0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

 قیمت آهن در بازار داخلی ۴۰ درصد گران شد

رئیس اتحادیه آهن و فولاد با عنوان اینکه گرانی مواد پایه و تغییرات قیمت جهانی باعث شده تا قیمت آهن در سطح بازار از اوایل تیرماه تاکنون ۴۰ درصد رشد پیدا کند، افزود: سود افزایش قیمت آهن  فقط به نفع تولیدکنندگان مواد اولیه می رسد.محمد آزاد، با عنوان  به اینکه در قرارداد جدید آهن فروشان و سازمان امور مالیاتی تخفیف ۹۴ درصدی در نظر گرفته شده، اظهارداشت: براساس این قرارداد آهن فروشان تنها نیم درصد از درآمد خود را اختصاص پرداخت مالیات بر ارزش افزوده خواهند کرد.وی همچنین افزود امید می رود با این قرارداد قسمتی از آهن فروشان که مغازه های خود را تعطیل کرده بودند به بازار کار برگردند، وی عنوان کرد: البته بازار آهن همچنان درگیر رکود است با این وجود گرانی مواد پایه و تغییرات قیمت جهانی باعث شده تا قیمت آهن در سطح بازار از اوایل تیرماه تاکنون ۴۰ درصد رشد پیدا کند.

رئیس اتحادیه آهن فولاد گفت: در حال حاضر قیمت تیرآهن هر کیلو از ۱۶۰۰ تومان به ۲ هزار و ۱۰ تومان و قیمت میلگرد هر کیلو از ۱۸۰۰ تومان به ۲۵۰۰ تومان رسیده است. همچنین قیمت ورق های فولادی هم از ۲۳۰۰ تومان به ۲۹۰۰ تومان رسیده است.وی همچنین تاکید داشت سود این افزایش قیمت فقط به نفع تولیدکنندگان مواد خام می رسد، اعلام کرد: در حال حاضر قیمت شمش آهن از ۱۳۵۰ تومان به ۲ هزار تومان رسیده است.

 

قیمت آهن اصفهان

 

افزایش قیمت تیرآهن اروپا به دنبال افزایش قیمت قراضه

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ ۳ ماه اوت، قیمت تیرآهن تولیدی شمال اروپا طی این هفته به میزان ۱۰ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است که علت این امر افزایش قیمت قراضه آهنی این منطقه می باشد. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت تیرآهن تولید داخلی شمال اروپا تیرآهن تولید داخلی این منطقه به میزان ۶۲۷-۶۰۴ دلار به ازای هر تن تا تاریخ ۲ ماه اوت بوده است. این در حالی است که قیمت این محصول طی هفته گذشته به میزان ۶۲۷-۵۹۲ دلار به ازای هر تن گزارش شده است. بنابراین طی این هفته شاهد افزایش قیمت این محصول بوده ایم. هم چنین قیمت این محصول در جنوب اروپا نیز به میزان ۶۴۵-۶۲۲ دلار به ازای هر تن گزارش شده است. به گفته منابع خبری قیمت تیرآهن طی ماه گذشته به شدت افزایش یافته است که علت این امر افزایش قیمت مواد خام اولیه می باشد. به گفته یکی از توزیع کنندگان این محصول قیمت تیرآهن طی ماه ژوئیه حدودا به میزان ۳۶-۳۰ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. به گفته منابع خبری قیمت قراضه آهنی نیز طی این مدت به میزان ۱۸-۱۲ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است که این افزایش قیمت بر رشد قیمت تیرآهن تاثیر بسزایی داشته است. اخبار رسیده حاکی از آن است که قیمت قراضه آهنی وارداتی به ترکیه از تاریخ ماه می سال ۲۰۱۶ به بالاترین حد خود رسیده است که علت این امر تقاضای بسیار بالا در بخش محصولاتی هم چون میلگرد و شمش بوده است. به گفته یکی از تاجران قیمت آهن منطقه پیش بینی می شود قیمت کنونی تیرآهن متاثر از قیمت بالای قراضه تا پایان سال جاری افزایش بیشتری یابد. به گفته منابع خبری در صورتی که قیمت قراضه طی ۴-۳ ماه آینده به همین میزان بماند ممکن است مجددا ۴۰-۲۰ دلار به ازای هر تن کاهش یابد. هم چنین ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت قراضه آهنی تا تاریخ ۲ ماه اوت به میزان ۳/۳۲۱ دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

مقررات ضد دامپینگ مکزیک بر واردات لوله فولادی

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ ۳ ماه اوت، کشور مکزیک عوارض ضد دامپینگ جدیدی بر واردات لوله از چهار کشور کره جنوبی، اسپانیا، هند و اوکراین تعیین کرده است. به گفته منابع خبری عوارض محصولات وارد شده از کره جنوبی به میزان ۱/۱۳۱ دلار به ازای هر تن بوده در حالی که عوارض مشخص شده برای اوکراین ۱۷۰ دلار به ازای هر تن می باشد. هم چنین برای لوله فولادی وارد شده از کشور هند نیز به میزان ۷/۲۰۶ دلار به ازای هر تن عوارض تعیین شده است در حالی که برای واردات کشور اسپانیا این میزان ۵/۳۷۸ دلار به ازای هر تن می باشد. به گفته منابع خبری عوارض وارده فقط شامل لوله هایی با قطر خارجی ۴۰۶-۶۰ میلی متر می باشد. طبق گزارش دبیرخانه تعرفه های تعیین شده از تاریخ ۴ ماه اوت اجرا خواهد شد. این طرح از تاریخ دسامبر سال ۲۰۱۶ به درخواست یکی از کارخانجات معتبر تولید لوله فولادی این کشور مورد بررسی قرار گرفته است. با این حال تاریخ نتیجه نهایی این تصمیم هنوز مشخص نمی باشد.

افزایش در آمد کمپانی تولید لوله فولادی Tenaris در سه ماهه دوم سال جاری

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ ۳ ماه اوت، یزرگترین کمپانی تولید لوله فولادی Tenaris در روز چهارشنبه مورخ ۲ ماه اوت اعلام کرده است که میزان درآمد این شرکت در سه ماهه دوم سال جاری افزایش یافته است. به گفته منابع خبری میزان درآمد این شرکت در ماه های آوریل تا ژوئن سال ۲۰۱۷ به میزان ۲۰۰ میلیون دلار گزارش شده است در حالی که میزان در آمد آن در مدت زمان مشابه سال ۲۰۱۶ به میزان ۱۰۱ میلیون دلار اعلام شده است. مشاهده می شود که در مدت زمان مشابه سال ۲۰۱۷ میزان درآمد این شرکت از محصول لوله فولادی حدودا دو برابر شده است. سود خالص این شرکت نیز ازفروش لوله فولادی از میزان ۰۵۵/۱ بیلیون دلار طی ماه های آوریل تا ژوئن سال ۲۰۱۶ به میزان  ۲۴۳/۱ بیلیون دلار در مدت زمان مشابه سال ۲۰۱۷ افزایش یافته است. در واقع رشد سود خالص این شرکت به میزان ۸۲/۱۷ دلار به ازای هر تن محاسبه شده است. به گفته منابع خبری این شرکت حدودا به میزان ۶۲۴۰۰۰ تن لوله فولادی طی ماه های آوریل تا ژوئن سال ۲۰۱۷ به فروش رسانده است. این در حالی است که این میزان در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۶ حدودا به میزان ۴۷۵۰۰۰ تن محاسبه شده است. در واقع میزان فروش لوله فولادی این کشور طی سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ به میزان ۳۷/۳۱ درصد نسبت به میزان فروش شرکت طی سه ماهه دوم سال ۲۰۱۶ افزایش یافته است. به گفته منابع خبری میزان فروش این شرکت در سه ماهه دوم سال جاری به علت افزایش فروش در آمریکای شمالی و جنوبی و افزایش تقاضا در این مناطق افزایش یافته است. با این حال شرکت تولید لوله فولادی درآمد خالص ۷۳ میلیون دلار برای سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ را نسبت به درآمد خالص ۹ میلیون دلار در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۶ گزارش کرده است. بنابراین در طی ماه های آوریل تا ژوئن سال ۲۰۱۷ شاهد افزایش میزان فروش و میزان سود خالص ناشی از فروش لوله فولادی این شرکت بوده ایم. با این حال در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷ این شرکت انتظار دارد که میزان فروش کم تری را در خاورمیانه و اروپا تجربه کند. به گفته کارکنان این شرکت اگرچه قیمت گذاری این محصول رو به بهبود می باشد انتظار می رود با افزایش قیمت قراضه آهنی قیمت این محصول نیز افزایش یابد.

 

خبرهای مرتبط:

ارزیابی هفتگی قیمت میلگرد,بازار آهن ایران در هفته دوم مرداد,قیمت ورق گالوانیزه چین

 

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • ۵عالی بود
  • ۳خوب بود
  • ۲معمولی بود
  • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها