0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

رکود در بازار ورق سیاه کشور چین

قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور چین برای دومین روز متوالی در روز چهارشنبه هفته گذشته با افت روبرو شده است. قیمت ورق سیاه در بازار داخلی شرق چین (شانگهای) به میزان ۴۳۰۰-۴۲۷۰ یوان (۶۵۱-۶۴۶ دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۱۰ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

در شمال چین نیز، قیمت ورق سیاه به میزان ۴۲۹۰-۴۲۷۰ یوان به ازای هر تن بوده که این قیمت نیز نسبت به قیمت اعلام شده هفته گذشته با افت مواجه شده است. این افت قیمت ابتدا در بازار فیوچرز رخ داده و پس از آن در بازار لحظه ای نیز شاهد افت قیمت ها بودیم. میزان فعالیت خرید در بازار ورق سیاه این کشور کاهش یافته است ولی این کاهش چندان زیاد نبوده است و همین امر از افت بیش از حد قیمت ها در بازار لحظه ای جلوگیری کرده است.

در حال حاضر فروشندگان ظرفیت بالایی از موچودی نداشته و همین امر سبب شده است که این فروشندگان تمایلی به کاهش قیمت های خود نداشته باشند و نیازی به فروش سریع محصولات خود نمی بینند.

نوسانات بازار صادراتی

ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی کشور چین به میزان ۵۷۷ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۱ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. در حال حاضر پیشنهادات قیمت ورق سیاه صادراتی ثابت باقی مانده است و به میزان ۶۰۰-۵۸۵ دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

برخی تاجران بیان کرده اند که با توجه به قیمت های بالای پیشنهادی ممکن است فروشندگان این محصولات تخفیفی به میزان ۱۰ دلار به ازای هر تن برای ورق فولادی تولیدی خود در نظر بگیرند. پیشنهادات قیمت ورق سیاه شنیده شده از سمت خریداران در مناقصات در کره جنوبی و جنوب شرقی آسیا حدودا به میزان ۵۷۰ دلار به ازای هر تن بوده است.

هم چنین به گفته برخی منابع خبری معاملات انجام شده برای این محصول در محدوده قیمت ۵۸۵-۵۸۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است. شواهد حاکی از آن است که انتظار نمی رود قیمت ورق سیاه صادراتی کشور چین بازگشت جدی را در کوتاه مدت تجربه نماید. هم چنین احتمال می رود در نیمه نخست سال جدید میلادی این نوسانات تغییر کند.

هم چنین انتظار می رود که پس از افزایش قیمت ورق سیاه در کشور چین سایر کشورها نیز به تبعیت از آن قیمت این محصول را افزایش دهند. بیشترین معاملات انجام شده برای این محصول به قیمت ۳۸۴۰ یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۱۲ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

ورق سیاه اصفهان

افزایش میزان صادرات ورق فولادی کشور چین

قیمت ورق فولادی صادراتی کشور چین به روند صعودی خود طی روزهای اخیر ادامه داده است. این برای چهارمین هفته متوالی است که قیمت ورق فولادی صادراتی چین افزایش یافته است. ارزیابی ها از قیمت ورق فولادی برای ماه فوریه به میزان ۵۷۵-۵۶۵ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۵-۳ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

فعالیت صادرات ورق فولادی در حال حاضر در کشور چین افت کرده است که علت این امر افزایش قیمت ورق فولادی در بازار داخلی این کشور می باشد. به گفته برخی منابع خبری تعدادی از صادرکنندگان ورق فولادی این کشور طی سه یا چهار هفته گذشته هیچ معامله ای انجام نداده اند. در حال حاضر به نظر می رسد که ورق فولادی در این کشور به قیمت ۵۷۰-۵۶۵ دلار به ازای هر تن معامله شده است و برخی قیمت های صادراتی خود را به میزان ۵۸۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند.

با این حال ممکن است که خریداران تخفیفاتی به میزان ۱۰-۵ دلار به ازای هر تن را ارائه دهند. قیمت ورق فولادی در بازار داخلی به میزان ۴۲۸۰-۴۲۳۰ یوان (۶۴۸-۶۴۰ دلار) به ازای هر تن (شامل مالیات بر ارزش افزوده) بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۲۰ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است. با این حال، برخی از صادرکنندگان نیز قیمت های خود را تا ۵۸۵ دلار به ازای هر تن نیز اعلام کرده اند.

افزایش قیمت ورق سیاه پیشنهادی کره جنوبی به هند

پیشنهادات قیمت ورق سیاه کره جنوبی به هند طی هفته گذشته به میزان ۲۰ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است و قیمت این محصول به میزان ۶۱۰-۶۰۵ دلار به ازای هر تن رسیده است. واردکنندگان در کشور هند انتظار دارند که قیمت های پیشنهادی تا میزان ۵۹۰-۵۸۵ دلار به ازای هر تن کاهش یابد. به گفته برخی منابع خبری این تاجران در نظر دارند قیمت های پیشنهادی خود را تا میزان ۵۹۰-۵۸۵ دلار به ازای هر تن کاهش دهند در حالی که قیمت این محصول در حال حاضر به میزان ۶۱۰-۶۰۵ دلار به ازای هر تن می باشد.

به گفته برخی منابع خبری قیمت کارآمد پیشنهادی به میزان ۶۰۰-۵۹۵ دلار به ازای هر تن می باشد. در ماه نوامبر کشور هند و کره جنوبی معامله ای را تنظیم نکرده اند زیرا قیمت های پیشنهادی خریداران در مناقصات به میزان ۵۷۵-۵۷۰ دلار به ازای هر تن بوده است. با این حال کم ترین پیشنهادی که خریداران کره می توانند ارائه دهند به میزان ۵۹۰ دلار به ازای هر تن می باشد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری