مرکزآهنکارخانجات تولید فولادمجتمع فولاد کویر کاشان

مجتمع فولاد کویر کاشان

10 ماه پیش5533بازدید0دیدگاه
مجتمع فولاد کویر کاشان

میلگرد کویر کاشان این روز ها سهم زیادی از بازار آهن و فولاد کشور را در بر گرفته است؛ شرکت بین المللی سپید فراب کویر کاشان در سال 1379 تاسیس شد. این مجموعه با عنوان کویر کاشان شناخته شده و عمده فعالیت آن در ابتدای تاسیس در زمینه بازرگانی و تجارت بوده است. به دلیل شناختی که مدیران این مجموعه از بازار و نیازهای اقتصادی جامعه پیدا کردند، تصمیم به تغییر رویکرد این شرکت به سمت تولید گرفتند و شرکت تولیدی سپید فراب کویر کاشان را در منطقه آران و بیدگل تاسیس کردند. مجتمع فولاد کویر کاشان توانست به اشتغال‌زایی، تولید و رونق اقتصادی و اجتماعی این منطقه کمک کند.

مجتمع فولاد کویر کاشان

محصولات تولیدی مجتمع فولاد کویر کاشان

انواع میلگردهای فولادی در مجموعه فولاد کویر کاشان تولید می شود. به عبارتی می توان گفت این مجموعه کامل ترین سبد میلگرد (میلگرد آجدا، میلگرد ساده کویر ، میلگرد کلاف ساده، میلگرد شاخه ای) را عرضه میکند. قیمت میلگرد کاشان در مقایسه با سایر میلگردهای تولیدی در رده متوسط و رو به بالا قرار دارد. محصولات تولیدی این مجموعه از لحاظ کیفیت نیز بعد از میلگرد ذوب آهن اصفهان و در رده دوم قرار دارد. این مجموعه اولین محصول خود را با عنوان تجاری میلگرد کویر کاشان در سال 1386 روانه بازار کرد. به طور کلی میلگرد کویر کاشان از لحاظ ظاهری به 2 دسته میلگرد ساده و میلگر آجدار تقسیم بندی می شود. میلگرد ساده شبیه به یک مفتول تو پر بدون هیچگونه آج و بریدگی است که اصطلاحا به آن میلگرد A1 نیز گفته میشود. در نوع آجدار سرتاسر میلگرد دارای برآمدگی ها آج مانند است که به صورت عرضی روی میلگرد قرار گرفته اند. میلگردهای A2، A3 و A4 از نوع آجدار می باشد.

محصولات فولاد کویر کاشان

محصولات مجتمع فولاد کویر کاشان

برای بررسی دقیق محصولات مجتمع فولاد کویر کاشان می‌توانید ویژگی‌های میلگردهای این مجتمع را در زیر مشاهده کنید:

آنالیز میلگرد کویر کاشان A2

  1. تنش جاری سه هزار کیلوگرم بر سانتیمتر مربع
  2. تنش گسیختگی پنج هزار کیلوگرم بر سانتیمتر مربع
  3. این نوع میلگرد به هنگام گسیختگی، به میزان ۱۹ درصد تغییر شکل نسبی پلاستیکی پیدا می‌کند. میلگرد A2 کویر کاشان، نیمه‌خشک و نیمه‌نرم است و ظاهر آجدار دارد. این میلگرد، یکی از محصولات مجتمع فولاد کویر کاشان است و اغلب آج فنری‌شکل دارد.
  4. میلگرد A2 در عملیات ساختمانی و خاموت‌ زنی به کار می‌رود، اما بهتر است بر روی آن جوشکاری نکنیم.
‌آنالیز میلگرد کویر کاشان A3
  1. تنش جاری چهار هزار کیلوگرم بر سانتیمتر مربع
  2. تنش گسیختگی شش هزار کیلوگرم بر سانتیمتر مربع
  3. این آنالیز از میلگرد در زمان گسیختگی، 14 درصد تغییر شکل نسبی پلاستیکی دارد. میلگرد A3 کویر کاشان خشک یا ترد است.
  4. این میلگرد مناسب عملیات‌ ساختمانی است و آج جناقی دارد. محصول یادشده برای آهنگری و تغییر شکل‌ زیاد با زوایای تند مناسب نیست و اصلا نباید بر روی آن جوشکاری انجام داد.
فرمول محاسبه وزن میلگرد با قطر و طول مشخص در زیر آمده است:

کارخانه کویر کاشان

وزن هر شاخه میلگرد 12 متری با استاندارد جهانی «DIN» محاسبه می‌شود.

سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
جهت ارسال دیدگاه وارد حساب کاربری خود شوید
0