1/5
2رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

مروری بر تاریخچه تاسیس و راه اندازی شرکت نورد ایوان غرب

کارخانه نورد ایوان غرب در سال ۱۳۸۷ در ایلام، شهر ایوان، شهرک صنعتی ایوان تاسیس و در سال ۱۳۹۰ مورد بهره برداری قرار گرفت. این کارخانه با ظرفیت تولید ۱۵۰ هزار تن میلگرد آجدار فولادی در سال شروع به کار کر. مدیر عامل کنونی این شرکت تولیدی آقای جاسم عبدی است. از طرح های در حال توسعه این شرکت تولید شمش به ظرفیت ۲۰۰ هزار تن در سال می باشد.

میزان سهمیه این شرکت در راستای تامین مواد اولیه به میزان ۵۰۰۰ تن می باشد که این مقدار در جهت تامین نیازهای مشتریان کافی نیست و برای تامین آن مجبور به خریداری از بازار آزاد می باشد. البته با افزایش سقف این سهمیه، در نهایت بر روی قیمت نهایی تاثیر گذاشته و سبب کاهش آن خواهد گردید. به همین دلیل فاز دوم این کارخانه در راستای تولید مواد اولیه مورد نیاز جهت تولید میلگرد آجدار در سال ۱۳۹۶ راه اندازی گردید.

این واحد تولیدی با یک شیفت کاری، فرصت شغلی را برای ۶۰ نفر از اهالی بومی این استان بوجود آورده است. از سویی دیگر برای ۲۰۰ نفر نیز به طور غیر مستقیم فرصت شغلی را به وجود آورده است. با راه اندازی فاز دوم این کارخانه امید آن می رود تا ۲۰۰ فرصت شغلی در نهایت ایجاد گردد. یکی از مشکلات این واحد تولیدی کمبود نقدینگی و به دنبال آن کاهش ظرفیت تولیدی می باشد.

یکی از مزایای مهم این واحد تولیدی نزدیکی آن به بازار هدف و کاهش هزینه های حمل ونقل است. این موضوع بر قیمت تمام شده محصول تاثیر بسزایی خواهد داشت. این کارخانه تولیدی توانسته است تاکنون محصولات خود را به تمامی استان های کشور عرضه نماید و در این راستا در صدد است که زمینه اشتغال را برای تعداد بیشتری از جوانان در شهر ایوان و استان ایلام فراهم نماید.

معرفی محصولات کارخانه نورد ایوان غرب

شرکت تولیدی نورد ایوان غرب در راستای تامین مصالح ساختمانی برای کل کشور اقدام به تولید انواع میلگرد آجدار با گرید A3 به روش نورد گرم در سایزهای ۱۴ تا ۲۰ میلیمتر کرده است. این نوع میلگرد با صفت مشخه آج ۴۰۰ از نوع آجدار جناغی است که با ظاهر هفت و هشت خود در استحکام و تقویت بتن نقش بسزایی دارد.

میزان تنش جاری در میلگردارآجدار با کیفیت A3 به میزان ۴۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع بوده و میزان تنش گسیختگی آن ۶۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع است. شایان ذکر است که این نوع میلگرد به دلیل تردی و شکنندگی برای موارد جوشکاری و سوراخکاری توصیه نمی گردد و میزان انعطاف پذیری آن پایین است.

کارخانه نورد ایوان غرب

بررسی دلایل وقفه کوتاه مدت تولید در کارخانه ایوان غرب ایلام

یک سال بعد از آغاز راه اندازی فاز دوم کارخانه ایوان غرب در ایلام که برای تولید شمش اختصاص یافته بود، این کارخانه تولید خود برای چند ماه  متوقف نمود. با توقف عملیات تولیدی در کارخانه ایوان غرب، تمامی پرسنل آن متاسفانه از کار بیکار شدند. یکی از دلایل مطرح شده برای تعطیلی این واحد تولیدی، تعمیرات مورد نیاز برای کوره آن بوده است؛ اما از نظر کارگران مشغول به کار در این کارخانه تعمیرات مورد نیاز بیش از یک ماه طول نمی کشد و دلیل اصلی توقف کوتاه مدت این کارخانه را در مسائل دیگری بایستی دانست.

این امر سبب شد تا در این مدت بیمه و حقوق کارکنان این شرکت به تعویق بیفتد و متاسفانه از لحاظ معیشتی در تنگنا قرار بگیرند. البته با تلاش مسئولان و مدیران این کارخانه، فعالیت آن مجددا ادامه پیدا کرد و خوشبختانه توانست چرخه های صنعتی خود را از نو به کار بیندازد و کارکنان خود را از معضل بیکاری نجات دهد. امید آن می رود که در هیچ زمانی چرخه های تولیدی هیچ کارخانه ای به دلایل اقتصادی و یا غیر اقتصادی از کار نیافتد؛ زیرا در این صورت چرخه های صنعت کشور از کار خواهند افتاد و به دنبال بیکاری مردم، معضلات شدیدی گریبان گیر جامعه خواهد شد.

۱
۲رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری