راهنمای خرید رابیتس

3 ماه پیش2261بازدید0دیدگاه0امتیاز (0 رای)
راهنمای خرید رابیتس

رابیتس یکی از مصالح ساختمان‌سازی است که از کشش ورقه‌های گالوانیزه و پرس و برش آنها ایجاد می‌شود. این نوع از مصالح ساختمانی انواع مختلفی دارد و هر نوع آن برای مصارف مختلف به کار گرفته می‌شود. به منظور اجتناب از صرف هزینه اضافی، این راهنما به شما کمک می‌کند با بررسی نکات مهم قبل از خرید، نحوه و مراحل خرید و همچنین نکات مهم پس از خرید رابیتس آشنا شوید تا انتخاب مناسب و مقرون‌به‌صرفه‌ای داشته باشید.

نکات مهم پیش از خرید رابیتس

رابیتس برای گچ‌کاری سقف‌های کاذب، سنگ‌کاری نما، پوشاندن تیرآهن‌ها و بتن‌های سیمانی و ایجاد پوشش برای تاسیسات مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول از مقاومت بالایی در برابر خوردگی و زنگ‌زدگی برخوردار است. همچنین با توجه به وزن و تعداد ستون‌های رابیتس، از آن برای مصارف مختلف استفاده می‌شود. بنابراین افراد قبل از خرید این محصول باید نکات مهمی همچون نوع، سایز، ابعاد، وزن، کیفیت، کارخانه تولیدکننده و قیمت را بررسی کنند.

بررسی انواع رابیتس و کاربرد آن‌ها

در این بخش از راهنمای خرید رابیتس به انواع این محصول پرداخته می‌شود. به‌طور کلی، انواع این محصول را می‌توان بر اساس سه فاکتور از جمله ردیف، چشنه و وزن مشخص کرد.

بررسی انواع رابیتس

بر اساس ردیف (ستون)

هر ورق رابیتس با اشکال متفاوتی ساخته می‌شود و اگر مشتری در هنگام خرید آن را بررسی کرده باشد، متوجه خواهد شد در هر ورق تعداد ردیف‌ها متفاوت است. به هر یک از این ردیف‌ها، ستون یا پل گفته می‌شود و معمولا رابیتس با 9، 11، 13 و 17 ردیف در بازار موجود است. به‌عنوان ‌مثال، بهتر است از رابیتس ۹ یا ۱۱ ردیفه برای ساخت سقف‌های کاذب استفاده شود، زیرا وزن کمتری دارند. رابیتس 13 ردیفه نیز برای ساخت نما مناسب است.

براساس چشمه

به روزنه‌های بین ستون‌های رابیتس، چشمه گفته می‌شود. خرید رابیتس در انواع دو چشمه یا سه چشمه امکان‌پذیر است. همچنین چشمه‌های این محصول به‌صورت مربع، مستطیل یا متوازی‌الاضلاع ساخته می‌شوند. هرچه تعداد چشمه‌های رابیتس بیشتر باشد، مقاومت آن نیز افزایش پیدا می‌کند. به‌عنوان ‌مثال، در جایی که انعطاف‌پذیری رابیتس و مقاومت بیشتر آن لازم است، رابیتس سه چشمه و به شکل متوازی‌الاضلاع کارایی بهتری نسبت به انواع دیگر خواهد داشت.

بر اساس وزن

همچنین در تقسیم‌بندی انواع رابیتس بر اساس وزن، می‌توان آنها را به انواع سبک، نیمه‌سنگین، سنگین و فوق‌سنگین طبقه‌بندی کرد. اگرچه رابیتس فوق‌سنگین قدرت و کیفیت بالاتری نسبت به انواع دیگر دارد، اما به دلیل کاربرد، خرید رابیتس نیمه‌سنگین متداول‌تر است و البته هزینه بیشتری نیز دارد.

بررسی سایز رابیتس

بررسی سایز رابیتس

همانطور که گفته شد، رابیتس یکی از مصالح ساختمانی است که از کشش عرضی و پرس ورق گالوانیزه تولید می‌شود. این محصول پس از گذشتن از مراحل مختلف پرس‌کاری و برش‌کاری، با سایزها و ضخامت‌های مختلف به تولید می‌رسد. ورق رابیتس، معمولا با ضخامت ۰.۲۵ تا ۰.۵ میلی‌متر ساخته و به بازار عرضه می‌شود.

بررسی ابعاد رابیتس

به‌طور کلی، انواع مختلف رابیتس در ابعاد ۶۰ *۲۴۰ سانتی‌متر تولید و به بازار عرضه می‌شوند. مساحت هر رابیتس تقریبا ۱.۴۴ مترمربع است. مشتریان در هنگام خرید رابیتس با در نظر گرفتن قدرت تحمل آن و با تقسیم کردن متراژ کار بر مساحت این محصول، می‌توانند تعداد مورد نیاز خود را برآورد کنند. این کار از خرید اضافی این محصول و تحمیل هزینه اضافی به مشتری جلوگیری می‌کند.

بررسی کیفیت و استاندارد رابیتس

معمولا ورق رابیتس تحت فرآیند گالوانیزاسیون با کیفیت و استانداردهای مختلف تولید می‌شود. بنابراین قبل از خرید این محصول توجه به کیفیت و استاندارد آن، یکی دیگر از نکات مهمی است که باید بررسی شود. در واقع، به منظور تشخیص کیفیت رابیتس، مشتری باید استحکام و ایستایی این محصول را در محیط‌های دارای آب‌و‌هوای شرجی و مرطوب بسنجد. 

کیفیت و استاندارد رابیتس

بررسی وزن رابیتس

یکی دیگر از نکات مهم قبل از خرید رابیتس بررسی وزن آن است. همانطور که گفته شد، رابیتس‌های تولیدشده در کشور با توجه به وزنی که دارند، در دسته‌های سبک، نیمه‌سنگین، سنگین و فوق‌سنگین طبقه‌بندی می‌شوند. به عبارت دیگر، رابیتس سبک با وزن کمتر از ۴۰۰ گرم و رابیتس فوق‌سنگین با وزن تقریبی ۱۴۰۰ گرم در بازار موجود است.

بررسی کارخانه‌های تولیدکننده رابیتس (برندهای مطرح تولید رابیتس)

امروزه کارخانه‌های بسیاری در سراسر کشور وجود دارد که این محصول را با کیفیت بالا تولید می‌کنند. به همین دلیل، رقابت تولیدکنندگان رابیتس برای فروش و جذب مشتریان بیشتر، روز به روز در حال افزایش است. مشتریان نیز قبل از خرید رابیتس باید برندهای مطرح تولید این کالا را بشناسند و با هم مقایسه کنند تا انتخاب بهتری داشته باشند.

بررسی قیمت رابیتس و مراجع قیمت‌گذاری

عوامل بسیاری بر قیمت رابیتس تاثیرگذار هستند؛ این عوامل شامل وزن، ابعاد، سایز و برند این محصول می‌شود. علاوه بر این‌ها، قیمت رابیتس نیز با توجه مسائل روز، میزان عرضه و تقاضا و نوسانات ارز، متغیر است. بنابراین مشتریان قبل از خرید این محصول باید مراجع قیمت‌گذاری و عوامل موثر بر قیمت آن را در نظر بگیرند. همچنین آنها می‌توانند از طریق سایت‌های معتبر از قیمت روز این کالا مطلع شوند.

از کجا رابیتس بخریم

نحوه خرید رابیتس

خرید رابیتس از روش‌های مختلفی برای مشتریان امکان‌پذیر است. در واقع، مشتریان می‌توانند با توجه به شرایط و عرف بازار، این محصول را به‌صورت مستقیم از کارخانه یا از شرکت‌های بازرگانی خریداری کنند. در ادامه این بخش، شرایط هر یک از روش‌های خرید این محصول توضیح داده شده‌اند.

خرید رابیتس از کارخانه

در صورتی که مشتریان نیاز داشته باشند این کالا را به‌صورت عمده خریداری کنند، به آنها پیشنهاد می‌شود خرید خود را مستقیما از کارخانه تولیدکننده رابیتس انجام دهند. خرید این محصول از کارخانه، این مزیت را برای مشتریان به همراه دارد که واسطه‌ها را حذف می‌کند و در نتیجه، از صرف هزینه‌های اضافی نیز اجتناب می‌شود. با این ‌حال، کارخانه‌های تولیدکننده رابیتس امکان خرید این محصول را به‌صورت جزئی برای مشتریان فراهم نمی‌کنند. 

خرید رابیتس از شرکت‌های بازرگانی

شرکت‌های بازرگانی بسیاری در سراسر کشور در زمینه خرید و فروش رابیتس فعالیت می‌کنند. این شرکت‌های بازرگانی امکان خرید رابیتس به‌صورت جرئی و عمده را برای مشتریان فراهم می‌کنند. همچنین با وجود رقابت بین شرکت‌های بازرگانی برای جذب مشتری بیشتر، برندهای متنوعی از رابیتس برای فروش در شرکت‌های بازرگانی موجود است.

مراحل خرید رابیتس از مرکزآهن

از هر طریقی که مشتریان بخواهند رابیتس مورد نیاز خود را خریداری کنند، باید مراحل یکسانی را سپری کنند. اطلاع از این مراحل به مشتریان کمک می‌کند در هنگام خرید این کالا، دچار اشتباه نشوند و همچنین خرید بهتر و مقرون‌به‌صرفه‌تری داشته باشند. مراحل خرید این محصول شامل موارد زیر می‌شود.

نحوه خرید رابیتس از مرکزآهن

مشخص کردن نوع رابیتس و حجم خرید

اولین گام در خرید رابیتس این است که مشتری نوع کالای مورد نظر خود را با توجه به هدفی که دارد، مشخص کند. سپس با توجه به متراژ کار، حجم خرید این محصول را نیز باید برآورد کند. اهمیت مشخص کردن نوع رابیتس و حجم خرید آن به این دلیل است که مانع خرید نمونه اشتباه از این محصول یا خرید حجم اضافی از آن می‌شود. زیرا در مواردی، ممکن است امکان مرجوع کردن کالا وجود نداشته باشد.

مشاوره با کارشناسان فروش

مشتریان در مرحله دوم خرید این محصول، بعد از بررسی مشخصات و مشاهده قیمت آن می‌توانند با کارشناس فروش آن تماس بگیرند. کارشناسان فروش مجرب در زمینه خرید انواع رابیتس، مشاوره رایگان به مشتریان ارائه می‌دهند. در واقع، این مرحله از خرید رابیتس برای آن دسته از مشتریان حائز اهمیت است که اطلاعات کافی در مورد انواع و مشخصات رابیتس ندارند و در صورت نداشتن مشاوره با کارشناس فروش، امکان دارد سفارش خود را به اشتباه ثبت کنند.

اعلام مشخصات رابیتس و برندهای تولیدی به مشتری

در مرحله سوم خرید این محصول، کارشناس فروش پس از ارائه مشاوره به مشتری، مشخصات و برند تولیدی رابیتس موجود را به مشتری اعلام می‌کند. بنابراین مشتری می‌تواند از بین کالاهای موجود، نوعی که بیشترین کاربرد را برای او دارد، انتخاب کند. در حقیقت، این مرحله به‌عنوان تایید سفارش مشتری به‌صورت لفظی در نظر گرفته می‌شود.

صدور پیش فاکتور و پرداخت مبلغ

در مرحله چهارم از خرید رابیتس کارشناس فروش برای سفارش مشتری یک پیش فاکتور صادر خواهد کرد. با صدور پیش فاکتور، سفارش مشتری به‌صورت کتبی ثبت می‌شود و در برخی مواقع، امکان تغییر سفارش وجود نخواهد داشت. همچنین در این مرحله از خرید، کارشناس فروش هزینه ارسال کالا به مشتری را برآورد می‌کند و به مشتری اطلاع می‌دهد. پس از آن، مشتری موظف است مبلغ اعلام‌شده توسط کارشناس فروش را پرداخت کند. نکته قابل‌توجه در این مرحله از خرید این کالا، این است که پیش فاکتور به نام شخص واریزکننده صادر می‌شود.

