0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

ثبات قیمت ورق فولادی آمریکا

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ 17 ماه ژوئیه، قیمت ورق فولادی در آمریکا برای سومین هفته متوالی ثابت باقی مانده است. به گفته منابع خبری علت این امر محدودیت های ناشی از اجرای قانون 232 واردات ورق فولادی به کشور آمریکا و هم چنین تقاضای متوسط بازار و میزان واردات زیاد می باشد. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق فولادی تولید داخلی آمریکا به میزان 720 دلار به ازای هر تن طی این هفته ثابت باقی مانده است. به گفته منابع خبری زمان فرآوری محصولات نیزه به میزان 4 تا 6 ماه می باشد. به گفته یکی از تولیدکنندگان ورق فولادی آمریکا : ” در حال حاضر قیمت های پیشنهادی کارخانجات برای ورق فولادی تولیدی ثابت می باشد. هم چنین میزان محصولات وارداتی بسیار افزایش یافته است. بنابراینباید چاره ای برای رفع این مشکل جست و جو کرد. “

با توجه به اطلاعات منتشر شده در تاریخ 11 ژوئیه توسط وزارت بازرگانی کشور آمریکا، میزان ورق فولادی وارداتی به کشور آمریکا در ماه ژوئن سال جاری به میزان 72804 تن بوده است و حداقل به میزان 30633 تن ورق فولادی تاکنون در ماه ژوئیه به این کشور وارد شده است. هم چنین به گفته منابع خبری در حال حاضر بازار ورق فولادی در این کشور به علت تعطیلات تابستانی روند آرامی را در پیش گرفته است. بخش 232 قانون تجارت آمریکا، در حالی که در نظر دارد میزان واردات ورق فولادی به این کشور را در ماه های آینده محدود کند، در حال حاضر نیز از خریداران غیر واقعی جلوگیری کرده است. اکثر شرکت کنندگان در بازار داخلی آمریکا معتقدند که اجرای قانون 232 آمریکا به زودی عمومی خواهد شد و روند جدیدی در واردات این کشور ایجاد خواهد کرد. سخنگوی بخش بازرگانی دولت آمریکا در مورد زمان اعلام نتایج تصمیمات جدید راجع به بخش 232 قانون آمریکا هنوز پاسخی نداده است.

افزایش قیمت ورق رول گرم صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای

قیمت ورق فولادی رول نورد گرم طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ 18 ماه ژوئیه، شده کشورهای مستقل اتحادیه ای طی هفته گذشته نسبت به قیمت های پیشنهادی هفته قبل از آن افزایش یافته است. به گفته منابع خبری علت این افزایش قیمت، افزایش در قیمت های محصولات صادراتی کشور چین بوده است که طی شش هفته گذشته به میزان 85-63 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. این در حالی است که ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق فولادی رول گرم صادراتی از کشور چین به کشورهای اطراف به میزان 505-478 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 18 ماه ژوئیه بوده است.

این قیمت نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته حدودا 20-3 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است و این افزایش قیمت در محصولات صادراتی چین منجر به افزایش قیمت ورق فولادی در سایر کشورها به خصوص کشورهای مستقل اتحادیه ای گشته است. هم چنین اخبار رسیده حاکی از آن است که ارزیابی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق فولادی رول گرم صادراتی از کشورهای مستقل اتحادیه ای به میزان 470-465 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 17 ماه ژوئیه بوده است. این در حالی است که این قیمت طی هفته گذشته به میزان 470-455 دلار به ازای هر تن اعلام شده بود.

همان طور که مشاهده می شود قیمت ورق فولادی رول گرم این کشورها نسبت به هفته گذشته افزایش یافته است. هم چنین به گفته برخی منابع خبری دو معامله صادراتی برای ورق رول گرم صادراتی از کشور اوکراین به غرب آفریقا به قیمت 465 دلار به ازای هر تن شنیده شده است که در محدوده قیمت پیشنهادی سایر کشورهای مستقل اتحادیه ای بوده است. به گفته یکی از خریداران ورق فولادی : ” خریداران این محصول در کشورهای دیگر، قیمت های بالا برای ورق رول گرم را پذیرفته اند. این در حالی است که آن ها می دانند در بازار جهانی فعلی ورق فولادی باید مبالغ بالاتری را بپردازند. اما ظرفیت معاملات صورت گرفته کم بوده است و اکثر معاملات در تناژ پایین رخ داده است. ” این روند افزایش قیمت های بازار طی 6 ماه گذشته در جریان بوده است و خریداران از این روند در تعجب می باشند. به گفته منابع خبری تولیدکنندگان ورق فولادی در نظر دارند قیمت ها را افزایش بیشتری دهند. با این حال اخبار رسیده حاکی از آن است که معاملات ورق فولادی رول گرم بین کشورهای روسیه و ترکیه به قیمت 500-490 دلار به ازای هر تن (با احتساب هزینه حمل کالا تا مقصد) صورت گرفته است.

به گفته یکی از تاجران قیمت های پیشنهادی برای ورق رول گرم صادراتی به خلیج فارس به میزان 475-470 دلار به ازای هر تن برای حمل و نقل سریع می تواند در نظر گرفته شود با این حال بازار برای قبول این قیمت ها تا ماه اوت آماده نمی باشد. به گفته منابع خبری این که افزایش قیمت ورق فولادی تا چه زمانی ادامه یابد هنوز برای کسی واضح نمی باشد. هم چنین ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن ازقیمت ورق رول سرد کشورهای مستقل اتحادیه ای تا روز دوشنبه به میزان 530-515 دلار به ازای هر تن اعلام شده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته (530-525 دلار به ازای هر تن)، 10 دلار کاهش یافته است.

به گفته منابع خبری علت کاهش قیمت این محصول، کاهش تقاضا برای ورق فولادی رول نورد سرد شده کشورهای مستقل اتحادیه ای می باشد. اخبار رسیده حاکی از آن است که قیمت پیشنهادی ورق رول سرد تولید داخلی روسیه نیز 540-530 دلار به ازای هر تن بوده است. هرچند به گفته فعالان بازار قیمت های پذیرفته شده در بازار به میزان 515-510 دلار به ازای هر تن بوده است. این قیمت ها در کشورهای واقع در غرب آفریقا و خاور میانه پذیرفته شده است. هم چنین به گفته برخی منابع خبری قیمت پیشنهادی پذیرفته شده برای رول ورق سرد صادراتی از کشور روسیه به مصر طی هفته گذشته  535-525 دلار به ازای هر تن بوده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0