0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افت قيمت در بازار آتي عامل كاهش قيمت ميلگرد در بازار نقدي چين

به گزارش متال بولتن در بازار نقدی ۱۲ ژانويه قیمت میلگرد در شرق چین (شانگهای) با كاهش ۵۰ تا ۷۰ يوان نسبت به روز قبل در محدوده ۳۷۸۰ تا ۳۸۳۰ یوان قرار گرفت و در شمال چین (تیانجین) قیمت میلگرد با كاهش ۲۰ يوان نسبت به روز قبل ۳۸۵۰ تا ۳۸۷۰ یوان معامله شد.

كاهش قيمت میلگرد در بورس شانگهاي باعث شد تمايل خريداران به ادامه حضور در بازار كاهش يابد. بر اساس شنيده ها؛ يكي از فولادسازهاي خارج از تانگشان قيمت بيلت را ۴۰ يوان كاهش داده و به ۳۵۵۰ يوان رسانده است.

فعالان بازارمعتقدند ديگر توليد كننده ها نيز چنين اقدامي را در اواخر روز يا در آخر هفته دنبال خواهند كرد. به طور كلي در هفته جاري قيمت ميلگرد در شرق چين ۱۷۰ يوان و در شمال چين ۱۰۰ تا ۱۳۰ يوان كاهش يافت.

قیمت بیلت طی روز گذشته بدون تغيير نسبت به روز قبل به ۳۵۹۰ یوان رسید ودر بورس شانگهانی قیمت میلگرد آتی تحویل ماه می با كاهش ۴۸ یوان نسبت به روز قبل به ۳۷۹۰ یوان بسته شد. هر۱ دلار برابر با ۶٫۴۶ یوان می باشد.

نوسانات بازار صادراتی میلگرد

در ارزیابی متال بولتن قیمت میلگرد با افزايش۰٫۸۳   نسبت به روز قبل به ۵۵۶٫۰۴ دلارFOB رسید. فولاد سازها در بازار صادرات در محدوده ۵۵۰ تا ۵۸۰ دلار و خريداران  ۵۵۰ تا ۵۵۵ دلار FOB پیشنهاد می دهند.

كارشناسان معتقدند قيمت معاملات در محدوده ۵۵۰ تا ۵۵۵ دلار خواهد بود و در بلند مدت قيمت ميلگرد به ۵۴۰ دلار FOB كاهش خواهد يافت.

افت قیمت میلگرد ترکیه به دنبال افت نرخ لیره

قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور ترکیه طی هفته گذشته به دنبال افت نرخ لیره کاهش یافته است. با این حال انتظار می رود که قیمت این محصول به زودی به حالت قبل بازگردد. ارزیابی ها از قیمت میلگرد میلگرد در بازار داخلی ترکیه به میزان ۵۷۲-۵۷۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده ۵۹۰-۵۸۰ دلار به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است.

قیمت میلگرد در بازار مناطق ازمیر و اسکندرون به میزان ۵۷۵-۵۷۰ دلار به ازای هر تن بوده است در حالی که قیمت این محصول در منطقه استانبول به میزان ۵۸۵-۵۷۲ دلار به ازای هر تن بوده است. در منطقه کارابوک نیز این محصول به قیمت ۵۸۰-۵۷۰ دلار به ازای هر تن معامله گردیده است. تولیدکنندگان عمده مقاطع در کشور ترکیه واقع در منطقه مرمره قیمت میلگرد پیشنهادی خود را به میزان ۵۷۷-۵۷۲ دلار به ازای هر تن گزارش کرده اند در حالی که قیمت سیم مفتولی پیشنهادی در این منطقه به میزان ۶۲۲-۶۰۷ دلار به ازای هر تن اعلام گردیده است.

قیمت میلگرد اصفهان

عوامل موثر بر کاهش قیمت میلگرد

به گفته منابع خبری علت افت قیمت میلگرد در این منطقه کاهش نرخ لیره بوده است ولی این روند چندان تداوم نخواهد یافت و پیش بینی می شود که قیمت ها طی روزهای آتی مجددا افزایش یابد. هم چنین افت قیمت ها در نتیجه ی کاهش میزان تقاضا نیز بوده است. به نظر می رسد که قیمت ها به زودی مجددا افزایش یابد. بازار میلگرد در حال حاضر به دنبال افت نرخ لیره روند نزولی را در پیش گرفته است.

هرچند کاردمیر چندان از این روند قیمتی تبعیت نکرده است. بنابراین به نظر می رسد که قیمت ها مجددا به حالت قبل بازگردد. بنابراین کارخانه کاردمیر واقع در منطقه کارابوک در تاریخ ۱۱ ژانویه قیمت میلگرد و سیم مفتولی را در بازار داخلی افزایش داده است. به گفته منابع خبری نرخ لیره در تاریخ ۱۱ ژانویه نسبت به نرخ اعلام شده در تاریخ ۴ ژانویه کاهش یافته است.

با این حال قیمت سیم مفتولی در کشور ترکیه نیز طی هفته گذشته از همین روند قیمت تبعیت کرده است و به دنبال کاهش نرخ لیره قیمت سیم مفتولی ترکیه نیز کاهش یافته است. ارزیابی ها از قیمت سیم مفتولی در بازار داخلی کشور ترکیه به میزان ۶۰۷-۵۹۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۶۲۰-۶۰۰ دلار به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است.

تجدید میزان تقاضا برای خرید میلگرد صادراتی ترکیه

قیمت میلگرد صادراتی کشور ترکیه طی هفته گذشته افزایش یافته است زیرا میزان تقاضا برای خرید این محصول افزایش یافته است و قیمت قراضه آهنی وارداتی به این کشور نیز افزایش یافته است. به گفته منابع خبری دو کارخانه در کشور ترکیه قیمت های پیشنهادی خود را به کشور آمریکا به میزان ۵۸۰-۵۷۵ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند در حالی که محموله های فروخته شده به آفریقا به میزان ۵۸۵ دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

به گفته منابع خبری محموله وارداتی به کشور آمریکا به میزان ۳۵۰۰۰ تن بوده است. کارخانجات واقع در کشور ترکیه هم چنان قیمت های پیشنهادی خود را به میزان ۵۸۵-۵۸۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند در حالی که پیشنهادات خریداران در مناقصات به میزان ۵۷۵-۵۷۰ دلار به ازای هر تن اعلام گردیده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری