2.3/5
89رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

از 0 تا 100 رابیتس کاری ساختمان

امروزه با توجه به پیشرفت در زمینه ساخت و ساز و عمران، مصالح و مواد اولیه متعددی برای اجرا وجود دارد از جمله آنها می توان به گچ کاری، کناف بندی و رابیتس کاری اشاره نمود که هر کدام ظاهر ، مزایا و معایب خاص خود را دارند اما همواره این سوال برای مصرف کنندگان وجود دارد که کدام یک برای پیاده سازی بهتر است؟ در این آموزش قصد داریم مقوله و مقایسه آن با سایر مصالح را به طور کامل بررسی نموده و در انتها به شرح مفصل مزایا و معایب آن بپردازیم.

مشاهده نسخه pdf مقاله : محاسبه قیمت هر متر مربع رابیتس کاری

رابیتس یا کناف؟ کدام بهتر است؟

 همان طور که پیش تر نیز دکر شد متریال های گوناگونی جهت اجرای سازه ها و پیاده سازی سقف کاذب مورد استفاده قرار می گیرد. قبل از مقایسه سه محصول نامبرده، باید بررسی کاملی از نوع سازه داشته باشیم:

 1. اول اینکه قیمت تمام شده هر متر مربع چقدر است؟
 2. چقدر زمان تا پیاده‌سازی و نهایی شدن کار مورد نیاز است؟
 3. کدام محصول و ماده اولیه مقاومت بیشتری را دارد؟
 4. وزن هر کدام چقدر است؟
 5. آیا سازه با مشکل مواجه خواهد شد؟

در اجرای رابیتس هزینه هایی از قبیل جوشکاری، هزینه میلگرد گذاری و هزینه نصب محاسبه می گردد. مدت زمان اجرای پروژه نیز حدودا به طور میانگین ۱۰ روز کاری خواهد بود اما بنا بر طراحی و اندازه ساختمان زمان اجرای پروژه می تواند کمتر یا بیشتر نیز به طول انجامد. بخشی از این بازه زمانی صرف خشک شدن متریال می‌گردد در برخی موارد بر روی متریال نقاشی و طراحی هایی نیز ایجاد می شود که به طور کلی میانگین تمامی عرصه‌ های مذکور ده روز کاری زمان می‌طلبند.

شایان ذکر است که در رابیتس بندی آرماتورها به صورت کاملاً دستی در کنار یکدیگر قرار می گیرند بر همین اساس ظرافت و دقت کار نصاب بسیار حائز اهمیت است.

قیمت رابیتس

مدت زمان اجرای پروژه های رابیتس بندی

تکنیک رابیتس بندی را می توان یکی از محبوب ترین موارد جهت اجرای سقف های کاذب دانست که در ساخت آن از گالوانیزه، میلگرد یا نبشی استفاده می شود میلگرد نیز به عنوان مقاوم سازی در کنار محصولات مذکور قرار می گیرد. اصولا سقف پذیرایی و سقف آشپزخانه از جمله بخش‌هایی است که میزبانی رابیتس را دارند. همانطور که پیشتر نیز به آن اشاره گردید سرعت اجرای این فرآیند، متریال ساختمانی فولادی، استحکام و طراحی از جمله ویژگی‌های خاصی است که جایگاه ویژه ای در بازار عمران برای این تکنولوژی باز نموده اما از آنجایی که در پیاده‌سازی آن به مقاطعی با میزان بالا و نصاب حرفه ای نیاز است در برخی موارد با انواع دیگری از سقف های کاذب مورد قیاس قرار می گیرد.

کاربرد رابیتس در سقف

 پروژه های رابیتس بندی یا راویز اصولاً به منظور زیباسازی یا پوشش دهی کاربرد دارند اما طراحی ویژه و متریال آن همواره با گچ کشی و کناف مورد قیاس قرار می گیرد. با بررسی همه جانبه و تخصصی کاربرد، مقاومت، وزن و ظاهر آن ها می توان انتخاب دقیق تری جهت اجرای پروژه به عمل آورد.

محاسبه هزینه هر متر رابیتس کاری

همواره این سوال مطرح می شود که هزینه هر متر مربع رابیس کاری چگونه محاسبه می گردد؟ با توجه به مصالح و متریال مورد استفاده از جمله میلگرد و نبشی، گچ و همچنین تخمین هزینه های نصب جوشکاری، گچ کشی، طراحی و… قیمت تمام شده هر متر رابیتس بندی متفاوت خواهد بود چرا که قیمت پایه مواد اولیه با توجه به برند و کیفیت آنها نیز متفاوت است. رابیتس بندی در بازار با نام هایی چون راویز کاری یا سقف کاذب نیز شناخته می شوند.

نکات اجرایی پیاده سازی رابیتس

 1. اصولاً فاصله میلگردها در سقف های رابیتسی باید حدود ۶۰ سانتیمتر باشد.
 2. در سقف هایی که طرح های متنوع پیاده سازی می شود این مقدار (فاصله میلگرد گذاری) به ۳۰ سانتی متر کاهش می یابد.
 3. میلگرد های استفاده شده نباید ترد و شکننده باشند چرا که جوشکاری روی سطح آنها ممنوع است.
 4. در رابیتس بندی جوشکاری از لازمه‌های پروژه می باشد هنگام رابیتس بندی و تهیه مصالح همواره باید به کیفیت مصالح و مقاومت آن ها توجه داشت.

در صورت وجود ابهام یا سوال در خصوص انواع میلگردهای ساختمانی و نحوه اجرای آن ها با مشاورین مجموعه مرکز آهن در تماس باشید.

فرق بین رابیتس و کناف در چیست؟

در اجرای رابیتس هزینه هایی از قبیل جوشکاری، هزینه میلگرد گذاری و هزینه نصب محاسبه می گردد. مدت زمان اجرای پروژه نیز حدودا به طور میانگین ۱۰ روز کاری خواهد بود

رابیتس در سقف چه کاربردی دارد؟

پروژه های رابیتس بندی به منظور زیباسازی یا پوشش دهی کاربرد دارند.

نکات اجرایی رابیتس کاری چیست؟

اصولاً فاصله میلگردها در سقف های رابیتسی باید حدود ۶۰ سانتیمتر باشد.میلگرد های استفاده شده نباید ترد و شکننده باشند.

2.3/5
89رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0