0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

نوسانات قیمت ورق گرم صادراتی کشور چین

قیمت ورق گرم صادراتی کشور چین نسبت به هفته گذشته افزایش بیشتری یافته است. به گفته منابع خبری علت این امر افزایش قیمت این محصول در بازار داخلی کشور چین می باشد. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق گرم صادراتی کشور چین ۵۵۱-۵۴۵ دلار به ازای هر تن تا روز سه شنبه مورخ ۱۵ ماه اوت اعلام شده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان ۲۵-۱۱ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

قیمت ورق گرم صادراتی این منطقه مجموعا طی ۱۰ هفته گذشته به میزان ۱۱۶-۱۱۵ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. با این حال پس از افزایش قیمت محصولات در بازار داخلی کشور چین در روز چهارشنبه و پنج شنبه هفته گذشته، خریداران در خارج از کشور نیز افزایش قیمت محصولات صادراتی این منطقه را پذیرفته اند. اما به گفته شرکت کنندگان بازار پس از کاهش قیمت ها در بازار داخلی چین در جمعه هفته گذشته معاملات خارج از کشور نیز با قیمت کم تری منعقد شده است.

ارزیابی قیمت ورق گالوانیزه

شنیده شده است که تعدادی از صادرکنندگان ورق فولادی در کشور چین محموله هایی با قیمت ۵۵۱-۵۵۰ دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته صادر کرده اند. این در حالی است که قیمت های پیشنهادی خریداران در مناقصات صورت گرفته به میزان کم تری بوده است. مناقصاتی از کشور ویتنام به قیمت ۵۴۵ دلار به ازای هر تن پیشنهاد شده است اما صادرکنندگان کشور چین از قبول این قیمت ممانعت کرده اند. با این حال از آن جایی که قیمت ورق گرم در بازار داخلی کشور چین از هفته گذشته مقداری کاهش یافته است صادرکنندگان این محصول نیز قیمت های پیشنهادی خود را به میزان ۵۶۰ دلار به ازای هر تن طی این هفته ثابت نگه داشته اند.

به گفته منابع بازار تنها یکی از کارخانجات واقع در کشور چین از این امر مستثنی بوده و قیمت های پیشنهادی خود را به میزان ۵ دلار به ازای هر تن کاهش داده و به قیمت ۵۵۰ دلار به ازای هر تن طی این هفته رسانده است. دیگر کارخانجات واقع در این کشور در حال حاضر قیمت های پیشنهادی جدیدی را اعلام نکرده اند. به گفته منابع خبری انتظار می رود کارخانجاتی که به ثبات قیمت های خود پرداخته اند در آینده قیمت های خود را میزان بیشتری کاهش دهند. در حال حاضر کارخانجات این امکان را دارند که قیمت های پیشنهادی خود را به میزان ۵۵۰ دلار به ازای هر تن نیز برسانند. در روز سه شنبه هفته جاری قیمت ورق گرم در بازار داخلی کشور چین به میزان ۶۰۰-۵۹۴ دلار به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت پیشنهادی هفته گذشته به میزان ۱۶-۱۵ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

هم چنین در هفته گذشته شاهد افزایش قیمت ۵/۳۱ دلاری این محصول نسبت به قیمت هفته پیش از آن بوده ایم. با این حال خریداران در انتظار واض شدن قیمت ها می باشند تا بتوانند خرید کنند. در حال حاضر سود حاصل از فروش محصولات تولیدکنندگان چینی در بازار داخلی بیشتر از سود حاصل از صادرات محصولات می باشد که نشان می دهد قیمت های صادراتی در حال حاضر ثابت مانده و فروشندگان عجله ای برای صادرات کالاهای خود ندارند. در جنوب شرقی آسیا و در منطقه ویتنام قیمت ورق گرم وارداتی طی هفته گذشته افزایش یافته است و خریداران نیز با پرداخت مبالغ بالا برای این محصول مشکلی ندارند.

ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق فولادی صادراتی به جنوب شرقی آسیا به میزان ۲۵-۱۰ دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته افزایش یافته است و به قیمت ۵۷۰-۵۴۵ دلار به ازای هر تن رسیده است. به گفته تاجران کشور ویتنام محموله های صادراتی از کشور چین از روز سه شنبه هفته گذشته به قیمت ۵۵۰-۵۴۵ دلار به ازای هر تن رسیده است در حالی که قیمت این محصولات طی هفته قبل از آن به میزان ۵۶۵-۵۶۳ دلار به ازای هر تن اعلام شده بود. هم چنین قیمت های پیشنهادی کشورهای هند و چین از هفته گذشته افزایش یافته است و این قیمت های پیشنهادی حداقل به میزان ۵۷۵ دلار به ازای هر تن رسیده است و مناقصات نیز روند صعودی داشته و به میزان ۵۶۵ دلار به ازای هر تن رسیده است.

ارزیابی قیمت ورق فولادی

افزایش قیمت محصولات فولاد تخت کشور ترکیه

تولیدکنندگان محصولات فولاد تخت کشور ترکیه قیمت های پیشنهادی خود را طی این هفته افزایش بیشتری داده اند و به نظر می رسد که تمایلی به کاهش قیمت های پیشنهادی ندارند. قیمت پیشنهادی معاملات برای ورق گرم تولیدی این کشور به میزان ۵۶۵ دلار به ازای هر تن بوده است در حالی که قیمت های پیشنهادی تولیدکنندگان به میزان ۵۸۰-۵۷۰ دلار به ازای هر تن شنیده شده است. به گفته منابع خبری پس از اعلام کاهش عرضه کشور چین تمامی کشورها به افزایش قیمت محصولات فولاد تخت تولیدی خود پرداخته اند. بنابراین حتی قیمت های پیشنهادی به میزان ۶۰۰ دلار به ازای هر تن نیز عادی می باشد.

به گفته منابع خبری تا هفته گذشته قیمت ورق گرم به میزان ۵۴۰ دلار به ازای هر تن نیز قیمت بالایی به شمار می آمد اما در حال حاضر شاهد قیمت های بسیار بالاتر و در محدوده ۶۰۰ دلار به ازای هر تن می باشیم در حالی که میزان تقاضا در قسمت محصولات تمام کاری شده در حال حاضر بسیار کم می باشد. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت گرم تولید داخلی کشور ترکیه به میزان ۵۷۰-۵۶۵ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۵۵۰-۵۳۵ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است. هم چنین قیمت پیشنهادی برای ورق سرد تولیدی این کشور نیز به میزان ۶۸۰-۶۶۰ دلار به ازای هر تن بوده است که قیمت معاملات منعقد شده در کشور به میزان ۶۷۰ دلار به ازای هر تن بوده است.

 

خبرهای مرتبط:

علت گرانی آهن آلات,افزایش قیمت ورق,گزارش هفتگی قیمت ورق

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • ۵عالی بود
  • ۳خوب بود
  • ۲معمولی بود
  • ۱بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0
سوالات و نظرات کاربران
نمایش موافق ترین ها
    اشتراک گذاری