0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت معاملات ورق روغنی در ترکیه

بازار ورق روغنی ترکیه با توجه به تقاضا مثبت است، بنابراین عرضه کنندگان داخلی و خارجی موفق به انجام معاملات، همراه با افزایش قابل توجه قیمت ورق روغنی شدند. انتظار می رود که بازار در هفته های آینده فعال باقی بماند زیرا تقاضای کاربر نهایی پایدار است. در بازار داخلی، تولید کنندگان ترکیه اعلام کردند که پیشنهاد قیمت این محصول 10 تا 20 دلار در هر تن در ابتدای هفته افزایش یافته و بسته به نوع کارخانه حداقل به 780 تا 790 دلار در هر تن رسیده است، و در حال حاضر این کارخانه ها موفق به انجام  چندین معامله شده اند.

به طور خاص، برخی از محموله های ورق روغنی با حجم های متوسط ​​به قیمتی در حدود 780 تا 790 دلار در هر تن کارهای سابق تغییر کرده است، در حالی که تعداد زیادی از کارخانه ها قیمت این محصول را در حدود 780 تا 790 دلار در هر تن کارهای سابق عرضه داشته اند. طبق پیش بینی های فعالان بازار ، انتظار می رود که خریداران بزرگ محموله ماه جاری ورق روغنی خود را در حدود 780 تا 790 دلار در هر تن کارهای سابق عرضه کنند. لازم به ذکر است که دو تا از بزرگترین تولیدکنندگان ورق روغنی ترکیه محموله های تولید ماه سپتامبر خود را در بازار در همین محدوده قیمت به فروش رسانده اند.

نوسانات بازار ورق روغنی

شرکت فولاد متنویست اوکراین قرارداد  نزدیک به 15.000 تن ورق روغنی تولید را در هفته گذشته به قیمت 780 دلار در هر تن CFR منعقد کرد. در معامله قبلی که در ترکیه توسط  این تامین کننده انجام گردید، قیمت این محصول  780 تا790  دلار در هر تن CFR عرضه شد. پیشنهادات قیمت ورق روغنی از روسیه به طور عمده در ماه آگوست با قیمت 780 دلار در هر تن CFR  ارائه می گردد. گزارش شده که محموله های کوچک ورق روغنی در هفته گذشته رزرو شده اند. در نیمه اول ماه ، قیمت این محصول روسیه در ترکیه با مبلغ  780 تا 790 دلار در هر تن CFR  عرضه شد.

فعالیت تجاری عموماً در بازار ورق روغنی ترکیه به اندازه کافی دیده می شود و انتظار می رود که در آینده نزدیک روند این فعالیت قوی باقی بماند. یک تاجر به متال اکسپرت گفت:  “بازار بسیار قوی است و تخصیص از کشورهای مستقل مشترک المنافع بسیار محدود است. قیمت همه مواد اولیه بالا است. من به هیچ وجه به این زودی انتظار کاهش قیمت ورق روغنی را نخواهم داشت. ” وی افزود: “من می گویم که امروز قیمت ورق در بازار پایدار تر از قیمت این محصول است ،هرچند فروش این محصول نیز بالا می باشد.”

ورق گالوانیزه فولاد مبارکه

افزایش قیمت ورق روغنی صادراتی چین بر اساس اصول خوب

صادرکنندگان ورق روغنی چین با افزایش قیمت های داخلی،پیشنهادات قیمت ورق روغنی را افزایش دادند، هر چند  وضعیت در خارج از کشور تقریباً بهتر است و در داخل کشور تقاضاها انعطاف پذیر می باشند. بیشترین پیشنهادات برای قیمت این محصول با چشم اندازی منظم از چین با مبلغ 780 تا 790 دلار در هر تن فوب برای محموله ماه ، عرضه شد که تا  20 دلار در هر تن بالاتر از قیمت دو هفته پیش می باشد. علاوه بر این، برخی از تامین کنندگان پیشنهاد قیمت ورق روغنی را در سطحی بالاتر از 600 دلار درهر تن فوب ارائه می دهند. یکی از منابع بازار به متال اکسپرت اظهار داشت: “قیمت ها خیلی سریع رشد می کنند، زیرا وضعیت کلی ورق روغنی خوب است.”

روند صعودی شدید در قیمت ورق روغنی صادراتی ،با افزایش دو هفته ای قیمت ورق روغنی داخلی که تا 23 دلار درهر تن ( 140یوان در هر تن) بوده است، مورد حمایت قرار می گیرد، همچنین منابع اولیه قیمت این محصول یز به میزان 30 دلار در هر تن (193 یوان در هر تن) و 33 دلار در هر تن ( 215 یوان در هر تن) به ترتیب در طول این دوره افزایش قیمت داشته اند . فعالان بازار داخلی می گویند که خالی کردن انبارهای تاجران با برخی از کمبودها در تولید ورق در ارتباط می باشد که هر دو باعث بالا باقی ماندن قیمت ها می شوند.

بهبود تقاضا خرید 

علاوه بر این، تقاضا در بازارهای خارجی اخیراً بهبود یافته است، و شرکت کنندگان گزارش هایی در مورد علاقه به رزروهای خریداران آمریکایی و پاکستانی ارائه داده اند. همچنین منابع اطلاعاتی در مورد انجام معاملات با کشورهای عضو اتحادیه اروپا علی ارائه داده اند که به رغم اقدامات ضد  دامپینگ علیه ورق روغنی چین انجام شده اند؛ این معاملات در حال حاضر توسط کمیسیون اروپا انجام می شوند.

یکی دیگر از تاجران به متال اکسپرت اظهار داشت: “اروپا قبلا خرید را متوقف کرده است، آنها فقط منتظر آن زمان بودند. آنها ورق روغنی را از هفته گذشته، عمدتاً از هند و تایوان وارد کرده اند. همانطور که ورق روغنی چین و مواد نفتی از مقررات ضد دامپینگ معاف هستند، بعضی از واردکنندگان سفارشات خود را برای مقادیر کمتری از ورق چین در نظر گرفته اند. ” اکثر فعالان بازار داخلی معتقدند که تقاضای محدود و تقاضای سالانه، قیمت این محصول را در کوتاه مدت تأیید می کند، در حالی که در ماه آینده قیمت ورق می روغنی تواند روند صعودی خود را از دست بدهد، زیرا در حال حاضر کارخانه ها تولید ورق را افزایش می دهند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0