0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کاهش قیمت ورق فولادی ضد زنگ اروپا

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن و به نقل از پایگاه خبری مرکزآهن، در تاریخ ۲۷ ماه ژوئن هزینه های اضافه بهای آلیاژ ورق فولادی ضد زنگ ۳۰۴ نورد سرد شده تولید داخلی اروپا برای ماه ژوئیه به میزان ۶۹-۵۸ دلار به ازای هر تن نسبت به ماه گذشته کاهش یافته است. هم چنین قیمت ورق فولادی ضد زنگ ۳۰۴ نورد سرد شده به ضخامت ۲ میلی متر در حال حاضر ۱۳۳۲-۱۲۶۶ دلار به ازای هر تن گزارش شده است. در ماه ژوئن، قیمت ورق فولادی نورد سرد شده ۱۳۹۰-۱۳۳۵ دلار به ازای هر تن بوده است که با فرا رسیدن ماه ژوئیه این قیمت کاهش خواهد یافت. این کاهش قیمت پس از پیشنهادات بازار بورس لندن از تاریخ ۲۱ ماه می لغایت ۲۰ ماه ژوئن مبنی بر کاهش قیمت نیکل و رساندن این قیمت به میزان ۸۹۸۲-۸۹۷۰ دلار به ازای هر تن بوده است. قیمت پیشنهاد نیکل در ماه ژوئن ۹۲۶۱-۹۲۵۴ گزارش شده است بنابراین به طور متوسط شاهد ۲۸۴-۲۷۹ دلار به ازای هر تن کاهش قیمت نیکل در ماه ژوئیه بوده ایم.

کاهش قیمت ورق فولادی ضد زنگ آمریکا در ماه آینده

انتظار می رود که قیمت ورق فولادی فولاد ضد زنگ نورد سرد شده در کشور آمریکا در ماه ژوئیه کاهش یابد که علت این امر کاهش قیمت کروم و نیکل می باشد. اما براساس اخبار منتقل شده از فعالان بازار انتظار می رود که قیمت های پایه هم چنان ثابت بماند. هم چنین دو توزیع کننده ورق فولادی در آمریکا تایید کرده اند که قیمت های پایه خود را ثابت حفظ خواهند کرد.

با این حال انتظار می رود که اضافه بها برای ورق فولادی ضد زنگ نوع ۳۰۴ نورد سرد شده در ماه ژوئیه به علت کاهش قیمت نیکل و کروم حدودا ۱۱ سنت کاهش یابد.

قرارداد رسمی نیکل در بازار بورس فلزات لندن در تاریخ ۲۶ ماه ژوئن به مبلغ ۹۰۴۰ دلار به ازای هر تن منعقد شده است که نسبت به مبلغ ۸۸۹۵ دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته کاهش یافته است اما این میزان نسبت به قیمت ۱۱۰۴۵ دلار به ازای هر تن منعقد شده در تاریخ ۲۰ ماه فوریه، ۲۰/۱۸ درصد کاهش یافته است.

به گفته یکی از توزیع کنندگان ورق فولادی آمریکا : ” انتظار می رود به علت کاهش قیمت ها در ماه ژوئیه، خریداران ورق فولادی خرید کم تری را در ماه ژوئن انجام دهند. انتظار نمی رود که قیمت نیکل روند ثابتی را طی کند اما مطمئن تر است که خریداران خرید بیشتری در ماه ژوئیه انجام داده و میزان خرید را در ماه سپتامبر کاهش دهند. ” مطمئن ترین زمان افزایش موجودی ابتدای فصل بوده زیرا می توان از وجود میزان کروم اطمینان حاصل کرد. با این حال منابع خبری از امکان افزایش قیمت های پایه در شروع فصل توسط کارخانجات فولاد ضد زنگ آمریکا خبر داده اند. به گفته توزیع کنندگان ورق فولادی: ” کارخانجات تولید ورق فولادی ضد زنگ هم اکنون می توانند قیمت های پایه خود را افزایش دهند و هم چنان منتظر هستیم اقدام آن ها را ببینیم.” اخبار رسیده حاکی از آن است که زمان فرآوری برای کارخانجات ورق فولادی ضد زنگ آمریکا حدود ۶ ماه می باشد که زمان مناسبی برای تصمیم گیری می باشد. هم چنین ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق فولادی ضد زنگ نوع ۳۰۴ نورد سرد شده ۱۲۱۵ دلار به ازای هر تن ثابت باقی مانده است.

