0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

رکود در بازار ورق سیاه کشور چین

قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور چین برای دومین روز متوالی در روز چهارشنبه هفته گذشته با افت روبرو شده است. قیمت ورق سیاه در بازار داخلی شرق چین (شانگهای) به میزان 4300-4270 یوان (651-646 دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 10 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

در شمال چین نیز، قیمت ورق سیاه به میزان 4290-4270 یوان به ازای هر تن بوده که این قیمت نیز نسبت به قیمت اعلام شده هفته گذشته با افت مواجه شده است. این افت قیمت ابتدا در بازار فیوچرز رخ داده و پس از آن در بازار لحظه ای نیز شاهد افت قیمت ها بودیم. میزان فعالیت خرید در بازار ورق سیاه این کشور کاهش یافته است ولی این کاهش چندان زیاد نبوده است و همین امر از افت بیش از حد قیمت ها در بازار لحظه ای جلوگیری کرده است.

در حال حاضر فروشندگان ظرفیت بالایی از موچودی نداشته و همین امر سبب شده است که این فروشندگان تمایلی به کاهش قیمت های خود نداشته باشند و نیازی به فروش سریع محصولات خود نمی بینند.

نوسانات بازار صادراتی

ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی کشور چین به میزان 577 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 1 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. در حال حاضر پیشنهادات قیمت ورق سیاه صادراتی ثابت باقی مانده است و به میزان 600-585 دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

برخی تاجران بیان کرده اند که با توجه به قیمت های بالای پیشنهادی ممکن است فروشندگان این محصولات تخفیفی به میزان 10 دلار به ازای هر تن برای ورق فولادی تولیدی خود در نظر بگیرند. پیشنهادات قیمت ورق سیاه شنیده شده از سمت خریداران در مناقصات در کره جنوبی و جنوب شرقی آسیا حدودا به میزان 570 دلار به ازای هر تن بوده است.

هم چنین به گفته برخی منابع خبری معاملات انجام شده برای این محصول در محدوده قیمت 585-580 دلار به ازای هر تن گزارش شده است. شواهد حاکی از آن است که انتظار نمی رود قیمت ورق سیاه صادراتی کشور چین بازگشت جدی را در کوتاه مدت تجربه نماید. هم چنین احتمال می رود در نیمه نخست سال جدید میلادی این نوسانات تغییر کند.

هم چنین انتظار می رود که پس از افزایش قیمت ورق سیاه در کشور چین سایر کشورها نیز به تبعیت از آن قیمت این محصول را افزایش دهند. بیشترین معاملات انجام شده برای این محصول به قیمت 3840 یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 12 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

ورق سیاه اصفهان

افزایش میزان صادرات ورق فولادی کشور چین

قیمت ورق فولادی صادراتی کشور چین به روند صعودی خود طی روزهای اخیر ادامه داده است. این برای چهارمین هفته متوالی است که قیمت ورق فولادی صادراتی چین افزایش یافته است. ارزیابی ها از قیمت ورق فولادی برای ماه فوریه به میزان 575-565 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 5-3 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

فعالیت صادرات ورق فولادی در حال حاضر در کشور چین افت کرده است که علت این امر افزایش قیمت ورق فولادی در بازار داخلی این کشور می باشد. به گفته برخی منابع خبری تعدادی از صادرکنندگان ورق فولادی این کشور طی سه یا چهار هفته گذشته هیچ معامله ای انجام نداده اند. در حال حاضر به نظر می رسد که ورق فولادی در این کشور به قیمت 570-565 دلار به ازای هر تن معامله شده است و برخی قیمت های صادراتی خود را به میزان 580 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند.

با این حال ممکن است که خریداران تخفیفاتی به میزان 10-5 دلار به ازای هر تن را ارائه دهند. قیمت ورق فولادی در بازار داخلی به میزان 4280-4230 یوان (648-640 دلار) به ازای هر تن (شامل مالیات بر ارزش افزوده) بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 20 یوان به ازای هر تن کاهش یافته است. با این حال، برخی از صادرکنندگان نیز قیمت های خود را تا 585 دلار به ازای هر تن نیز اعلام کرده اند.

افزایش قیمت ورق سیاه پیشنهادی کره جنوبی به هند

پیشنهادات قیمت ورق سیاه کره جنوبی به هند طی هفته گذشته به میزان 20 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است و قیمت این محصول به میزان 610-605 دلار به ازای هر تن رسیده است. واردکنندگان در کشور هند انتظار دارند که قیمت های پیشنهادی تا میزان 590-585 دلار به ازای هر تن کاهش یابد. به گفته برخی منابع خبری این تاجران در نظر دارند قیمت های پیشنهادی خود را تا میزان 590-585 دلار به ازای هر تن کاهش دهند در حالی که قیمت این محصول در حال حاضر به میزان 610-605 دلار به ازای هر تن می باشد.

به گفته برخی منابع خبری قیمت کارآمد پیشنهادی به میزان 600-595 دلار به ازای هر تن می باشد. در ماه نوامبر کشور هند و کره جنوبی معامله ای را تنظیم نکرده اند زیرا قیمت های پیشنهادی خریداران در مناقصات به میزان 575-570 دلار به ازای هر تن بوده است. با این حال کم ترین پیشنهادی که خریداران کره می توانند ارائه دهند به میزان 590 دلار به ازای هر تن می باشد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0