0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسانات قیمت ورق گرم صادراتی کشور چین

قیمت ورق گرم صادراتی کشور چین نسبت به هفته گذشته افزایش بیشتری یافته است. به گفته منابع خبری علت این امر افزایش قیمت این محصول در بازار داخلی کشور چین می باشد. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق گرم صادراتی کشور چین 551-545 دلار به ازای هر تن تا روز سه شنبه مورخ 15 ماه اوت اعلام شده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان 25-11 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

قیمت ورق گرم صادراتی این منطقه مجموعا طی 10 هفته گذشته به میزان 116-115 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. با این حال پس از افزایش قیمت محصولات در بازار داخلی کشور چین در روز چهارشنبه و پنج شنبه هفته گذشته، خریداران در خارج از کشور نیز افزایش قیمت محصولات صادراتی این منطقه را پذیرفته اند. اما به گفته شرکت کنندگان بازار پس از کاهش قیمت ها در بازار داخلی چین در جمعه هفته گذشته معاملات خارج از کشور نیز با قیمت کم تری منعقد شده است.

ارزیابی قیمت ورق گالوانیزه

شنیده شده است که تعدادی از صادرکنندگان ورق فولادی در کشور چین محموله هایی با قیمت 551-550 دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته صادر کرده اند. این در حالی است که قیمت های پیشنهادی خریداران در مناقصات صورت گرفته به میزان کم تری بوده است. مناقصاتی از کشور ویتنام به قیمت 545 دلار به ازای هر تن پیشنهاد شده است اما صادرکنندگان کشور چین از قبول این قیمت ممانعت کرده اند. با این حال از آن جایی که قیمت ورق گرم در بازار داخلی کشور چین از هفته گذشته مقداری کاهش یافته است صادرکنندگان این محصول نیز قیمت های پیشنهادی خود را به میزان 560 دلار به ازای هر تن طی این هفته ثابت نگه داشته اند.

به گفته منابع بازار تنها یکی از کارخانجات واقع در کشور چین از این امر مستثنی بوده و قیمت های پیشنهادی خود را به میزان 5 دلار به ازای هر تن کاهش داده و به قیمت 550 دلار به ازای هر تن طی این هفته رسانده است. دیگر کارخانجات واقع در این کشور در حال حاضر قیمت های پیشنهادی جدیدی را اعلام نکرده اند. به گفته منابع خبری انتظار می رود کارخانجاتی که به ثبات قیمت های خود پرداخته اند در آینده قیمت های خود را میزان بیشتری کاهش دهند. در حال حاضر کارخانجات این امکان را دارند که قیمت های پیشنهادی خود را به میزان 550 دلار به ازای هر تن نیز برسانند. در روز سه شنبه هفته جاری قیمت ورق گرم در بازار داخلی کشور چین به میزان 600-594 دلار به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت پیشنهادی هفته گذشته به میزان 16-15 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

هم چنین در هفته گذشته شاهد افزایش قیمت 5/31 دلاری این محصول نسبت به قیمت هفته پیش از آن بوده ایم. با این حال خریداران در انتظار واض شدن قیمت ها می باشند تا بتوانند خرید کنند. در حال حاضر سود حاصل از فروش محصولات تولیدکنندگان چینی در بازار داخلی بیشتر از سود حاصل از صادرات محصولات می باشد که نشان می دهد قیمت های صادراتی در حال حاضر ثابت مانده و فروشندگان عجله ای برای صادرات کالاهای خود ندارند. در جنوب شرقی آسیا و در منطقه ویتنام قیمت ورق گرم وارداتی طی هفته گذشته افزایش یافته است و خریداران نیز با پرداخت مبالغ بالا برای این محصول مشکلی ندارند.

ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق فولادی صادراتی به جنوب شرقی آسیا به میزان 25-10 دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته افزایش یافته است و به قیمت 570-545 دلار به ازای هر تن رسیده است. به گفته تاجران کشور ویتنام محموله های صادراتی از کشور چین از روز سه شنبه هفته گذشته به قیمت 550-545 دلار به ازای هر تن رسیده است در حالی که قیمت این محصولات طی هفته قبل از آن به میزان 565-563 دلار به ازای هر تن اعلام شده بود. هم چنین قیمت های پیشنهادی کشورهای هند و چین از هفته گذشته افزایش یافته است و این قیمت های پیشنهادی حداقل به میزان 575 دلار به ازای هر تن رسیده است و مناقصات نیز روند صعودی داشته و به میزان 565 دلار به ازای هر تن رسیده است.

ارزیابی قیمت ورق فولادی

افزایش قیمت محصولات فولاد تخت کشور ترکیه

تولیدکنندگان محصولات فولاد تخت کشور ترکیه قیمت های پیشنهادی خود را طی این هفته افزایش بیشتری داده اند و به نظر می رسد که تمایلی به کاهش قیمت های پیشنهادی ندارند. قیمت پیشنهادی معاملات برای ورق گرم تولیدی این کشور به میزان 565 دلار به ازای هر تن بوده است در حالی که قیمت های پیشنهادی تولیدکنندگان به میزان 580-570 دلار به ازای هر تن شنیده شده است. به گفته منابع خبری پس از اعلام کاهش عرضه کشور چین تمامی کشورها به افزایش قیمت محصولات فولاد تخت تولیدی خود پرداخته اند. بنابراین حتی قیمت های پیشنهادی به میزان 600 دلار به ازای هر تن نیز عادی می باشد.

به گفته منابع خبری تا هفته گذشته قیمت ورق گرم به میزان 540 دلار به ازای هر تن نیز قیمت بالایی به شمار می آمد اما در حال حاضر شاهد قیمت های بسیار بالاتر و در محدوده 600 دلار به ازای هر تن می باشیم در حالی که میزان تقاضا در قسمت محصولات تمام کاری شده در حال حاضر بسیار کم می باشد. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت گرم تولید داخلی کشور ترکیه به میزان 570-565 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 550-535 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است. هم چنین قیمت پیشنهادی برای ورق سرد تولیدی این کشور نیز به میزان 680-660 دلار به ازای هر تن بوده است که قیمت معاملات منعقد شده در کشور به میزان 670 دلار به ازای هر تن بوده است.

 

خبرهای مرتبط:

علت گرانی آهن آلات,افزایش قیمت ورق,گزارش هفتگی قیمت ورق

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0