شرکت فولاد معراج کردکوی

2 سال پیش2378بازدید0دیدگاه5امتیاز (1 رای)
شرکت فولاد معراج کردکوی

کارخانه معراج کردکوی

حدود  یک دهه قبل یعنی در سال 87  یک واحد تولیدی با سرمایه گذاری اولیه بالغ بر 21 میلیارد تومان تحت عنوان شرکت فولاد معراج کردکوی در غرب استان  گلستان تاسیس و مورد بهره برداری قرار گرفت. نصب و راه اندازی کلیه تجهیزات مجموعه توسط نیروهای فنی انجام و نهایتا در اواخرسال 87 فعالیت های کارخانه به صورت رسمی کلید خورد. کارخانه فولاد معراج کردکوی در زمینه تولید محصولاتی اعم از انواع میلگرد و مقاطع فولادی با ظرفیت تولید سالیانه بالغ بر 300 هزار زمینه اشتغال 105 نفر نیروی بومی را فراهم نموده است.

مشاهده نسخه pdf مقاله : شرکت فولاد معراج کردکوی

محصولات مجموعه معراج کردکوی

مجموعه فولاد کردکودی به صورت سالانه قادر است بالغ بر 300 هزار تن محصولات فولادی متنوعی را تامین نماید که در ادامه به شرح مفصل آن ها خواهیم پرداخت.

  • تولید کننده انواع میلگردهای فولادی به صورت ساده، آجدار شاخه ای
  • تولید میلگردهای کلاف

برنامه تکمیل و توسعه خطوط با هدف افزایش ظرفیت های تولیدی و فراهم نمودن بستر اشتغال بومیان منطقه از جمله اهداف چند ساله معراج کردکوی می باشد که در راستای آن اقدامات متعددی از جمله تجهیز خطوط تولیدی، برگذاری کارگاه های آموزشی، بهره گیری از دانش روز و ارتقاء سطح علمی مجموعه صورت گرفته است.

برگذاری کارگاه های تئوری و عملی در بازه های زمانی مرتب با هدف کنترل محیط، سلامت کارکنان و همچنین ارتقاء سطح دانش فنی پرسنل از مزیت های این مجموعه به شمار می رود. مجموعه  معراج به صورت یک واحد صنعتی تولیدی در غرب استان گلستان واقع شده است. شایان ذکر می باشد که این گروه به عنوان اولین کارخانه فولادی در کل استان توانسته تا حدودی نیاز شمال کشور به محصولات فولادی از جمله قیمت میلگرد را تامین نماید.

فولاد معراج کردکوی

قابل ذکر می باشد به دلیل ماهیت میلگردهای تولیدی بهتر است قبل از خرید نسبت به نوع مصرف، شیوه تولیدی، گرید، سایز محصول و ایعاد آن اطلاعات دقیقی حاصل نمود. میلگردهای ساده مجموعه فولاد معراج کردکوی اغلب در مصارف صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. انجام عملیات جوشکاری، برشکاری، خم و باز خم روی این گرید بدون محدودیت صورت می پذیرد چرا که درصد کربن به کار رفته در ترکیبات شیمیایی آن به نسبت کمتر است بر همین اساس دارای میزان شکل پذیری بالاتری می باشد. از سویی دیگر گریدهای A2 و A3 نیز ویژگی های خاص خود را دارند.

میلگرد A2 کارخانه معراج کردکوی به منظور مسلح نمودن بتن با دردصد تغییر شکل پایین تر نسبت به گرید  قبلی با محدودیت خمکاری و جوشکاری همراه است. میلگردهای گرید سوم با مشخصه آج 400 نیز تنها برای کاشت در بتن مورد استفاده قرار می گیرند و به نسبت ترد و شکننده تر از سایر میلگردهای فولادی می باشند.

از آن جا که منطقه شمال کشور دارای آب و هوایی مرطوب می باشد الزام تبعیت از استانداردها و بهره گیری از دانش روزدر ساخت محصولات فولادی دو چندان می شود. شرایط نگهداری محصولات با هدف ممانعت از فرسایش زود هنگام در مجاورت رطوبت کار سختی برای مجموعه می باشد بر همین اساس بخش های انبارداری باید به گونه ای متفاوت و مجهز شرایط نگهداری از میلگردها را فراهم نماید.

چشم انداز و خط مشی های مجموعه فولاد معراج

برنامه های صادرات محصولات فولادی به کشورهای آسیایی از جمله ترکمنستان، ارمنستان، ترکیه، قرقیزستان، عراق و… از بدو تاسیس مجموعه در لیست اهداف بلند مدت قرار گرفت. در نظر می رفت که کارخانه معراج کردکوی بتوانید علاوه بر تامین نیاز بازار داخلی به محصولاتی چون میلگرد، بخشی از بازارهای آسیایی را نیز در دست گیرد و مازاد تولیدات خود را در زمینه صادرات سرمایه گذاری نماید.

پیشرفت سریع مجموعه و حمایت های استانی قابل چشم پوشی نیست چرا که  تاسیس اولین کارخانه فولادی در کل استان می تواند زمینه ساز اشتغال جوانان منطقه و رفع نیازهای فولادی و پیشرفت در صنایع متنوعی گردد. امروزه کارخانه معراج در زمره کارآفرینان پیشتاز استان گلستان قرار گرفته و موفق به تولید مقاطع فولادی گشته است. امید می رود در آینده ای نه چندان دور شاهد افتخار آفرینی دو چندان آن باشیم. این مجموعه به مدیریت آقای نوید فتحی در بندر گز واقع شده است.

سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
بارگذاری مجدد