0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

به دليل رشد بازار بورس شانگهای قيمتهای فروش بازار داخلی چین با افزایش همراه شدند.

به گزارش متال بولتن در بازار نقدی امروز  قیمت میلگرد امروز در شرق چین (شانگهای) با افزایش ۳۰ تا ۴۰ يوان نسبت به روز قبل در محدوده ۳۹۰۰ تا ۳۹۵۰ یوان قرار گرفت و قیمت میلگرد امروز در شمال چین (تیانجین) با افزایش ۵۰ يوان نسبت به روز قبل ۴۰۰۰ تا ۴۰۴۰ یوان معامله شد.

تجار در طول روز به دليل رشد قيمت ها در بورس قیمت های خود را افزایش دادند. اما به دليل اين كه خريداران هنوز به طور كامل به بازار  باز نگشته اند موفق به فروش چنداني نشدند.

بیلت تانگشان تا ساعت ۱۵٫۰۰ امروز با افزايش ۲۰ یوان نسبت به روز گذشته به ۳۶۰۰ يوان رسید.و در بورس شانگهای میلگرد با افزايش ۸۳ یوان نسبت به روز گذشته به ۳۹۴۹ یوان رسید. امروز هر۱ دلار برابر با ۶٫۳۴ یوان می باشد.

نوسانات قیمت میلگرد امروز بازار صادراتی چین

در ارزیابی متال بولتن قیمت میلگرد امروز  بدون تغيير نسبت به روز قبل به ۵۵۳٫۷۵ دلارFOB رسید. هيچ پيشنهاد خريد و يا فروشي در بازار مطرح نشد و كارشناسان انتظار دارند در هفته بعد بازار به حال تعادل برگردد و معاملات در محدوده ۵۵۰ تا ۵۵۰ دلار FOB انجام شود.

کاهش قیمت میلگرد بازار داخلی کشورهای اروپایی به دنبال کاهش قیمت قراضه

قیمت میلگرد امروز در بازار داخلی جنوب اروپا طی هفته گذشته حدودا به میزان ۵ یورو به ازای هر تن کاهش یافته است. به گفته منابع خبری علت این امر کاهش قیمت قراضه آهنی در بازار این کشور بوده است. هم چنین دلیل دیگر کاهش قیمت میلگرد امروز کاهش میزان تقاضا برای خرید این محصول بوده است.

ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد امروز در بازار داخلی جنوب اروپا به میزان ۵۳۵-۵۲۰ یورو (۶۶۰-۶۴۱ دلار) به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۵۴۰-۵۲۵ یورو به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است. قیمت قراضه آهنی در ایتالیا طی هفته گذشته به میزان ۱۰ یورو به ازای هر تن نسبت به قیمت ماه ژانویه کاهش داشته است.

میلگرد مرکزآهن

زمانی که بازار به حالت آرامش می رسد فعالان بازار ترجیح می دهند که سفارشات خود را نگاه داشته و منتظر ثبات قیمت ها بمانند. اکثر فعالان بازار نسبت به کاهش قیمت محصولات فولادی ممانعت کرده که علت این امر نوسانات اخیر نرخ قراضه طی روزهای اخیر بوده است.

مشاهده ثبات در برخی مناطق

به گفته منابع خبری فعالان بازار ترجیح می دهند که قیمت های پیشنهادی خود را به میزان ۵۵۰ یورو به ازای هر تن ثابت باقی گذارند زیرا برخلاف قیمت های پیشنهادی اروپائیان فعالان بازار ترکیه قیمت میلگرد امروز صادراتی خود را به میزان زیادی افزایش داده اند.

هم چنین قیمت های پیشنهادی به میزان ۵۵۰ یورو به ازای هر تن نیز چندان در بازار داخلی کشورهای اروپایی مورد قبول نبوده و خریداران این قیمت های بالا را نپذیرفته اند. کارخانجات کشور ترکیه نیز قیمت میلگرد امروز صادراتی خود را به میزان ۵۷۵-۵۷۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند.

این قیمت نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ۵۶۰-۵۵۰ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. هیچ نشانه ای در جهت افزایش مجدد قیمت ها طی روزهای آتی وجود ندارد و تلاش ها به چند روز آتی موکول خواهد شد.

قیمت میلگرد در بازار صادراتی کشورهای اروپایی

قیمت میلگرد در بازار صادراتی جنوب اروپا نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. به گفته منابع خبری علت این امر کاهش میزان فعالیت خرید در بازار صادراتی این کشورها بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد در بازار صادراتی جنوب اروپا به میزان ۵۰۰-۴۸۰ یورو به ازای هر تن بوده است.

ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد وارداتی الجزایر طی هفته گذشته به میزان ۱۰ یورو به ازای هر تن کاهش یافته است و به قیمت ۵۲۵-۵۰۰ یورو به ازای هر تن رسیده است. این در حالی است که قیمت این محصول طی هفته گذشته به میزان ۵۲۵-۵۱۰ یورو به ازای هر تن بوده است. در حال حاضر میزان تقاضا برای خرید میلگرد در بازار وارداتی کشورهای اروپایی بسیار کاهش یافته است و قیمت میلگرد وارداتی الجزایر طی هفته گذشته به میزان ۵۱۰-۵۰۰ یورو به ازای هر تن اعلام شده است.

در حال حاضر میزان موجودی انبارها در الجزایر بسیار کاهش یافته است با این حال میزان تقاضا هم چنان پایین بوده و خریداران ترجیح می دهند که تا ثبات بیشتر قیمت ها منتظر بمانند.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری