0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تأثیر پذیری مجدد قیمت ورق رنگی داخلی از کاهش ارزش لیره ترکیه

تولیدکنندگان ورق رنگی تركیه همچنان از تقاضای داخلی و رو به رشدی برخوردارند که بر قیمت ورق رنگی این منطقه تاثیرگذار بوده است. در ضمن، نرخ تورم در برابر دلار دوباره تثبیت شد و در نتیجه بر روند توسعه بازار تاثیر گذاشت. در نتیجه، برخی از کارخانه ها تصمیم به اصلاح پیشنهادات در شرایط کنونی لیره گرفتند، که این کار فقط برای جبران اثر نوسانات ارز می باشد، در حالی که برخی از فروشندگان برای دور دیگر افزایش قیمت ورق رنگی ، تلاش می کنند.

بزرگترین سازنده ورق رنگی کشور ترکیه ، یعنی شرکت ایکداس، قیمت ورق رنگی خود را از شروع هفته به میزان ۳۰ لیره در هر تن افزایش داد تا  این محصول در بیگا به قیمت ۱٫۹۶۰ لیره در هر تن کارهای سابق و در مارمارا به قیمت ۱٫۹۹۰ لیره در هر تن سی اف آر ، ارائه گردید.با توجه به کاهش ارزش لیره، معادل دلار پیشنهادی از سوی عرضه کنندگان، حدود ۵ دلار درهر تن به ۱۰۶۰ دلار در هر تن کارهای سابق بیگا و ۱۰۵۰ دلار در هر تن سی اف آر افزوده شده است.

قیمت هایی که به لیره ترکیه ارائه شده اند، شامل ۱۸٪ مالیات می باشند، در حالیکه قیمت های ارائه شده به دلار آمریکا شامل مالیات نمی شوند. نرخ ارز ۱ دلار معادل  ۳٫۶۰۷ لیره ترکیه است.

خرید ورق رنگی دز اصفهان

قیمت های پیشنهادی کارخانه کاردمیر

در ابتدای هفته، مجتمع فولاد کاردمیر ترکیه، قیمت ورق رنگی داخلی را به میزان ۳۰ لیره در هر تن افزایش داده است تا تأثیرات نوسانات ارز، جبران گردد.به این ترتیب این کارخانه قیمت ورق رنگی خود را ۱٫۹۴۵ لیره در هر تن کارهای سابق تعیین کرده است. معادل این مبلغ به دلار، با قیمت ۱۰۶۰ دلار در هر تن کارهای سابق، ، تقریباً بدون تغییر بوده است. این عرضه کننده حدود ۱۵٫۰۰۰ تن ورق رنگی را با  همین قیمت به فروش رسانده است.

سطح پیشنهاد کلی برای ورق رنگی در ترکیه از ۱۰۵۰ تا ۱۰۶۰ دلار در هر تن ( ۱٫۹۶۰ تا ۲۰۰۰ لیره در هر تن کارهای سابق بوده است، که از ۳ تا ۵ دلار در هر تن (۵۰ تا ۶۰ لیره در هر تن ) از پایان هفته گذشته افزایش قیمت داشته است. فعالان بازار می گویند که پیشنهادات قیمت ورق رنگی با ۱۰ دلار در هر تن بیشتر از این مبلغ نیز در بازار به گوش می رسد.

یکی از منابع به متال اکسپرت اظهار داشت : “من می گویم که امروز هیچ ورق رنگی زیر قیمت ۱۰۵۰ دلاردر هر تن کارهای سابق وجود ندارد ، کارخانه های مارمارا، قیمت ورق رنگی را ۱۰۶۰ دلار در هر تن کارهای سابق تعیین کرده اند، اما ما پیشنهادهای مختلفی را بسته به دسترسی به ورق رنگی ، می شنویم”.

کاهش قیمت ورق رنگی انبار شده امارات متحده عربی با قیمت های داخلی پایین

قیمت ورق رنگی انبار شده در امارات متحده عربی طی یک هفته کاهش یافته است که با کاهش اخیر قیمت تولیدات داخلی همسو شده است. در عین حال، علاقه به خرید ورق رنگی ترکیه نیز کاهش یافته است.

صنایع فولاد امارات (ESI) اعلام کرد قیمت جدید ورق رنگی خود را برای محموله به مبلغ ۱۰۶۰ دلار در هر تن ( ۱٫۶۹۷ درهم در هر تن کارهای سابق) اعلام کرد که رسماً ۴۵ دلار در هر تن ( ۱۶۶درهم درهر تن) کاهش قیمت داشته است. تولید کننده دیگری رسماً قیمت ورق رنگی خود را به مبلغ ۴۴ دلار در هر تن (  ۱۶۰درهم در هر تن) کاهش داد و این فراورده را به قیمت ۱۰۵۰ دلار در هر تن ( ۱٫۶۹۰ درهم در هر کارهای سابق ) ارائه داد. همانطور که متال اکسپرت پیش از این گفته بود، شرکت فولاد قطر در محموله خود،قیمت ورق رنگی را  ۱۰۶۰  دلار در هر تن سی پی تی عرضه می کند.

خرید ورق رنگی فولاد مبارکه

کاهش میزان تقاضا خرید ورق رنگی

پس از کاهش قیمت از سوی تولیدکنندگان بزرگ داخلی، فروشندگان ورق رنگی امارات متحده عربی قیمت های انبارداری خود را ۷ تا ۱۱ دلار در هر تن (۲۵ تا ۴۰ درهم در هر تن) کاهش داده اند. قیمت ورق رنگی شرکت ESI و ترکیه در محدوده ۱۰۵۰ تا ۱۰۶۰ دلار در هر تن ( ۱٫۷۲۵ تا ۱٫۷۴۰ درهم در هر تن ) انبار سابق ارائه شده است. قیمت ورق رنگی شرکت فولاد قطر با نرخ ۱۰۵۰ تا ۱۰۶۰ دلار در هر تن ( ۱٫۷۷۰ تا ۱٫۸۰۰ در هم در هر تن انبارهای سابق) عرضه می شود.

با توجه به روند نزولی در بازار داخلی، اکثر معامله گران امارات متحده عربی در حال حاضر علاقمند به خرید ورق رنگی از ترکیه نیستند. علاوه بر این، مقدار زیادی از ورق رنگی تولید کنندگان داخلی با زمان تحویل بار کوتاهتر، در دسترس می باشد، که در بازارهای دیگر ترجیح داده شده است. یک معامله گر اماراتی به متال اکسپرت گفت: “با توجه به قیمت ورق رنگی داخلی، ممکن است کسی ورق رنگی را از ترکیه با قیمت ۱۰۶۰ دلار در هر تن سی اف آر خریداری کند، اما همه این کار را نمی کنند.” هرچند که شاخص قیمت ورق رنگی پیشنهادی از ترکیه ۱۰۵۰ تا ۱۰۶۰ دلار در هر تن سی اف آر می باشد. یکی دیگر از معامله گران گفت: “ترک ها به این سطوح قیمت ورق رنگی نمی رسند مگر اینکه تمام بازارهای خود ،از جمله بازار های داخلی را ببندند”.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری