فولاد ارس تبریز

5 سال پیش6071بازدید0دیدگاه3.9امتیاز (20 رای)
فولاد ارس تبریز

معرفی کارخانه فولاد ارس تبریز

شروع فعالیت این کارخانه در سال 1392 و با حضور استاندار آذربایجان شرقی، مدیر عامل منطقه آزاد ارس و فرماندار شهرستان جلفا آغاز شد. این کارخانه به مدیریت جناب آقای نجفی با سرمایه گذاری 405 میلیارد ریال و بهره گیری از زمینی به مساحت 35 هکتار در دو فاز شروع به کار کرد. پشتکار و تیم مدیریتی قوی این شرکت باعث پیشرفت چشمگیرشان  در کمتر از یک سال شد به صورتیکه با بهره برداری این کارخانه به مدت هشت ماه در شمال کشور موجب اشتغال زایی بیش از 300 نفر در منطقه آزاد ارس شد. تولیدات این مجتمع در دو فاز به بازار عرضه می شود. از رویکرد های مثبت این واحد صنعتی ایجاد فرصت اشتغال برای 70 نفر به طور مستقیم و 200 نفر به صورت غیر مستقیم در منطقه آزاد ارس می باشد. به طور کلی می توان گفت این شرکت تحولی عظیمی در بخش خصوصی با ایجاد فرصت شغلی برای بیش از 300 نفر در دوفاز بوجود آورده است.

مشاهده نسخه pdf اطلاعات : شرکت فولاد ارس تبریز

کارخانه شمش فولادی ارس یکی از واحد های صنعتی تاثیرگذار در منطقه آزاد ارس با استفاده از ضایعات آهن و آهن اسفنجی به عنوان مواد اولیه با دارا بودن خطوط ذوب آهن و ریخته گری در فاز اول اقدام به تولید محصولات خود با ظرفیت سالانه 50000 تن فروسیلیس و در فاز دوم با بهره گیری از 120 میلیارد ریال سرمایه گذاری تولیدات خود را به  35 هزار تن سیلیکون متال در سال رساند.

شرکت فولاد ارس

از دیگر مزایای مجتمع فولاد ارس سهولت در دسترسی این کارخانه به خطوط ریل و و جاده ای کشور و استقرار آن در یکی از بهترین موقعیت های اقلیمی می باشد که از لحاظ دسترسی راحت به آب و برق باعث رفع معذلاتی شده است. همچنین با راه اندازی تنها فاز اول این مجتمع و عرضه تولیداتش به بازار موجب صرفه جویی بیش از 150 میلیون دلار ارز در کشور شد، که با راه اندازی فاز های بعدی این کارخانه نقش پر رنگی در صرفه جویی ارز ملی خواهد داشت.

قرارگیری این کارخانه در شمال غرب کشور، در 130 کیلومتری آذربایجان شرقی و در منطقه صنعتی آزاد ارس به عنوان یکی از صنعتی ترین مناطق آزاد کشور با اشتراک چهار نطقه درون مرزی از سمت جلفا، خدا آفرین، قلی بگلو و نوردوز و سه نطقه برون مرزی از جمله کشورهای نخجوان، آذربایجان و ارمنستان موجب گشته تا به راحتی بتواند اقدام به صادر کردن بیش از 80 درصد محصولات خود بکند.

در یکی از بازدید های مدیر اقتصادی سازمان منطقه آزاد ارس از این مجتمع بیان کرد: بر اساس طرح جامع منطقه آزاد ارس سایتی برای این شرکت به مساحت 1800 هکتار پیش بینی می شود. همچنین ایشان تصریح کردند: " بر این اساس درخواستهایی وجود دارد که طرح های پیشنهادی در کمیسیون اقتصادی منطقه آزاد ارس از نظر استانداردهای زیست محیطی بررسی و سپس مجوز فعالیت در این منطقه صادر می شود." امید است شاهد موفقیت های روز افزون این تیم مدیریتی و کاری قوی با تکیه بر پشتکار و تلاششان باشیم.

آدرس کارخانه فولاد ارس تبریز

تبریز،  چهارراه خطیب، خیابان دامپزشکی، جنب اداره گاز، ساختمان سرباز، طبقه اول، فولاد ارس

سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
بارگذاری مجدد