0

مجتمع فولاد ویان

3 ماه پیش9367بازدید0دیدگاه
مجتمع فولاد ویان

کارخانه فولاد ویان همدان

کارخانه ویان همدان به عنوان مدرنترین کارخانه فولاد سازی در خاورمیانه و دارای بالاترین ظرفیت تولید شمش فولادی در بخش خصوصی کشور می باشد. این مجتمع عظیم در سال 1381 در 42 کیلومتری جاده همدان تهران، جنوب شرقی نیروگاه شهید مفتح تاسیس گردید. محصولات این مجتمع شامل شمش فولاد آلیاژی سبک ساختمانی یا همان بیلت است که به ظرفیت 550 هزار تن در سال تولید می گردد.

مجتمع فولاد ویان زمینه اشتغال را برای 150 نفر به طور مستقیم و فرصت شغلی برای 440 نفر را به طور غیر مستقیم به وجود آورده است.تکنولوژی خطوط تولید این مجتمع از شرکت فوست آلبین اتریش که دارای مدرنترین تکنولوژی تولید فولاد توسط کوره های قوس الکتریکی می باشد، خریداری شده است. اهداف کلان این واحد تولیدی افزایش سطح تولید، افزایش کیفیت و رضایت مشتریان، افزایش ایمنی و کاهش حوادث می باشد. مدیر عامل فولاد ویان آقای سید مهدی مقدس زاده است.

از آنجا که توانائی تجهیزات و فرآیند تولید از قابلیت بالائی در سطح کشور برخوردار است، محصولات این مجتمع با کیفیت مطلوب دارای کاربردهای صنعتی بوده و انواع فولادهای کم آلیاژ و آلیاژ متوسط قابل مصرف در صنعت با استانداردهای رایج جهان تولید می گردد. ضمنا این شرکت در نظر دارد تا جهت تامین هر چه بیشتر نیازهای صنعت کشور با افزودن برخی از لوازم مورد نیاز برای بهبود فرآیند متالوژی ثانویه روند تولید را به سمت فولادهای کیفی و خاص توسعه دهد.

از جمله پروژه های اجرا شده در این مجتمع تولیدی برای بهبود فرآیند تولیدی می توان به استفاده از مخزن کمکی شارژ اسفنجی، تزریق کربن از دریچه سرباره، بهبود وضعیت سرباره کوره، راه اندازی دستگاه پرس کاتر قراضه، بهبود کیفیت کک سایز 9-4 میلیمتر و کاهش زمان بای پس اشاره نمود. پروژه های بهبود واحد مهندسی این مجتمع شامل ایجاد مکانیزم کنترل و نظارت بر کیفیت قطعات، تدوین روش جهت اجرای پروژه های تغییر طرح، بررسی محاسبات و نظارت بر اجرای طرح های ارجاعی، تهیه فرم های PM و راه اندازی CM اشاره نمود.

پیاده سازی 5S، تجزیه و تحلیل خرابی ها، تدوین آئین نامه امور رفاهی و انگیزشی، انجام نظر سنجی های ادواری و توسعه نظام پیشنهادها و بهبود نظام جاری از جمله پروژه های بهبود واحد منابع انسانی در این مجتمع می باشد.

شرکت فولاد ویان

معرفی گواهینامه های دریافتی مجتمع فولاد ویان

در راستای پیشرفت و تعالی روز افزون این مجتمع و استاندارد سازی فرآیندهای جاری و با استفاده از متدهای مدیریتی روز دنیا این مجتمع موفق به کسب گواهینامه های استانداردسازی در سطح بین المللی گردیده است. این مجتمع الزامات گواهینامه ISO 9001:2015 در راستای مدیریت کیفیت، گواهینامه ISO 14001: 2015 در زمینه مدیریت زیست محیطی و گواهینامه OHSAS18001:2007 در زمینه سیستم ارزیابی ایمنی و بهداشت را در راستای تعالی سازمانی از سال 1392 تا سال 1395 با نظر مدیریت شرکت پیاده سازی نموده است.

در سایه حمایت های بی دریغ مدیران سازمان مجتمع فولاد ویان توانست گواهینامه هر سه استاندارد مذکور را از شرکت TUV-NORD آلمان که از معتبر ترین شرکت های ارائه کننده گواهینامه های سیستم مدیریت در صنعت فولاد می باشد کسب نماید. این شرکت در سال 1396 با کسب نشان دو ستاره تلاشگران بهره وری، لوح تقدیر و نشان تعالی سازمانی را از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران دریافت نمود. همچنین تندیس محیط زیست را در سال 1395 از آن خود کرد و در همین سال عنوان واحد صنعت سبز کشور را سازمان محیط زیست دریافت نمود.

این مجتمع در سال 1395 در شانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست شرکت نمود و حمایت خود را از محیط زیست سالم و پاک اعلام داشت. در همین سال لوح سپاس از اداره ی تعاون، کار و رفاه اجتماعی را دریافت نمود. در سال 1394 در اولین همایش استانی کاربرد فناوری اطلاعات در صنعت عنوان واحد صنعتی نمونه استان همدان را از آن خود کرد و تندیس رعایت حقوق مصرف کنندگان را دریافت نمود.

معرفی و آشنایی با محصولات مجتمع فولاد ویان

در حال حاضر تولیدات مجتمع فولاد ویان شامل بیلت به عرض 120 و 150 میلیمتر می باشد که در صورت نیاز انبوه بازار مصرفی به مقاطع دیگر، تولید در محدوده ی عرض 100 تا 160 میلیمتر با اندازه ی مورد نیاز بازار از جمله اهداف توسعه طلبانه این مجتمع می باشد. نوع فولادهای تولیدی در این مجتمع به فولادهای کم کربن و متوسط کم کربن اختصاص یافته است که در حال حاضر عمدتا فولادهای St3sp و St5sp مطابق با استانداردهای Gost، St37-2 و St 50-2 و استاندارد DIN جهت کاربردهای ساختمانی تولید گردیده و به بازار مصرفی عرضه میشود.

ترکیب شیمیایی شمش تولیدی این مجتمع شامل 0.28 تا 0.37 درصد کربن، 0.15 تا 0.30 سیلیسیم، 0.50 تا 0.80 درصد منگنز، 0.04 درصد فسفر، 0.05 درصد گوگرد،0.30 درصد مس، نیکل و کروم است. کاربرد نهایی شمش تولیدی این مجتمع برای تهیه انواع تیرآهن، ناودانی، نبشی، میلگرد و غیره می باشد. قیمت تمام محصولات این کارخانه از جمله قیمت تیرآهن، میلگرد و ... را می توانید روزانه از سایت مرکزآهن استعلام بگیرید.

سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
جهت ارسال دیدگاه وارد حساب کاربری خود شوید