نحوه بارگیری و ارسال

پس از صدور پیش فاکتور و پرداخت مبلغ، رابیتس مورد نظر برای مرحله بارگیری و ارسال آماده می‌شود. ارسال سفارش به سراسر کشور امکان‌پذیر خواهد بود؛ فقط لازم است مشتری برای هماهنگی ارسال بار، با کارشناس فروش مربوطه تماس بگیرد و آدرس دقیق خود را در اختیار کارشناس فروش قرار دهد. همچنین هزینه حمل‌ونقل انواع رابیتس، به وزن آن و میزان سفارش مشتری، نوع ماشین و مقصد مورد نظر بستگی دارد. از طرفی، زمان تحویل رابیتس به مشتری بین 2 الی 4 روز کاری متغیر خواهد بود.

نکات مهم پس از خرید رابیتس

نکات مهم پس از خرید رابیتس

پس از سفارش رابیتس، فرآیند خرید این محصول هنوز تکمیل نشده است. به مشتریان توصیه می‌شود پس از تحویل سفارش خود، با در نظرگرفتن چندین نکته، از اصالت آن اطمینان پیدا کنند. همچنین آنها می‌توانند با رعایت این نکات، از رابیتس به درستی نگهداری کنند. نکات مهم پس از خرید رابیتس شامل موارد زیر می‌شود:

تطابق رابیتس با فاکتور

با ارسال رابیتس به مشتری، فاکتور هم برای مشتری فرستاده می‌شود. معمولا مشخصات رابیتس، وزن و سایر اطلاعات در این فاکتور درج شده‌اند. اولین نکته‌ای که مشتری پس از دریافت این محصول باید به آن توجه کند، بررسی مشخصات رابیتس ارسال‌شده و تطابق آن با اطلاعات درج‌شده در فاکتور است. در صورت وجود هر گونه مغایرت، مشتری می‌تواند این موضوع را به فروشنده اطلاع دهد.

تشخیص اصالت کالا و بررسی برگه کنترل کیفی

علاوه بر فاکتور، برگه کنترل کیفی کالا برای مشتری ارسال می‌شود. در این برگه، اطلاعات مربوط به آزمایشات انجام‌شده روی رابیتس ارسالی، نوشته شده‌اند. پس از خرید رابیتس مهم است که مشتری این اطلاعات را بررسی کند و با استانداردهای نوشته‌شده روی بسته‌بندی کالا مطابقت دهد تا از اصالت کالای ارسالی اطمینان پیدا کند.

بررسی مشخصات ظاهری رابیتس

در برخی مواقع، ممکن است رابیتس ارسالی در هنگام حمل‌ونقل آسیب ببیند. بنابراین به مشتری توصیه می‌شود پس از دریافت رابیتس، ظاهر آن را بررسی کند تا از سالم بودن محصول مطمئن شود. همچنین در صورت آسیب دیدن رابیتس ارسالی، مشتری می‌تواند این موضوع را به فروشنده اطلاع دهد.

نحوه نگهداری رابیتس

پس از تحویل رابیتس به مشتری، بهتر است مشتری آنها را در انبار خشک و تمیز نگهداری کند. همچنین در صورت خرید رابیس به‌صورت عمده و در انواع مختلف، به مشتری توصیه می‌شود آنها را به‌صورت جداگانه و با فاصله از زمین قرار دهد. در صورتی که انبار مسقف نباشد، بهتر است مشتری روی رابیتس را با روکشی بپوشاند تا از نفوذ رطوبت به آنها جلوگیری کند.

جمع‌بندی

اکنون ‌که در این راهنمای خرید رابیتس اطلاعات مربوط به انواع، موارد کاربرد و ویژگی‌های رابیتس را بررسی کردیم، شما می‌توانید رابیتس مناسب خود را انتخاب و خریداری کنند. همچنین با در نظر گرفتن نحوه و مراحل خرید این محصول، می‌توانید خرید مقرون‌به‌صرفه‌تری داشته باشید. در نهایت، با رعایت نکات مهم پس از خرید این کالا، می‌توانید اصالت و کیفیت رابیتس ارسالی را بررسی کنید.

سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
بارگذاری مجدد