فولاد بافت کرمان

2 ماه پیش15597بازدید0دیدگاه3.1امتیاز (45 رای)
فولاد بافت کرمان

شرکت احیا استیل فولاد بافت را می‌توان یکی از شرکت‌های بزرگ در زمینه تولید آهن اسفنجی با ظرفیتی بالغ بر 800 هزار تن در سال به شمار آورد. این شرکت تا پیش از واگذاری به بخش خصوصی دارای 30 درصد پیشرفت فیزیکی بود در حالی که پیش از واگذاری آن به بخش خصوصی 90 درصد پروژه پیش رفته و تا پایان سال 1397 فاز نخست این کارخانه به بهره برداری رسید. فاز دوم این واحد تولیدی نیز با تولید سالانه 25 میلیون تن گندله به بهره برداری رسیده است.

احیا استیل فولاد بافت

مجموع سرمایه گذاری برای احداث احیا استیل فولاد بافت تاکنون 460 میلیارد تومان برای فاز نخست بوده و در فاز اول 300 نفر و فاز دوم نیز 300 نفر مشغول فعالیت خواهند شد. عملیات اجرایی این کارخانه در جهت محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال و تولید آهن آلات در شهرستان بافت کرمان و در زمینی به مساحت 612 هکتار در سال 86 آغاز گردید. این طرح توسط شرکت گسترش صنایع ماهان و بانک صنعت و معدن تشکیل شده است و در حال حاضر برای 300 نفر به صورت مستقیم و 2500 نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال‌زایی نموده است. 

با توجه به این که شهر بافت در منطقه‌ای کمتر برخوردار واقع است اجرای این کارخانه یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های صنعتی بافت محسوب شده و سبب عمران، آبادانی و اشتغالزایی در این منطقه می‌شود. در واقع این طرح در اصل اجرای اصل 44 در سال 95 به بخش خصوصی واگذار شد که با ورود هلدینگ ماهان وابسته به گروه مالی گردشگری آماده بهره برداری گردید.

فولاد بافت کرمان

معرفی محصول فولاد بافت کرمان

آهن اسفنجی مستقیما از احیای سنگ آهن به دست می آید و به صورت قطعات کروی متخلخل و دارای ظاهری اسفنجی است. این محصول دارای عیار بالایی از آهن بوده و با توجه به کمبود ضایعات آهن رواج بیشتری یافته است. عیار آهن موجود در این محصول میان 95-84 درصد بوده و در تولید محصولات فولادی کاربرد فراوانی دارد.

آدرس کارخانه فولاد بافت کرمان

کرمان – بافت – کیلومتر 12 جاده سیرجان

دفتر مرکزی

تهران، خیابان دستگردی، پلاک 148، واحد 4

 

سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
بارگذاری مجدد