کنفرانس آسیایی فولاد ضد زنگ هونگ کونگ

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن دستاوردهای ۱۲ امین کنفرانس آسیایی فولاد ضد زنگ تشکیل شده در هونگ کونگ به شرح زیر می باشد:

۱- پروژه فولاد ضد زنگ گروه تسینگشان چین در اندونزی پس از یک تلاش ناموفق در سال گذشته، در نیمه دوم سال جاری آماده به کار می باشد. این گروه قصد دارد از طریق کارخانه اندونزیایی به بازار سابق چین بپردازد.

۲- شرکت بائواستیل واقع در کشور چین قصد دارد حدود ۱ میلیون تن ظرفیت فولاد کربن تولیدی خود را برای تولید فولاد ضد زنگ به کارخانه میشان اختصاص دهد

۳- نمایندگان چندین کارخانه چینی که در این کنفرانس حضور داشته اند، انتظار دارند که قیمت فولاد ضد زنگ در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷ تحت فشار قرار گیرد و در سه ماهه چهارم سال به حالت قبل باز گردد.

۴- به گفته معاون وزیر امور خارجه چین، انتظار می رود که تولید فولاد ضد زنگ داخلی چین ۱۰-۸ درصد در سال ۲۰۱۷ به دنبال افزایش قیمت محصولات داخلی، ساخت امکانات حمل و نقل عمومی و کاهش قیمت مواد اولیه، افزایش یابد.  هم چنین وی افزود انتظار می رود که میزان مصرف فولاد ضد زنگ به علت عوارض ضد دامپینگ وارده بر کشور چین کاهش عمده ای یابد. تنها بازارهای امیدوار کننده مصرف فولاد ضد زنگ در حال حاضر شامل امکانات حمل و نقل ریلی،  لوله های آب و گاز و هم چنین خطوط زیرزمینی در شهرها می باشد.

۵- به گفته رئیس پروژه تسینگان اندونزی در حال تبدیل شدن به تولیدکننده عمده فولاد ضد زنگ می باشد و به همراه چند تن از شرکت های مستقر در کشور چین به عرضه بیش از حد در بازار کمک می کند. وی افزود شرکت دلونگ نیکل در نظر دارد  به تولید فولاد ضد زنگ به دنبال فعالیت های تولید آهن اسفنجی بپردازد. هم چنین این شرکت قصد دارد یک سرمایه گذاری مشترک برای ساخت و راه اندازی کارخانه تولید فولاد ضد زنگ به ظرفیت ۵/۳ میلیون تن انجام دهد. کشور اندونزی در حال حاضر دارای یک کارخانه ورق فولادی ضد زنگ نورد سرد شده به ظرفیت ۲۱۰۰۰ تن در سال می باشد و دارای دو واحد تولید کننده فولاد ضد زنگ دارای کوره قوس الکتریکی به ظرفیت ۳۳۰۰۰۰ تن در سال می باشد.

افزایش قیمت ورق فولادی ضد زنگ شرق آسیا

قیمت کویل فولادی ضد زنگ شرق آسیا به دنبال افزایش قیمت ناگهانی بازار داخلی چین افزایش یافته است. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت کویل فولادی ضد زنگ ۳۰۴ نورد سر شده ۱۷۵۰-۱۷۰۰ دلار به ازای هر تن در شرق آسیا گزارش شده است که که به میزان ۷۰-۵۰ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. هم چنین ارزیابی ها از قیمت ورق فولادی فولاد ضد زنگ ۳۰۴ نورد گرم شده ۱۷۰۰-۱۶۵۰ دلار به ازای هر تن می باشد که نسبت به هفته گذشته ۷۰-۴۰ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری