است. لازم به ذكر است هفته گذشته ۴۰,۰۰۰ تن اسلب آفريقاي جنوبي به اندونزي به فروش رسيد كه البته قيمت فروش نهايي آن مشخص نشد.

افزایش قیمت سنگ آهن در چین

در طی هفته گذشته قیمت سنگ آهن وارداتی در چین کمی افزایش یافت در که سطح فعالیت های تجاری در بازار سنگ آهن وارداتی متوسط بوده است. در همین حال قیمت سنگ آهن داخلی روند ثابتی داشته است. در حال حاضر سنگ آهن هند با خلوص ۵/۶۳ درصد در بندر گینگ دائو تنی ۴/۷۶ دلار می باشد.

قیمت آهن آلات

در همین حال قیمت سنگ آهن کنسانتره با درصد خلوص ۶۶ در تانگ شان تنی ۹۸ دلار می باشد.  در طی هفته گذشته قیمت سنگ آهن وارداتی افزایش یافته و اکثر تولیدکنندگان آهن آلات تصمیم دارند موجودی انبارهای خود را تا قبل از تعطیلات سال جدید افزایش دهند. بسیاری از تجار به دلیل نزدیک شدن به سال جدید هیچ گونه فعالیتی ندارند و این امر باعث کاهش تقاضا شده است. انتظار می رود قیمت سنگ آهن در هفته پیش رو روند ثابتی داشته باشد.

آخرین وضعیت بازار میلگرد مصر

قیمت میلگرد بازار داخلی مصر در حال حاضر ما بین تنی ۶۷۱ تا ۶۷۵ دلار درب کارخانه و با احتساب ۱۴ درصد مالیات ارزش بر افزوده می باشد. به دلیل عوارض آنتی دامپینگ که از ۷ دسامبر ۲۰۱۷ به مدت ۵ سال برای واردات میلگرد از کشورهای اوکراین چین و ترکیه می باشد و این عوارض ها مابین ۷ تا ۲۹ درصد بودهتجار مصر به بازار داخلی روی آورده اند.

در نتیجه تقاضای میلگرد بازار داخلی شرایط خوبی دارد. به گفته منابع خبری به دلیل ساخت و ساز و پروژه های در حال احداث انتظار نمی رود که تقاضا با کاهشی روبرو شود. و با توجه به قیمت میلگرد بازار داخلی شاهد کاهش تقاضا نخواهیم بود.

ثبات قیمت ورق رنگی بازار داخلی چین

در طی هفته گذشته میانگین قیمت ورق رنگی بازار داخلی چین روند ثابتی داشته در حالی که سطح فعالیت های تجاری پایین بوده است. میانگین قیمت ورق رنگی در این بازار به میزان ۱۰۰۰ دلار به ازای هر تن بوده است. در طی هفته گذشته بسیاری از تجار به دلیل نزدیک شدن به تعطیلات سال جدید چینی هیچ گونه فعالیتی در بازار ورق رنگی نداشته اند و این امر باعث کاهش تقاضا در بازار شده است. انتظار می رود قیمت ورق رنگی بازار داخلی چین در هفته پیش رو روند ثابتی داشته باشد.

افزایش ۳/۹ درصدی واردات سنگ آهن چین

به گزارش اداره گمرک چین در ماه ژانویه سال جاری واردات سنگ آهن و سنگ آهن کنسانتره چین مجموعا ۱۰۰۳۴۳ میلیون تن بوده که افزایش ۳/۱۹ درصدی ماهانه و ۳/۹ درصدی سالانه داشته است. در ماه ژانویه سال جاری چین ۱۱۹۱ میلیون تن فولاد وارد کرده که کاهش ۷۵/۰ درصدی ماهانه و ۹/۸ درصدی سالانه به همراه داشته است.

کاهش موجودی انبارهای آهن آلات چین

انجمن آهن و فولاد چین اعلام کرد موجودی انبارهای شرکت های بزرگ و متوسط فولادسازی عضو انجمن آهن و فولاد چین در ۳۱ ژانویه سال جاری مجموعا ۱۰۹۳۰۱ میلیون تن بوده که ۹۰۱۵۰۰ تن یا ۶۲/۷ درصد نسبت به ۲۱ ژانویه کاهش داشته است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری