تأمین کننده کلیه مقاطع فولادی

خط ویژه 56-03135155

فولاد ارس تبریز

کارخانه فولاد ارس

معرفی کارخانه فولاد ارس تبریز

شروع فعالیت این کارخانه در سال ۱۳۹۲ و با حضور استاندار آذربایجان شرقی، مدیر عامل منطقه آزاد ارس و فرماندار شهرستان جلفا آغاز شد. این کارخانه به مدیریت جناب آقای نجفی با سرمایه گذاری ۴۰۵ میلیارد ریال و بهره گیری از زمینی به مساحت ۳۵ هکتار در دو فاز شروع به کار کرد. پشتکار و تیم مدیریتی قوی این شرکت باعث پیشرفت چشمگیرشان  در کمتر از یک سال شد به صورتیکه با بهره برداری این کارخانه به مدت هشت ماه در شمال کشور موجب اشتغال زایی بیش از ۳۰۰ نفر در منطقه آزاد ارس شد. تولیدات این مجتمع در دو فاز به بازار عرضه می شود. از رویکرد های مثبت این واحد صنعتی ایجاد فرصت اشتغال برای ۷۰ نفر به طور مستقیم و ۲۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم در منطقه آزاد ارس می باشد. به طور کلی می توان گفت این شرکت تحولی عظیمی در بخش خصوصی با ایجاد فرصت شغلی برای بیش از ۳۰۰ نفر در دوفاز بوجود آورده است.

کارخانه شمش فولادی ارس یکی از واحد های صنعتی تاثیرگذار در منطقه آزاد ارس با استفاده از ضایعات آهن و آهن اسفنجی به عنوان مواد اولیه با دارا بودن خطوط ذوب آهن و ریخته گری در فاز اول اقدام به تولید محصولات خود با ظرفیت سالانه ۵۰۰۰۰ تن فروسیلیس و در فاز دوم با بهره گیری از ۱۲۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری تولیدات خود را به  ۳۵ هزار تن سیلیکون متال در سال رساند.

حتما بخوانید :  شرکت نورد نوشهر

شرکت فولاد ارس

از دیگر مزایای مجتمع فولاد ارس سهولت در دسترسی این کارخانه به خطوط ریل و و جاده ای کشور و استقرار آن در یکی از بهترین موقعیت های اقلیمی می باشد که از لحاظ دسترسی راحت به آب و برق باعث رفع معذلاتی شده است. همچنین با راه اندازی تنها فاز اول این مجتمع و عرضه تولیداتش به بازار موجب صرفه جویی بیش از ۱۵۰ میلیون دلار ارز در کشور شد، که با راه اندازی فاز های بعدی این کارخانه نقش پر رنگی در صرفه جویی ارز ملی خواهد داشت.

قرارگیری این کارخانه در شمال غرب کشور، در ۱۳۰ کیلومتری آذربایجان شرقی و در منطقه صنعتی آزاد ارس به عنوان یکی از صنعتی ترین مناطق آزاد کشور با اشتراک چهار نطقه درون مرزی از سمت جلفا، خدا آفرین، قلی بگلو و نوردوز و سه نطقه برون مرزی از جمله کشورهای نخجوان، آذربایجان و ارمنستان موجب گشته تا به راحتی بتواند اقدام به صادر کردن بیش از ۸۰ درصد محصولات خود بکند.

در یکی از بازدید های مدیر اقتصادی سازمان منطقه آزاد ارس از این مجتمع بیان کرد: بر اساس طرح جامع منطقه آزاد ارس سایتی برای این شرکت به مساحت ۱۸۰۰ هکتار پیش بینی می شود. همچنین ایشان تصریح کردند: ” بر این اساس درخواستهایی وجود دارد که طرح های پیشنهادی در کمیسیون اقتصادی منطقه آزاد ارس از نظر استانداردهای زیست محیطی بررسی و سپس مجوز فعالیت در این منطقه صادر می شود.” امید است شاهد موفقیت های روز افزون این تیم مدیریتی و کاری قوی با تکیه بر پشتکار و تلاششان باشیم.

حتما بخوانید :  آهن و فولاد جهان

آدرس کارخانه فولاد ارس تبریز

تبریز،  چهارراه خطیب، خیابان دامپزشکی، جنب اداره گاز، ساختمان سرباز، طبقه اول، فولاد ارس

این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

میانگین ۴ / ۵٫ تعداد رای: ۹

اولین کسی باشید که این مقاله را رتبه بندی می کند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button