0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

طی چند هفته ی گذشته کلاف ساده ایران بسیار فعال بوده است. با این حال، در حال حاضر تقاضا کاهش یافته است .

قیمت کلاف پایین تر از آن چیزی است که خریداران پس از کاهش قیمت اخیر این محصول در ایران ارزیابی کرده بودند، آن ها همچنین چشم انداز روند بازار را بهتراز قبل برآورد کرده اند.در همان زمان در بخش کلاف کاشان فعالیت تجاری بسیار خوبی به دلیل عدم اطمینان به بازار داخلی و همچنین به کسری ارز خارجی در حال انجام است.

در حال حاضر قیمت کلاف ساده با ضخامتی بالغ بر۸٫۵ توسط کارخانه ی کویرکاشان برای حمل و نقل در ماه دی و ارائه در پایان ماه آذر در حدود ۲۵۸۰ تومان ثابت باقی مانده است. علاوه بر این، افزایش قیمت کلاف با ضخامت ۸٫۵ میلی متر نیز در حدود ۲۵۸۰ تومان بوده است. با توجه به گفته های منابع خبری حاضر در بازار، خریداران تهرانی در ماه گذشته، قیمت کلاف ساده کویر کاشان را برای خرید حداقل ۲۵،۰۰۰ تن از این مواد که حمل و نقل و تحویل آن در ماه دی است در حدود ۲۵۸۰ تومان  به ازای هرکیلو دریافت کرده اند. علاوه بر این، یکی از شرکت های متخصص در زمینه ی فروش محصولات میلگردی، برای ماه آذر خبر فروش حدود ۱۰،۰۰۰ تن از کلاف تولیدی خود را با ضخامتی بالغ بر ۸٫۵  میلی متر و با قیمتی در حدود ۲۵۸۰ تومان در هر کیلو به کرمان، تأیید کرد.

کلاف آجدار نطنز

در عین حال مصر اغلب از خرید کلاف ساده از کشورهای خارجی منع شده است. پیشنهادات تامین کنندگان کاشان در مورد قیمت کلاف ساده در حدود ۲۵۸۰ تومان در هر کیلو برای حمل و نقل در پایان ماه دی اعلام شده است اما امضای هیچ گونه معامله ای گزارش نشده است. قیمت کلاف ساده کاشان  با افزایشی در حدود ۳۰ تومان در هر ماه به مبلغ ۲۵۸۰ تومان در هر کیلو  تهران رسید. به طور مشخص، شرکت کنندگان در بازار در این هفته در مورد پیشنهادات ارائه شده از سوی کرمان در رابطه با قیمت کلاف ساده ، مبلغی معادل ۲۵۸۰ تومان در هر کیلو را برای حمل و نقل و تحویل در ماه دی ماه گزارش هایی را ارائه دادند. یکی از منابع خبری می گوید: “با توجه به نوسانات شدید قیمت ها، ما از رزرو محصولات میلگردی خودداری می کنیم و ترجیح می دهیم تا زمانی که قیمت کلاف ساده دارای ثبات باشد، صبر کنیم.

اکثر خریداران محلی پیش بینی می کنند که افزایش قیمت در هفته ی آینده در مقایسه با افزایش قیمت اخیر درایران ، اتفاق می افتد. یکی از معامله گران محلی به خبرگزاری ها گفت: “ما شاهد افزایش قیمت کلاف ساده در بازار هستیم و انتظار می رود که معاملات جدید تقریبا با تخفیف هایی در آینده ی نزدیک امضا شوند. “

افزایش قیمت کلاف آجدار در بازار داخلی

تولید کنندگان کلاف آجدار موفق به حفظ قیمت کلاف آجدار در بازار داخلی نبودند، و تولید مقادیر کمی از این مواد را به صورت موقتی در میان رقابت در بخش واردات و عرضه ی بیش از حد این مواد در بازارافزایش دادند. به اعتقاد شرکت کنندگان حاضر در بازار داخلی، روند مثبت حاکم در فروش محصولات تولید شده در ماه دی ادامه خواهد یافت.

کارخانه های ایرانی با افزایش قیمت کلاف آجدار در ماه دی تحویل این محصول به معامله گران محلی را به مبلغ ۲۴۸۰ تومان در هرکیلو اعلام کردند که ۵۰ تومان به ازای هر کیلو نسبت به قیمت های قبلی افزایش یافته است. با توجه به گزارشات خبرگزاری ها، قیمت کلاف آجدار با ضخامت  ۸ میلی متر در منطقه ی اصفهان  به رقم ۲۴۸۰ تومان در هرکیلو معادل در ماه دی، اعلام شد. علاوه بر این، تمام قیمت های ذکر شده نیز شامل ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده است، محاسبه شده است.

قیمت کلاف اهواز

در حال حاضر کارخانه ی کویرکاشان نیز برای پیشنهادات خود در مورد قیمت کلاف آجدار تصمیم گیری کرد و در مواجهه با رقابت سخت خود با کارخانه ی کوثر اهواز، به افزایش قیمت های پیشنهادی خود پرداخت و نهایتا قیمت کلاف آجدار تولیدی خود را معادل ۲۴۸۰ تومان به ازای هرکیلو معادل اعلام کرد. علاوه بر این، انتظار می رود که قیمت کلاف آجدار کارخانه های کوثر اهواز هم در همان سطح قیمت باقی بماند.

صرف نظر از قصد محصولات فولادی ، قیمت کلاف آجدار تولید کنندگان محلی که دربازار سهامداران عرضه می شود، حرکت رو به بالا داشته است. پس از آن کارخانه ها صرف نظر از ضعیف بودن فعالیت خرید کاربران نهایی، تصمیم گرفتند که تولید این محصولات را افزایش ندهند. علاوه بر این، سرمايه گذاري در شركت هاي تجاري نیز به کاهش قیمت کلاف آجدار منجر شد.

با توجه به گفته های شرکت کنندگان حاضر در بازار، قبل از ماه دی تعیین قیمت کلاف آجدار حل و فصل خواهد شد اما ایجاد تعادل در این قیمت ها بعید است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری