معرفی 10 ورق شیروانی برتر

بررسی انواع ورق شیروانی

تنوع در انواع ورق شیروانی همواره باعث سردرگمی خریداران این محصولات بوده است. به طور کلی ورق شیروانی از انواع ورق گالوانیزه در اشکال مختلف تولید می شود. در تولید این محصول تنوع رنگ و شکل دهی بسیار زیاد است و از انواع مختلف آن می توان به ورق شادولاین ، ذوزنقه و کرکره اشاره کرد. در ادامه به بررسی انواع ورق های شیروانی و نحوه ساخت آن ها خواهیم پرداخت. برای اطلاع از قیمت ورق شیروانی با کارشناسان مرکزآهن از طریق شماره تلفن 03135155 تماس حاصل فرمایید.

دریافت نسخه pdf مقاله : معرفی 10 ورق شیروانی برتر

ورق شیروانی چیست

در برخی مناطق بسته به شرایط جوی استفاده از سقف های شیروانی در ساخت و ساز لازم می باشد. از اصول ابتدایی ساخت سقف شیروانی می توان به سبک و مقرون به صرفه بودن آن در کنار قابلیت مقاومت در برابر زلزله اشاره کرد. کاربرد ورق شیروانی در ساخت سقف ویلا؛ ورودی پارکینگ ها، سوله، آلاچیق و سردر منازل می باشد. انتخاب نوع ورق شیروانی بسته به طرح و رنگ ظاهری آن دارد و علاوه بر کاربرد سازه مورد نظر به سلیقه شخص نیز مربوط می باشد. به طور کلی برای ساخت سقف شیروانی 4 مرحله زیر لازم است

  • تعیین نوع و مصالح مورد نیاز با توجه به موقعیت قرارگیری سازه
  • انتخاب ظاهر سازه مورد نظر
  • انتخاب طرح و رنگ سقف و ورق شیروانی به سلیقه فرد
 • محاسبه هزینه های مورد نیاز

فروش ورق شیروانی

انواع فرم ورق شیروانی

ورق های شیروانی به طور کلی به دو دسته فرم سفال و شادولاین تقسیم می شود.

ورق های فرم سفال شامل موارد زیر است

  • ورق طرح سفال پالرمو
  • ورق طرح سفال چینی
  • ورق طرح سفال ژنوا
 • ورق طرح سفال پرچین

ورق های فرم شادولاین نیز شامل موارد زیر است

  • ورق فرم ذوزنقه ای
  • ورق فرم سینوسی یا کرکره
 • ورق فرم لمبه یا دامپا

معرفی ورق طرح سفال

یکی از مرسوم ترین فرم های ورق گالوانیزه فرم دهی سفال می باشد. به دلیل نوع این فرم دهی که پرس بریک می باشد و فشار زیادی بر روی دستگاه وارد می گردد قیمت این نوع فرم دهی نسبت به سایر شکل دهی ها بیشتر می باشد. برای مثال هزینه فرمینگ طرح پالرمو حدود 10 برابر بیشتر از طرح کرکره و ذوزنقه می باشد. ورق های گالوانیزه با فرم دهی سفال تنوع زیادی داشته و در 4 طرح رایج در بازار عرضه می گردند.

به طور کلی این نوع شکل دهی برای پوشش سقف ویلا، پارکینگ و غیره کاربرد داشته و انتخاب هر یک از این 4 نوع به سلیقه شخصی فرد بستگی خواهد داشت. به طور کلی این ورق ها بسیار سبک تر و زیباتر از دورنمای سفال می باشد و مشکلاتی که سفال ایجاد می کند را نیز ندارد. همچنین محدودیتی برای نصب آن ها وجود نداشته و برای پوشش هر نوع سطح شیب داری مورد استفاده قرار می گیرند.

ورق شیروانی طرح سفال

از مزایای این نوع شکل دهی ورق می توان به موارد زیر اشاره کرد

زیبایی و قیمت مناسب

وزن سبک و ایمنی بالا

نصب سریع و راحت

مقاومت بالا در برابر آب و هوا

پایداری رنگ در شرایط آب و هوایی مختلف

مشخصات فیزیکی

طول این ورق بسته به درخواست مشتری می باشد ولی عرض آن به میزان 100 و 125 سانتی متر و ضخامت آن نیز 0.30 تا 0.70 میلی متر می باشد.

ورق طرح سفال پالرمو

همان طور که ذکر شد ورق پالرمو جزو ورق های طرح سفال شیروانی می باشد. علت اصلی نامگذاری این محصول به شهری با نام پالرمو واقع در ایتالیا باز می گردد که به علت شرایط آب و هوایی سقف های شیروانی در این شهر رایج بوده است.

این محصول از ورق گالوانیزه رنگی تولید می گردد. پایه ورق طرح سفال پالرمو از ورق گالوانیزه می باشد که پوشش رنگی به ضخامت 20 تا 25 میکرون در یک طرف و به ضخامت 7 تا 15 میکرون در سمت دیگر آن اعمال می گردد. همان طور که می دانید ورق گالوانیزه دارای مقاومت بالایی در برابر خوردگی می باشد افزودن پوشش رنگ به این ورق ها علاوه بر افزایش مقاومت در برابر زنگ زدگی سبب زیبایی آن ها نیز می گردد.

ورق شیروانی پالرمو در دو عرض 100 و 125 سانتی متر موجود است که به ترتیب دارای کاردهی مفید 84 و 110 سانتی متر می باشند.

ورق شیروانی پالرمو

ورق طرح سفال ژنوا

اسم این محصول نیز از یکی دیگر از شهرهای کشور ایتالیا گرفته شده است که به نظر می رسد به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی در معرض رطوبت و باران قرار گرفته است و خانه های این شهر نیازمند سقف های شیروانی با کیفیت خوب می باشند. این نوع ورق در دو عرض 100 و 125 سانتی متر ( که به ترتیب دارای کاردهی مفید 80 و 100 سانتی متر است) و ضخامت 50 صدم میلی متر تولید می گردد.

طول این محصول نیز همچون سایر ورق های شیروانی به سفارش مشتری تعیین می گردد. لازم به ذکر است که گام دستگاه برای برش ورق ژنوا 25 سانتی متر بوده و طول سفارشی مشتری نیز بایستی ضریبی از 25 باشد. ورق رنگی طرح سفال ژنوا در رنگ های مختلفی موجود است.

شیروانی ژنوا

ورق طرح سفال پرچین

این ورق شیروانی نیز از جنس گالوانیزه بوده که دارای قیمت مناسبی نیز می باشد. به دلیل همپوشانی عالی ورق ها مانع از ورود جریان هوا به سطح زیر آن می شود. از مزایای آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

قابلیت نصب سریع و آسان

وزن پایین

عدم نیاز به رنگ در محل کار

حجم کم و قابلیت نگهداری راحت

این نوع محصول به دلیل داران بودن نصب آجری مانند نمای بسیار زیبایی به ساختمان می بخشد. ورق پرچین ظاهری شبیه ورق وارداتی دکرا دارد لذا آرایش ظاهری خاص این محصول و قیمت مناسب آن سبب محبوبیت زیاد شده است. زیرسازی مواد پرچین با پروفیل و چوب قابلیت اجرا داشته که یکی از مزایای مهم آن می باشد. جهت عایق بندی متریال آن نیز می توان از پشم شیشه یا پشم سنگ استفاده کرد.

رنگ دهی آن نیز به شیوه الکترواستاتیک یا پودری است و در ابعاد 1000 میلی متر طول و 460 میلی متر عرض موجود است.

ورق طرح شادولاین

این محصول جزو ورق های موجدار شیروانی می باشد که طراحی منحصر به فردی دارد و همان طور که از نام آن مشخص است با نوع خاصی از خم کردن ورق به صورت سایه و خط دیده می شود. ورق شادولاین از ورق گالوانیزه و گالوانیزه رنگی تولید شده و از ضخامت 0.3 تا 0.7 میلی متر در بازار موجود است و طول آن به سفارش مشتری متفاوت می باشد. همچنین طرحی کلاسیک شبیه به ذوزنقه دارد و در ابتدا بیشتر بر روی ساندویچ پانل ها اجرا می شد.

از مزایای طرح شادولاین می توان به زیبایی و قیمت مناسب و مقاومت در برابر رطوبت آب و هوا اشاره کرد. این محصول در پوشش سقف و دیوار سوله بسیار مورد استفاده می باشد. از لحاظ قیمت ورق شادولاین نسبت به ورق سینوسی بالاتر بوده ولی از لحاظ زیبایی نسبت به سایر ورق ها از محبوبیت بالاتری برخوردار است.

معرفی ورق شادولاین

معرفی ورق ذوزنقه ای

این محصول نوع خاصی از شکل دهی ورق گالوانیزه است که خم هایی به حالت مربعی در آن ایجاد می گردد. ورق ذوزنقه رنگی در رنگ های متنوعی موجود بوده و برای سقف های شیروانی؛ سوله ها و ویلا مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر سقف شیروانی این ورق ها به عنوان حصار دور زمین نیز مورد استفاده قرار می گیرند. عرض های رایج این محصول 100 و 125 سانتی متر بوده و ضخامت آن 0.04 تا 0.6 میلی متر می باشد.

ورق کرکره سینوسی

فرمینگ سینوسی شکل خاصی از فرم دهی ورق گالوانیزه است که از عرض به شکل موج ورق فرم داده می شود. از لحاظ هزینه این نوع فرم دهی ارزان ترین نوع می باشد و از لحاظ طولی نیز هیچ گونه محدودیتی نداشته و به سفارش مشتری بستگی دارد. ورق کرکره به عنوان پوشش سقف ساختمان، دور حصار و سقف های شیب دار کاربرد زیادی دارد.

ورق گالوانیزه شیروانی

ورق لمبه یا دامپا

این نوع محصول یکی از ظریف ترین فرم دهی های ورق می باشد و در انواع مختلف گالوانیزه، آلومینیومی و روغنی وجود دارد. ضخامت های ورق دامپا در محدوده 0.4 تا 1.25 میلی متر می باشد و برای پوشش دیوار، سقف شیروانی و سقف داخلی ساختمان کاربرد دارد. این محصول دارای دو نوع خم می باشد. ورق دامپا سنتی که با خم دستی با دستگاه پرس با طول 2 و 2.5 متر تولید می گردد و ورق دامپا طولی که به صورت رول فرمینگ و به سفارش مشتری می باشد. نحوه اتصال این ورق ها به سازه به دو صورت جوشی و پرچی می باشد.

ورق شیروانی چیست؟

ورق های گالوانیزه می باشند که اشکالی سینوسی، شادولاین، ذوزنقه ای و غیره دارد

فرم ورق شیروانی چند نوع دارد؟

به طور کلی به دو دسته فرم سفال و شادولاین تقسیم می شود

ورق طرح سفال پالرمو چه نوع ورقی می باشد؟

ورق پالرمو جزو ورق های طرح سفال شیروانی می باشد. علت اصلی نامگذاری این محصول به شهری با نام پالرمو واقع در ایتالیا باز می گردد که به علت شرایط آب و هوایی سقف های شیروانی در این شهر رایج بوده است.

معرفی 10 ورق شیروانی برتر

بررسی انواع ورق شیروانی تنوع در انواع ورق شیروانی همواره باعث سردرگمی خریداران این محصولات بوده است. به طور کلی ورق شیروانی از انواع ورق گالوانیزه در اشکال مختلف تولید می شود. در تولید این محصول تنوع رنگ و شکل دهی بسیار زیاد است و از انواع مختلف آن م...
1463 بازدید
3:49
3 سال پیش
توسط پشتیبان
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0