0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

شرح مختصری از بازار داخلی مقاطع کشور طی روز گذشته

قیمت قوطی و پروفیل بر اساس رصد برخی از مراکز فروش این حوزه، همچنان با شیب ملایم رو به پایین دیده میشود . شکست مرز نرخ ۳۰۰۰ تومان در برخی از مبادی این حوزه نکته بارز دیروز بازار بوده است. با توجه به تکمیل تقریبی جدول نرخ متوسط تولیدکنندگان حوزه میلگرد آجدار، متوسط کاهش قیمت دیروز این حوزه حدود ۳۵- تومان برآورد شد. متوسط نرخ قراضه آهن هم با توجه به گزارش دیروز نرخ باکس، تقریبا ثابت با گرایش رو به پایین رصد گردید.

قیمت آهن آلات,میلگرد

التهاب قیمت مصالح ساختمانی و نوسانات بازار مسکن

بازار مصالح ساختمانی خصوصا آهن آلات و میلگرد طی چند ماه گذشته به شدت افزایش یافته است. این در حالی است که برخلاف افزایش قیمت مصالح ساختمانی کیفیت این محصولات به شدت پایین آمده است. بنابراین خریداران این محصولات طی چندماه گذشته این محصولات را به قیمت های بسیار بالا ولی با کیفیت بسیار پایین خریداری نموده اند. هم چنین تناقض دیگری که این روزها مشاهده می شود و آن این است که با وجود گرانی بی رویه مصالح ساختمانی شاهد رکود در بازار خرید و فروش مسکن می باشیم و گرانی مصالح ساختمانی و رکود مسکن در حال حاضر در تناقض می باشند. در حال حاضر بسیاری از مردم قدرت خرید مسکن را نداشته زیرا قیمت تمام شده مسکن در کشور بسیار بالا می باشد.

هم چنین تسهیلات پرداخت شده از سوی بانک ها نیز با مقاومت آن ها مواجه شده است و و سود تسهیلات به حدی بالا می باشد که مردم قادر به پرداخت اقساط آن نمی باشند. قیمت مصالح ساختمانی در حالی افزایش یافته است که پیش بینی می شد این شرایط سخت به زودی پایان یافته و بازار مسکن رونق یابد. در حال حاضر قیمت مصالح ساختمانی خصوصا میلگرد و آهن به میزان ۵۰ درصد افزایش یافته است و این امر سبب رکود در ساخت، خرید و فروش مسکن شده است.

در حال حاضر تمامی مسئولان بر این عقیده اند که بخش مسکن بایستی راه بیفتد و تولید افزایش یابد اما گرانی مصالح ساختمانی سبب سخت تر شدن بازار مسکن گردیده است. به گفته محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس عدم افزایش قیمت مصالح ساختمانی پیشتر نیز گوشزد شده بود زیرا این موضوع سبب افزایش قیمت تمام شده مسکن می گردد و تحت چنین شرایطی دولت باید قیمت ها را کنترل کند. در حال حاضر هیچ گونه نظارتی بر بازار مصالح ساختمانی وجود نداشته و شاهد عدم نظارت بر کیفیت و قیمت این مصالح می باشیم.

هم چنین پروژه های عمرانی نیز به علت گران شدن مصال ساختمانی از قبیل میلگرد متوقف شده اند. با متوقف شدن ساخت پروژه‌ها‌ی عمرانی در نتیجه افزایش قیمت فرآورده ‌ها‌ی ساختمانی شاهد فرسودگی سازه‌ ها‌ خواهیم بود از این رو لازم است دولت به ویژه وزارت صنعت، معدن و تجارت با ورود به موضوع با متخلفان این حوزه برخورد کند. هم چنین وی افزود در صورت لزوم در اولین فرصت با دعوت از وزرای راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت یک بار برای همیشه معضل گرانی مصالح ساختمانی و همچنین کیفیت پایین آن‌ها‌ را حل خواهیم کرد.

قیمت میلگرد اصفهان

افزایش قیمت سیم مفتولی وارداتی کشور آمریکا

قیمت سیم مفتولی وارداتی کشور آمریکا طی دو هفته گذشته افزایش یافته است. به گفته منابع خبری علت این امر افزایش قیمت فولاد در بازار جهانی و افزایش قیمت قراضه، شمش و سنگ آهن می باشد. ارزیابی متال بولتن از قیمت سیم مفتولی وارداتی کشور آمریکا به میزان ۵۲۶-۵۰۸ دلار به ازای هر تن بوده است. این قیمت نسبت به قیمت ۴۹۴-۴۸۵ دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته افزایش یافته است. این در حالی است که قیمت این محصول در آمریکا از ماه آوریل ثابت بوده است. قیمت سنگ آهنی وارداتی از کشور چین طی هفته گذشته به میزان ۱۶/۷۷ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است در حالی که قیمت قراضه وارداتی به کشور ترکیه به میزان ۳۶۰ دلار به ازای هر تن ثابت باقی مانده است.

براساس آخرین ارزیابی های منتشر شده از متال بولتن قیمت سیم مفتولی کشور چین به میزان ۵۷۰-۵۶۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده است. این در حالی است که قیمت این محصول در کشورهای مستقل اتحادیه ای و کشور ترکیه به ترتیب به میزان ۵۶۰-۵۵۰ دلار به ازای هر تن و ۵۵۰-۵۴۰ دلار به ازای هر تن بوده است. به گفته منابع بازار قیمت ها داخل آمریکا می تواند تا میزان ۵۸۰ دلار به ازای هر تن برای محموله های خراج از آسیا و خاور میانه و کشورهایی که در پرونده تجاری ایالات متحده نامگذاری نشده اند افزایش یابد. به گفته منابع خبری این قیمت ها ناشی از قیمت های پیشنهادی جنوب شرقی آسیا می باشد.به نظر نمی رسد که قیمت های پایین تر از ۵۶۰ دلار به ازای هر تن مرود قبول کشورهای آمریکایی و تولیدکنندگان داخلی سیم مفتولی باشد.

آن چه در حال حاضر قابل اجرا می باشد قیمت های پیشنهادی در محدوده ۵۸۰-۵۶۰ دلار به ازای هر تن می باشد. در حال حاضر خرید و فروش سیم مفتولی در کشور آمریکا بسیار مشکل بوده و تولیدکنندگان این محصول در قیمت های پیشنهادی خود مردد می باشند و خریداران نیز منتظر ثبات قیمت ها می باشند. با قیمت پیشنهادی ۵۸۰ دلار به ازای هر تن تاجران تنها قادر به فروش ۲۰۰۰-۱۰۰۰ تن از محصولات سیم مفتولی خود بوده اند. هم چنین در حال حاضر قیمت های داخلی و وارداتی هم سطح بوده و رقابتی مابین این دو بازار وجود ندارد. برخی نیز معتقدند قیمت ۵۶۰ دلار به ازای هر تن برای سیم مفتولی قیمت معقولی بوده که در حال حاضر کم تر در بازار مشاهده می گردد. قیمت سیم مفتولی صادراتی کشور ترکیه نیز در حال حاضر به میزان ۵۷۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده است. هم چنین طبق آمار منتشر شده در ماه اوت میزان واردات سیم مفتولی به کشور آمریکا به میزان ۸۸۱۸۲ تن کاهش یافته است. اگرچه حدود یک هفته تا پایان ماه اوت باقی مانده است میزان واردات سیم مفتولی به کشور آمریکا به میزان ۷/۳۷ درصد نسبت به ماه اوت سال ۲۰۱۶ کاهش یافته است و طبق آمار کم ترین میزان واردات این محصول از نوامبر سال ۲۰۱۵ متعلق به ماه اوت سال جاری بوده است.

 

 

خبرهای بازار آهن:

اثر مثبت افزایش تعرفه صادرات شمش خام در کاهش قیمت آهن آلات

تحلیل بازار آهن آلات چهارم شهریور نود و شش

گزارش هفتگی قیمت میلگرد در بازار ایران

اخبار صادراتی ذوب آهن اصفهان

 

 

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری