0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

کاهش ۶ درصدی فروش محصولات فولاد تخت کارخانه اردمیر ترکیه

به گزارش مرکزآهن، میزان فروش محصولات فولاد تخت کارخانه اردمیر واقع در ترکیه طی شش ماه نخست سال ۲۰۱۷ کاهش یافته است. به گفته منابع خبری میزان کل فروش محصولات فولاد تخت کارخانه اردمیر طی ماه های ژانویه تا ژوئن سال ۲۰۱۷ به میزان ۰۷۸/۳ میلیون تن بوده است. این در حالی است که میزان فروش این کارخانه طی شش ماه نخست سال ۲۰۱۶ به میزان ۲۸۹/۳ میلیون تن بوده و طی شش ماه نخست سال جاری شاهد کاهش ۴۲/۶ درصدی میزان فروش این کارخانه بوده ایم.

در صنایع لوله و پروفیل شاهد فروش ۶۱۶/۱ میلیون تن از این محصولات در ماه های ژانویه تا ژوئن سال ۲۰۱۷ بوده ایم در حالی که این رقم در شش ماهه نخست سال ۲۰۱۶ به میزان ۷۰۱/۱ میلیون تن گزارش شده است. تولیدات عمومی و صنایع سنگین نیز ۵۳۸۰۰۰ تن از محصولات فولاد تخت کارخانه اردمیر را در شش ماهه نخست سال ۲۰۱۷ شامل شده است که نسبت به رقم ۶۰۹۰۰۰ تن طی شش ماهه نخست سال ۲۰۱۶ کاهش یافته است.

با این حال فروش در بخش صنایع خودرو طی مدت زمان مشابه به میزان ۳۶۹۰۰۰ تن رسیده است که نسبت به ۳۷۱۰۰۰ تن در زمان مشابه سال ۲۰۱۶ کاهش یافته است. ۵۵۵۰۰۰ تن محصول فروخته شده باقی مانده نیز به زنجیره های توزیع تعلق گرفته است که نسبت به ۶۰۸۰۰۰ تن طی سال گذشته مجددا کاهش یافته است. هم چنین میزان کل محصولات فولاد بلند فروخته شده کارخانه اردمیر طی شش ماهه نخست سال ۲۰۱۷ به میزان ۵۲۹۰۰۰ تن رسیده است که نسبت به ۶۸۰۰۰۰ تن محصول فروخته شده در مدت زمان مشابه سال گذشته به میزان ۲۱/۲۲ درصد کاهش یافته است. هم چنین این شرکت طی سال جاری ۲۷۸۰۰۰ تن میلگرد به فروش رسانده است در حالی که این میزان طی سال گذشته ۴۳۱۰۰۰ تن گزارش شده است.

۱۲۷۰۰۰ تن از محصولات فولاد بلند این کارخانه نیز در بخش تولیدات عمومی و صنایع دیگر به فروش رسیده است که این میزان در سال گذشته ۱۳۸۰۰۰ تن گزارش شده است. باقی مانده ۱۲۴۰۰۰ تن محصولات فولاد بلند نیز در بخش فولادهای کربن بالا فروخته شده است که نسبت به ۱۱۱۰۰۰ تن فروخته شده در سال گذشته افزایش یافته است. در بخش صادرات این کارخانه نیز میزان کل صادرات در شش ماهه نخست سال ۲۰۱۷ به میزان ۷۵۹۰۰۰ تن رسیده است که نسبت به ۴۳۸۰۰۰ تن محصول صادراتی سال ۲۰۱۷ به میزان ۱۴/۵۷ درصد افزایش یافته است. این شرکت به میزان ۴۸۳۰۰۰ تن محصول فولادی به اروپا صادر کرده است که ۶۴ درص از کل محصولات فولاد صادراتی این کشور را شامل می شود. هم چنین میزان صادرات به مناطق شمال آفریقا و خاورمیانه نیز ۸۳۰۰۰ تن گزارش شده است. میزان صادرات به آمریکای جنوبی و آمریکای شمالی نیز به ترتیب به میزان ۱۶۰۰۰ تن و ۴۱۰۰۰ تن بوده است.

ارزیابی بازار آهن آلات

بازار آرام محصولات فولاد تخت ایالت متحده آمریکا

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن ادامه افزایش قیمت ها محصولات چینی یک بار دیگر مانع معاملات در بازار تخت فولاد آمریکای جنوبی شده است. به گفته منابع خبری اخیرا تعداد معاملات اندکی در این کشو منعقد شده است. به گفته منابع خبری تنها بازار کلمبیا طی هفته گذشته فعال بوده است و تعدادی معاملات وارداتی منعقد شده است. قیمت پیشنهادی کشور چین برای رول ورق گرم به آمریکای جنوبی به میزان ۵۷۵ دلار به ازای هر تن بوده است در حالی که پیشنهادات در کشور برزیل به میزان ۵۸۵-۵۸۰ دلار به ازای هر تن بوده است.

هم چنین چین قیمت ورق سرد تولیدی خود را به میزان ۶۳۵-۶۳۰ دلار به ازای هر تن به شیلی و کلمبیا پیشنهاد داده است در حالی که این میزان برای خریداران برزیل به مبلغ ۶۴۵-۶۴۰ دلار به ازای هر تن بوده است. به علاوه ورق گالوانیزه پیشنهادی کشور چین به شیلی و کلمبیا به میزان ۷۱۵-۷۱۰ دلار به ازای هر تن بوده است در حالی که قیمت پیشنهادی به برزیل ۷۳۰-۷۲۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده است. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق گرم وارداتی به آمریکا جنوبی به میزان ۵۸۰-۵۷۵ دلار به ازای هر تن تا روز جمعه مورخ ۱۱ ماه اوت بوده است در حالی که قیمت این محصول طی هفته گذشته ۵۶۰-۵۴۵ دلار به ازای هر تن بوده است.

هم چنین ارزیابی ها برای قیمت ورق سرد وارداتی نیز به میزان ۶۴۰-۶۳۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۵۹۰-۵۸۰ دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته افزایش یافته است. در مدت زمان مشابه ارزیابی آژانس متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه وارداتی به آمریکا جنوبی نیز به میزان ۷۲۰-۷۱۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۷۰۰-۶۸۰ دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته افزایش یافته است. با این حال به گفته منابع خبری این رشد قیمت در بازار محصولات فولاد تخت این کشور سبب نگرانی شرکت کنندگان بازار گشته است. به گفته یکی از منابع خبری واقع در برزیل در حال حاضر نگرانی شرکت کنندگان بازار از این لحاظ می باشد که ممکن است قیمت ها با همان سرعت افزایش قیمت، کاهش یابد. قیمت های مشابه قیمت های سال ۲۰۱۳ بوده و می توان پیش بینی کرد که بازار چه روندی را در پیش خواهد گرفت.

محصولات ذوب آهن فولاد مبارکه

در ابتدای سال ۲۰۱۳ قیمت ورق گرم آمریکای جنوبی به میزان ۶۸۰-۶۵۰ دلار به ازای هر تن رسیده و بازار شاهد رشد قیمت زیادی بوده است هم چنین قیمت ورق سرد این کشور به میزان ۷۷۰-۷۵۰ دلار به ازای هر تن و قیمت ورق گالوانیزه به میزان ۸۵۰-۸۰۰ دلار به ازای هر تن بوده است. با این حال پس از آن قیمت محصولات فولاد بلند سریعا شروع به کاهش شدید قیمت کرده و طی سال های ۲۰۱۶-۲۰۱۴ به میزان قیمت پایینی رسید و تا اوایل سال ۲۰۱۷ رشد قابل ملاحظه ای در قیمت ها مشاهده نشده است. با توجه به تجربه بازار محصولات فولاد بلند در سال ۰۱۳ در حال حاضر نگرانی شرکت کنندگان بازار از کاهش قیمت های ناگهانی این محصولات می باشد.

 

خبرهای مرتبط:

رونق بازار آهن ایران,قیمت آهن افزایش پیدا کرد,مالیات مازاد بر آهن آلات,بازار آهن ایران در هفته دوم مرداد

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • ۵عالی بود
  • ۳خوب بود
  • ۲معمولی بود
  • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

    اشتراک گذاری