0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کاهش قیمت ورق فولادی ضد زنگ اروپا

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن و به نقل از پایگاه خبری مرکزآهن، در تاریخ 27 ماه ژوئن هزینه های اضافه بهای آلیاژ ورق فولادی ضد زنگ 304 نورد سرد شده تولید داخلی اروپا برای ماه ژوئیه به میزان 69-58 دلار به ازای هر تن نسبت به ماه گذشته کاهش یافته است. هم چنین قیمت ورق فولادی ضد زنگ 304 نورد سرد شده به ضخامت 2 میلی متر در حال حاضر 1332-1266 دلار به ازای هر تن گزارش شده است. در ماه ژوئن، قیمت ورق فولادی نورد سرد شده 1390-1335 دلار به ازای هر تن بوده است که با فرا رسیدن ماه ژوئیه این قیمت کاهش خواهد یافت. این کاهش قیمت پس از پیشنهادات بازار بورس لندن از تاریخ 21 ماه می لغایت 20 ماه ژوئن مبنی بر کاهش قیمت نیکل و رساندن این قیمت به میزان 8982-8970 دلار به ازای هر تن بوده است. قیمت پیشنهاد نیکل در ماه ژوئن 9261-9254 گزارش شده است بنابراین به طور متوسط شاهد 284-279 دلار به ازای هر تن کاهش قیمت نیکل در ماه ژوئیه بوده ایم.

کاهش قیمت ورق فولادی ضد زنگ آمریکا در ماه آینده

انتظار می رود که قیمت ورق فولادی فولاد ضد زنگ نورد سرد شده در کشور آمریکا در ماه ژوئیه کاهش یابد که علت این امر کاهش قیمت کروم و نیکل می باشد. اما براساس اخبار منتقل شده از فعالان بازار انتظار می رود که قیمت های پایه هم چنان ثابت بماند. هم چنین دو توزیع کننده ورق فولادی در آمریکا تایید کرده اند که قیمت های پایه خود را ثابت حفظ خواهند کرد.

با این حال انتظار می رود که اضافه بها برای ورق فولادی ضد زنگ نوع 304 نورد سرد شده در ماه ژوئیه به علت کاهش قیمت نیکل و کروم حدودا 11 سنت کاهش یابد.

قرارداد رسمی نیکل در بازار بورس فلزات لندن در تاریخ 26 ماه ژوئن به مبلغ 9040 دلار به ازای هر تن منعقد شده است که نسبت به مبلغ 8895 دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته کاهش یافته است اما این میزان نسبت به قیمت 11045 دلار به ازای هر تن منعقد شده در تاریخ 20 ماه فوریه، 20/18 درصد کاهش یافته است.

به گفته یکی از توزیع کنندگان ورق فولادی آمریکا : ” انتظار می رود به علت کاهش قیمت ها در ماه ژوئیه، خریداران ورق فولادی خرید کم تری را در ماه ژوئن انجام دهند. انتظار نمی رود که قیمت نیکل روند ثابتی را طی کند اما مطمئن تر است که خریداران خرید بیشتری در ماه ژوئیه انجام داده و میزان خرید را در ماه سپتامبر کاهش دهند. ” مطمئن ترین زمان افزایش موجودی ابتدای فصل بوده زیرا می توان از وجود میزان کروم اطمینان حاصل کرد. با این حال منابع خبری از امکان افزایش قیمت های پایه در شروع فصل توسط کارخانجات فولاد ضد زنگ آمریکا خبر داده اند. به گفته توزیع کنندگان ورق فولادی: ” کارخانجات تولید ورق فولادی ضد زنگ هم اکنون می توانند قیمت های پایه خود را افزایش دهند و هم چنان منتظر هستیم اقدام آن ها را ببینیم.” اخبار رسیده حاکی از آن است که زمان فرآوری برای کارخانجات ورق فولادی ضد زنگ آمریکا حدود 6 ماه می باشد که زمان مناسبی برای تصمیم گیری می باشد. هم چنین ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق فولادی ضد زنگ نوع 304 نورد سرد شده 1215 دلار به ازای هر تن ثابت باقی مانده است.

کنفرانس آسیایی فولاد ضد زنگ هونگ کونگ

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن دستاوردهای 12 امین کنفرانس آسیایی فولاد ضد زنگ تشکیل شده در هونگ کونگ به شرح زیر می باشد:

1- پروژه فولاد ضد زنگ گروه تسینگشان چین در اندونزی پس از یک تلاش ناموفق در سال گذشته، در نیمه دوم سال جاری آماده به کار می باشد. این گروه قصد دارد از طریق کارخانه اندونزیایی به بازار سابق چین بپردازد.

2- شرکت بائواستیل واقع در کشور چین قصد دارد حدود 1 میلیون تن ظرفیت فولاد کربن تولیدی خود را برای تولید فولاد ضد زنگ به کارخانه میشان اختصاص دهد

3- نمایندگان چندین کارخانه چینی که در این کنفرانس حضور داشته اند، انتظار دارند که قیمت فولاد ضد زنگ در سه ماهه سوم سال 2017 تحت فشار قرار گیرد و در سه ماهه چهارم سال به حالت قبل باز گردد.

4- به گفته معاون وزیر امور خارجه چین، انتظار می رود که تولید فولاد ضد زنگ داخلی چین 10-8 درصد در سال 2017 به دنبال افزایش قیمت محصولات داخلی، ساخت امکانات حمل و نقل عمومی و کاهش قیمت مواد اولیه، افزایش یابد.  هم چنین وی افزود انتظار می رود که میزان مصرف فولاد ضد زنگ به علت عوارض ضد دامپینگ وارده بر کشور چین کاهش عمده ای یابد. تنها بازارهای امیدوار کننده مصرف فولاد ضد زنگ در حال حاضر شامل امکانات حمل و نقل ریلی،  لوله های آب و گاز و هم چنین خطوط زیرزمینی در شهرها می باشد.

5- به گفته رئیس پروژه تسینگان اندونزی در حال تبدیل شدن به تولیدکننده عمده فولاد ضد زنگ می باشد و به همراه چند تن از شرکت های مستقر در کشور چین به عرضه بیش از حد در بازار کمک می کند. وی افزود شرکت دلونگ نیکل در نظر دارد  به تولید فولاد ضد زنگ به دنبال فعالیت های تولید آهن اسفنجی بپردازد. هم چنین این شرکت قصد دارد یک سرمایه گذاری مشترک برای ساخت و راه اندازی کارخانه تولید فولاد ضد زنگ به ظرفیت 5/3 میلیون تن انجام دهد. کشور اندونزی در حال حاضر دارای یک کارخانه ورق فولادی ضد زنگ نورد سرد شده به ظرفیت 21000 تن در سال می باشد و دارای دو واحد تولید کننده فولاد ضد زنگ دارای کوره قوس الکتریکی به ظرفیت 330000 تن در سال می باشد.

افزایش قیمت ورق فولادی ضد زنگ شرق آسیا

قیمت کویل فولادی ضد زنگ شرق آسیا به دنبال افزایش قیمت ناگهانی بازار داخلی چین افزایش یافته است. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت کویل فولادی ضد زنگ 304 نورد سر شده 1750-1700 دلار به ازای هر تن در شرق آسیا گزارش شده است که که به میزان 70-50 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. هم چنین ارزیابی ها از قیمت ورق فولادی فولاد ضد زنگ 304 نورد گرم شده 1700-1650 دلار به ازای هر تن می باشد که نسبت به هفته گذشته 70-40 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0