شرکت فولاد پروفیل مشهد

3 ماه پیش6146بازدید0دیدگاه3.5امتیاز (12 رای)
شرکت فولاد پروفیل مشهد

کارخانه پروفیل مشهد که با نام فولاد پروفیل مشهد نیز شناخته می‌شود یکی از بزرگترین کارخانه های تولید لوله و پروفیل در استان خراسان است. این واحد سالانه قادر به تولید پروفیل و ارسال این مقاطع به سراسر ایران است. انواع محصولات پروفیل صنعتی که در این کارخانه تولید می شود در مرکزآهن روزانه قیمت گذاری می‌شود.

کارخانه تولید پروفیل مشهد

شرکت فولاد پروفیل مشهد تولیدکننده انواع لوله و پروفیل در سال 1390 به صورت سهامی خاص با شماره 44288 در شهرک صنعتی بینالود مشهد به ثبت رسید. مجموعه در ابتدای کار با سرمایه خالص 22553 میلیون ریال با 15 نفر پرسنل در زمینی به مساحت 20 هزار متر مربع با زیر بنای بالغ بر 4 هزار متر مربع بعه بهره برداری رسید. کارخانه لوله سازی مشهد در حال حاضر در زمینه تولید پروفیل های فولادی، لوله های آهنی درزدار، برشکاری و… در حال فعالیت است. جهت اطلاع از لیست کارخانه تولید پروفیل به لینک مربوطه مراجعه نمایید.

محصولات لوله و پروفیل مشهد

محصولات شرکت لوله پروفیل مشهد شامل دو دسته لوله و انواع پروفیل به شرح زیر می باشد.

 1. پروفیل های باز و بسته بینالود زنگ نزن با ظرفیت تولید 50 هزار تن به صورت سالیانه
 2. لوله های سیاه و گالوانیزه مشهد فولاد با ظرفیت تولید 15 هزار تن در سال

لوله های صنعتی شرکت فولاد پروفیل مشهد شامل دو مدل لوله سیاه و لوله گالوانیزه می باشد که بر اساس استانداردهای ملی و بین المللی و به کمک تجهیزات و ماشین آلات روز به مرحله تولید می رسند. اما لوله گلوانیزه در مشهد از جنس فولاد بوده و یک لایه روی سطح آن را پوشش داده است. وجود یک لایه محافظتی روی سطح لوله موجب افزایش طول عمر محصول فولادی و جلوگیری از فرسایش و زنگ زدگی آن خواهد شد.

لوله های سیاه کارخانه لوله سازی مشهد فاقد پوشش های خاص هستند. در حالت کلی لوله های سیاه فولادی به دو روش بدون درز و درزدار تولید می شوند.  لوله هایی که به شیوه درزدار تولید می شوند برای مصارفی چون انتقال آب، تهیه پروفیل های فولادی، تهیه سازه های فلزی و… اما لوله های بدون درز در موارد متنوع صنعتی چون انتقال گاز، مصارف متنوع در پالایشگاه و نیرو گاه ها، مخزن سازی و… کارایی دارد.

خدمات مجموعه لوله صنعتی مشهد

لوله های مشهد فولاد توس به صورت درزدار طی مراحل عملیاتی زیر به مرحله تولید می رسند:

 • تهیه مواد اولیه مرغوب و برش در سایزهای مورد نظر (در نواربری اندازه محیط لوله در نظر گرفته می شود.)
 • پروسه فرمینگ ورق و تبدیل شکل به حالت لوله ای
 • انتقال به خط جوش درز لوله
 • تمیزکاری و براده زدایی از سطوح لوله های تولیدی
 • انتقال به بخش سایزینگ و تقسیم بندی لوله ها (تهیه شاخه های لوله)
 • بررسی سطوح لوله ها
 • بررسی و کنترل کیفی محصولات فولادی توسط بازرسین فنی

کارخانه پروفیل مشهد

کارخانه پروفیل مشهد علاوه بر تولید محصولات فولادی مذکور خدمات دیگری از جمله نواربری و شیت ورق نیز ارائه می نماید. عملیات نواربری توسط ماشین آلات مخصوصی صورت می گیرد که نواربر کویل نامیده می شود. ورق ها در ضخامت متنوع از 1.5 تا 6 میلی متر قابلیت برش و تبدیل شدن به نور را دارند. از دیگر خدمات این مجموعه می توان به دستگاه های شیت ورق اشاره نمود که در این پروسه ورق های متنوعی چون گالوانیزه، ورق های سرد و ضد زنگ برش داده می شوند. این فرایند در برش ورق برای مصارف صنعتی چون لوازم خانگی، خودروسازی و… کارایی دارد. ورق ها از ضخامت های 0.7 تا 4 میلی متر قابل برش هستند.

خط تولید کارخانه نورد لوله مشهد

در ابتدا مواد اولیه و ورق های مورد نیاز شرکت فولاد پروفیل مشهد از مراکزی چون فولاد مبارکه اصفهان، mmk، سوراستال و…  تهیه و سپس به واسطه ماشین آلات مخصوص رول باز کن آماده برش در سایزهای مورد نظر می شوند. ورق های فولادی پس از برش در ابعاد دلخواه، کلاف شده در ابتدای خط تولید قرار می گیرند. در مرحله بعدی نوارهای فولادی تهیه شده پس از عبور از میان غلطک های فرمینگ به شکل لوله درآمده در مراحل بعدی این دو لبه فولادی به یکدیگر نزدیک شده جوشکاری می شوند.

لوله های سیاه فولادی تولید شده در این پروسه به خطوط نورد منتقل شده و به شکل مقاطع مورد نظر تبدیل می شوند. در آخرین مرحله عملیاتی چون بازرسی کیفیت محصولات، برش و بسته بندی صورت می گیرد. محصولات نهایی به انبار منتقل شده تا در مراحل بعدی جهت فروش به بازار محصولات فولادی عرضه شوند.

ماشین آلات و تجهیزات لوله سازی شرق مشهد

شایان ذکر است شرکت فولاد پروفیل مشهد دستگاه ها و ماشین آلات خود را از مجموعه های بنامی تهیه و در خطوط تولید خود تعبیه نموده است از اهم تولید کنندگان تجهیزات که با آنان معاملاتی صورت گرفته می توان به فروشندگان زیر اشاره نمود:

 1. REXROTH Bosch Group
 2. ELOTHEM

مجموعه های زیر نیز از تامین کنندگان مواد اولیه لوله سازی مشهد هستند:

 • کارخانه فولاد مبارکه
 • ARCELON MITTAL
 • SEVERSTAL
 • MMK

ایجاد فضای کسب و کار آرام، رقابت پذیری، کیفیت مطلوب، تحویل سریع محصولات، پایین آوردن هزینه برای خریداران، مشتری محوری و…از جمله اموری است که در مجموعه لوله صنعتی مشهد در راس امور قرار گرفته. شرکت فولاد پروفیل مشهد در سال 1394 موفق شد عنوان صادرکننده نمونه استان در زمینه تولید انواع لوله و پروفیل فولادی را به خود اختصاص دهد. شایان ذکر است کارخانه لوله سازی مشهد در 55 کیلومتری جاده مشهد-نیشابور در شهرک صنعتی بینالود و دفتر مرکزی لوله صنعتی مشهد در میدان ابوطالب شهرستان واقع شده است. جهت مشاهده قیمت پروفیل به سایت مرکزآهن مراجعه کنید.

سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
بارگذاری مجدد