0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

ثبات قیمت ورق فولادی آمریکا

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ ۱۷ ماه ژوئیه، قیمت ورق فولادی در آمریکا برای سومین هفته متوالی ثابت باقی مانده است. به گفته منابع خبری علت این امر محدودیت های ناشی از اجرای قانون ۲۳۲ واردات ورق فولادی به کشور آمریکا و هم چنین تقاضای متوسط بازار و میزان واردات زیاد می باشد. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق فولادی تولید داخلی آمریکا به میزان ۷۲۰ دلار به ازای هر تن طی این هفته ثابت باقی مانده است. به گفته منابع خبری زمان فرآوری محصولات نیزه به میزان ۴ تا ۶ ماه می باشد. به گفته یکی از تولیدکنندگان ورق فولادی آمریکا : ” در حال حاضر قیمت های پیشنهادی کارخانجات برای ورق فولادی تولیدی ثابت می باشد. هم چنین میزان محصولات وارداتی بسیار افزایش یافته است. بنابراینباید چاره ای برای رفع این مشکل جست و جو کرد. “

با توجه به اطلاعات منتشر شده در تاریخ ۱۱ ژوئیه توسط وزارت بازرگانی کشور آمریکا، میزان ورق فولادی وارداتی به کشور آمریکا در ماه ژوئن سال جاری به میزان ۷۲۸۰۴ تن بوده است و حداقل به میزان ۳۰۶۳۳ تن ورق فولادی تاکنون در ماه ژوئیه به این کشور وارد شده است. هم چنین به گفته منابع خبری در حال حاضر بازار ورق فولادی در این کشور به علت تعطیلات تابستانی روند آرامی را در پیش گرفته است. بخش ۲۳۲ قانون تجارت آمریکا، در حالی که در نظر دارد میزان واردات ورق فولادی به این کشور را در ماه های آینده محدود کند، در حال حاضر نیز از خریداران غیر واقعی جلوگیری کرده است. اکثر شرکت کنندگان در بازار داخلی آمریکا معتقدند که اجرای قانون ۲۳۲ آمریکا به زودی عمومی خواهد شد و روند جدیدی در واردات این کشور ایجاد خواهد کرد. سخنگوی بخش بازرگانی دولت آمریکا در مورد زمان اعلام نتایج تصمیمات جدید راجع به بخش ۲۳۲ قانون آمریکا هنوز پاسخی نداده است.

افزایش قیمت ورق رول گرم صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای

قیمت ورق فولادی رول نورد گرم طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ ۱۸ ماه ژوئیه، شده کشورهای مستقل اتحادیه ای طی هفته گذشته نسبت به قیمت های پیشنهادی هفته قبل از آن افزایش یافته است. به گفته منابع خبری علت این افزایش قیمت، افزایش در قیمت های محصولات صادراتی کشور چین بوده است که طی شش هفته گذشته به میزان ۸۵-۶۳ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. این در حالی است که ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق فولادی رول گرم صادراتی از کشور چین به کشورهای اطراف به میزان ۵۰۵-۴۷۸ دلار به ازای هر تن تا تاریخ ۱۸ ماه ژوئیه بوده است.

این قیمت نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته حدودا ۲۰-۳ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است و این افزایش قیمت در محصولات صادراتی چین منجر به افزایش قیمت ورق فولادی در سایر کشورها به خصوص کشورهای مستقل اتحادیه ای گشته است. هم چنین اخبار رسیده حاکی از آن است که ارزیابی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق فولادی رول گرم صادراتی از کشورهای مستقل اتحادیه ای به میزان ۴۷۰-۴۶۵ دلار به ازای هر تن تا تاریخ ۱۷ ماه ژوئیه بوده است. این در حالی است که این قیمت طی هفته گذشته به میزان ۴۷۰-۴۵۵ دلار به ازای هر تن اعلام شده بود.

همان طور که مشاهده می شود قیمت ورق فولادی رول گرم این کشورها نسبت به هفته گذشته افزایش یافته است. هم چنین به گفته برخی منابع خبری دو معامله صادراتی برای ورق رول گرم صادراتی از کشور اوکراین به غرب آفریقا به قیمت ۴۶۵ دلار به ازای هر تن شنیده شده است که در محدوده قیمت پیشنهادی سایر کشورهای مستقل اتحادیه ای بوده است. به گفته یکی از خریداران ورق فولادی : ” خریداران این محصول در کشورهای دیگر، قیمت های بالا برای ورق رول گرم را پذیرفته اند. این در حالی است که آن ها می دانند در بازار جهانی فعلی ورق فولادی باید مبالغ بالاتری را بپردازند. اما ظرفیت معاملات صورت گرفته کم بوده است و اکثر معاملات در تناژ پایین رخ داده است. ” این روند افزایش قیمت های بازار طی ۶ ماه گذشته در جریان بوده است و خریداران از این روند در تعجب می باشند. به گفته منابع خبری تولیدکنندگان ورق فولادی در نظر دارند قیمت ها را افزایش بیشتری دهند. با این حال اخبار رسیده حاکی از آن است که معاملات ورق فولادی رول گرم بین کشورهای روسیه و ترکیه به قیمت ۵۰۰-۴۹۰ دلار به ازای هر تن (با احتساب هزینه حمل کالا تا مقصد) صورت گرفته است.

به گفته یکی از تاجران قیمت های پیشنهادی برای ورق رول گرم صادراتی به خلیج فارس به میزان ۴۷۵-۴۷۰ دلار به ازای هر تن برای حمل و نقل سریع می تواند در نظر گرفته شود با این حال بازار برای قبول این قیمت ها تا ماه اوت آماده نمی باشد. به گفته منابع خبری این که افزایش قیمت ورق فولادی تا چه زمانی ادامه یابد هنوز برای کسی واضح نمی باشد. هم چنین ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن ازقیمت ورق رول سرد کشورهای مستقل اتحادیه ای تا روز دوشنبه به میزان ۵۳۰-۵۱۵ دلار به ازای هر تن اعلام شده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته (۵۳۰-۵۲۵ دلار به ازای هر تن)، ۱۰ دلار کاهش یافته است.

به گفته منابع خبری علت کاهش قیمت این محصول، کاهش تقاضا برای ورق فولادی رول نورد سرد شده کشورهای مستقل اتحادیه ای می باشد. اخبار رسیده حاکی از آن است که قیمت پیشنهادی ورق رول سرد تولید داخلی روسیه نیز ۵۴۰-۵۳۰ دلار به ازای هر تن بوده است. هرچند به گفته فعالان بازار قیمت های پذیرفته شده در بازار به میزان ۵۱۵-۵۱۰ دلار به ازای هر تن بوده است. این قیمت ها در کشورهای واقع در غرب آفریقا و خاور میانه پذیرفته شده است. هم چنین به گفته برخی منابع خبری قیمت پیشنهادی پذیرفته شده برای رول ورق سرد صادراتی از کشور روسیه به مصر طی هفته گذشته  ۵۳۵-۵۲۵ دلار به ازای هر تن بوده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • ۵عالی بود
  • ۳خوب بود
  • ۲معمولی بود
  • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

    اشتراک گذاری