ویدئو راهنمای خرید ورق گالوانیزه

3 سال پیش4672بازدید0دیدگاه
ویدئو راهنمای خرید ورق گالوانیزه
3:23

ورق گالوانیزه یکی از محصولات ثانویه ورق فولادی می باشد و در مکان هایی که سازه ها در برابر صدماتی مثل: رطوبت ، خوردگی و زنگ زدگی باشد، استفاده می شود. برای ایجاد ورق گالوانیزه ، ورق فولادی را با فلز روی آبکاری می کنند. آلیاژ روی در واقع نقش محافظ را برای ورق فولادی ایفا میکند و از آن در برابر تخریب محافظت میکند.

نکات مهم خرید ورق گالوانیزه

در رمان خرید ورق گالوانیزه باید با چند نکته مهم آشنا بوده و به آن‌ها توجه کنید:

نکته اول: بهتر است ورق های گالوانیزه آبکاری شده به شیوه نورد گرم را در اولویت خرید خود قرار دهید چون شرایط آبکاری به این شیوه قابلیت کنترل میزان ضخامت آلیاژ روی را خواهد داشت ضمن اینکه سطح ورق مقاومت بالاتری پیدا میکند. هرچقدر ضخامت روی استفاده شده در فرآیند گالوانیزاسیون ورق بیشتر باشد اصطلاحا می گویند ورق کوتینگ بالاتری دارد.

نکته دوم : در مواردی بر روی ورق های گالوانیزه لکه های سفید رنگی وجود دارد که اصطلاحا به آن گل ورق گالوانیزه می گویند. دقت کنید این لکه ها به علت وجود ناخالصی در آلیاژ روی می باشد که با استفاده از آن ورق را آبکاری می کنند. چنانچه گل های درشت و کدری بر روی سطح ورق مشاهده کردید این موضوع حاکی از نامرغوب بودن محصول خریداری شده می باشد.

نکته سوم : در زمان تحویل ورق ها حتما میان شیت های ورق را بررسی کنید تا اثری از زرد شدگی، خراش و یا سفیدک بر روی شیت ها وجود نداشته باشد.

از کجا ورق گالوانیزه بخریم؟

برای اینکه بتوانید در زمان خرید ورق گالوانیزه به بهترین نحو اقدام کنید باید نیاز خود را شناسایی کرده و بهترین تولید کننده‌های این کالا را بشناسید.

از کدام کارخانه ها ورق گالوانیزه خرید کنیم؟

کارخانه های فولاد مبارکه، هفت الماس، امیر کویر کاشان، ورق خودرو شهرکرد، شهریار تبریز و تاراز چهارمحال؛ 6 کارخانه تولید کننده ورق گالوانیزه در ایران می باشند. این کارخانه ها ورق گالوانیزه را در ابعاد 1 تا 1.5 و با استاندارد ملی ایران تولید می کنند . در حال حاضر بهترین ورق گالوانیزه را ورق گالوانیزه فولاد مبارکه اصفهان می باشد. زمانی که نیاز به ضخامت های خاصی از ورق داشته باشید ورق گالوانیزه چینی به شما پیشنهاد میشود. که در ضخامت های کم تر  60 و یا بیشتر از 400 میلیمتر در بازار موجود هستند.

ورق گالوانیزه برای من مناسب است یا ورق گالوانیزه رنگی ؟ تفاوت ورق گالوانیزه با ورق گالوانیزه رنگی فقط در رنگ آن نیست بلکه مزیت اصلی آن اضافه شدن 35 میکرون ضخامت بیشتر  نسبت به ورق گالوانیزه معمولی است که باعث افزایش مقاومت و طول عمر ورق می شود. نکته دوم در رابطه با ورق گالوانیزه رنگی رنگ آن است که بهتر است با توجه به شرایط آب هوایی منظقه ای که در آن زندگی می کنید انتخاب شود. مثلا ورق های گالوانیزه با رنگهای تیره برای مناطق گرمسیر مناسب نیستند و نور زیادی را به خود جذب می کنند که باعث گرم تر شدن داخل سازه می شود.

شرایط نگهداری از ورق گالوانیزه در هنگام دپو کردن ورق گالوانیزه در انبار اگر ورق را به صورت شیت خریداری کرده بودید شیت ها روی هم نگذارید همچنین نباید ورق های گالوانیزه در انبار به طور مستقیم با زمین در تماس باشند. محیطی که ورق گالوانیزه را نگهداری می کنید باید خالی از رطوبت و هرگونه آلودگی از نظر شیمیایی و کثیفی باشد تا آسیبی به آن وارد نشود.