شرکت فولاد بوتیای ایرانیان

1 هفته پیش7636بازدید0دیدگاه3.5امتیاز (30 رای)
شرکت فولاد بوتیای ایرانیان

شرکت فولاد بوتیا کرمان در سال 1390 در شهر کرمان، کیلومتر 17 کمربندی امام رضا، روستای کاظم آباد منطقه چترود تاسیس گردید. این شرکت با هدف تولید انواع مقاطع هندسی استاندارد مورد بهره برداری قرار گرفت. از طرح های توسعه طلبانه این شرکت احداث کارخانجات گندله سازی به ظرفیت 2.5 میلیون تن، واحد احیاء مستقیم به ظرفیت 2 میلیون تن و فولاد سازی به ظرفیت 1.5 میلیون تن است.

فولاد بوتیای کرمان

به دلیل کمبود انرژی در استان، ساخت و بهره برداری از نیروگاه برق سیکل ترکیبی 500 مگاوات نیز در مجتمع بوتیای ایرانیان در دستور کار قرار گرفته است. آقای محمد رضا خسروی راد در حال حاضر مدیر عامل این واحد تولیدی است. پروژه احداث کارخانه فولاد سازی زمینه اشتغال را برای 1300 نفر به طور مستقیم و نزدیک به 16000 نفر به طور غیرمستقیم فراهم نموده است. هدف از احداث این کارخانه ایجاد یک واحد احیا مستقیم با ظرفیت تولید 2 میلیون تن در سال آهن اسفنجی گرم و سرد و همچنین ساخت واحد فولادسازی و ریخته گری بیلت و بلوم با ظرفیت تولید سالیانه حدود 1.5 میلیون تن به همراه واحد ها و تجهیزات جانبی و زیر ساخت های لازم است.

محصولات تولیدی فولاد بوتیا شامل گندله، آهن اسفنجی و شمش فولادی است. احداث خط ریلی مناسب به منظور جابه جایی مواد و محصولات، در کنار تأمین آب و برق مصرفی از پروژه های زیر ساختی در اجرای این کارخانه بوده است. با احداث این خط ریلی حجم قابل ملاحظه ای از منابع و محصولات در کمترین زمان ممکن ارسال و دریافت می شود و تاثیر بسزایی بر قیمت میلگرد، قیمت ورق و دیگر محصولات تمام شده خواهد داشت. این شرکت در حال حاضر برای بیش از 2 هزار نفر به طور مستقیم و 30 هزار نفر به طور غیرمستقیم فرصت شغلی بوجود آورده و سهم بسزایی در کاهش معضل بیکاری و ایجاد اشتغالزایی در منطقه داشته است.

شرکت فولاد بوتیای ایرانیان از سوی شرکت SGS گواهینامه های ISO 9001-2015 در راستای مدیریت کیفیت، ISO 14001-2015 در راستای مدیریت محیط زیست، OHSAS 18001- 2007 در زمینه مدیریت سلامت و ایمنی شغلی و ISO 10015-1999 سیستم مدیریت کیفیت در آموزش در زمینه بهبود عملکرد آموزش، توسعه، پیاده سازی و بهبود استراتژی آموزشی را دریافت نموده است. همچنین این شرکت گواهینامه HSE MS Midhco را برای پیاده سازی سیستم مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست اخذ نموده است.

همایش ها و نمایشگاه های فولاد سازی بوتیا

در راستای معرفی محصولات و تولیدات فولادی و بازاریابی و بازارسازی در داخل کشور و مجامع بین المللی، سال جاری در ششمین نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی، فرآوری مواد معدنی و تجهیزات وابسته استان کرمان حضور فعالی داشته است. همچنین هم راستا با سیاست گذاری های کلان و در کنار سایر شرکت های ممتاز فولادی کشور در بیستمین همایش پژوهشگران، مدیران و کارشناسان صنعت فولاد کشور با عنوان سمپوزیوم فولاد 96 حضوری شایسته و فعال از خود به ثبت رسانده است.

استخدام فولاد بوتیا

پذیرش ارائه حضوری از میان تعداد زیاد مقالات ارسالی، ارائه مطالب کاربردی-تخصصی در جلسات تخصصی، تبادل نظر با ذینفعان، شناسایی فرصتها، معرفی هلدینگ توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)  را می توان از جمله فعالیت های انجام شده در این سمپوزیوم برشمرد. این شرکت در سال 1396 به دعوت سازمـان توسعـه و نوسـازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و دانشگاه صنعتی شریف، در جمع سیاستگزاران، مدیران و کارشناسان ارشد شرکتهای تولید آهن و فولاد کشور حضور یافت و مسئولین مربوطه در خصوص بهینه‌سازی مصرف انرژی در صنعت فولاد، توسعه بهینه تولید فولاد و همچنین آخرین وضعیت پروژه های شرکت فولاد بوتیای ایرانیان در راستای صنعت سبز و بدون ضایعات فولاد به بیان نظرات خود پرداختند.

معرفی محصولات و تولیدات شرکت فولاد بوتیای ایرانیان

این شرکت با تکیه بر تلاش شبانه روزی کارکنان و مدیران خود توانسته انواع گندله، آهن اسفنجی و بیلت را تهیه و به بازار مصرفی عرضه نماید. در ادامه به بررسی ویژگیهای هرکدام از این محصولات به طور جداگانه خواهیم پرداخت.

  1. گندله
    گندله تولیدی فولاد بوتیا جهت مصرف در واحدهای احیاء مستقیم بوده و ترکیبات شیمیایی آن شامل 67.1 درصد آهن، 2.62 درصد ترکیب تری اکسید آلومینیوم و دی اکسید سیلیسیم، 1.8 درصد ترکیب اکسید کلسیم و اکسید منیزیم، 0.008 درصد گوگرد و 0.5 تا 0.8 درصد بور است. این محصول دارای قطر 9 تا 16 میلیمتر می باشد.
  2. آهن اسفنجی
    آهن اسفنجی به عنوان محصول نیمه نهایی توسط واحد احیا مستقیم تهیه شده و در کوره قوس الکتریکی برای تولید فولاد مذاب شارژ می شود. میزان خلوص این محصول حداقل 85 درصد بوده و میزان فشردگی آن kg / pellet 90 است.
سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
بارگذاری مجدد