3.2/5
9رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ویژگی های فنی در انتخاب پوشش ساندویچ پانل

همانگونه که از نام ساندویچ پانل بر می آید به دیواره یا سقف هایی گفته می شود که دو لایه نازک آن را از دو طرف محصور کرده باشد و در میان این دو لایه محافظ نازک که عموما از جنس ورق گالوانیزه ساده یا رنگی، آلومینیوم ساده یا رنگی، فویل، آلومینیوم و یا کاغذ کرافت است، یک لایه عایق از جنس مواد انعطاد پذیر مانند پشم شیشه ، پشم سنگ،پلی استایرن یا پلی اورتان وجود دارد.

ضخامت ساندویچ در ابعاد متنوع عموما در ضخامت های 2،4،5،6،8،10 سانتی متر و به عرض 1 متر و در طول های متنوع بر حسب سفارش مشتری تولید می گردد. فوم عایق داخل ساندویچ دارای وزنی در حدود 25 تا 60 کیلوگرم برمتر مکعب می باشد.

این لایه عایق عموما در مقابل حلال ها ،روان کننده ها، روغن های معدنی، اسید ها و بازهای رقیق و دود نامناسب کارخانجات و قارچها و میکرو ب ها مقاوم بوده و به هیچ وجه پوسیده نمی شود.

ساندیچ پانل در برابر رشد گیاهان مقاوم بوده و به علت نداشتن خطر برای سلامت انسان و حیوانات از امتیاز خاصی برخوردار بوده ودر حال حاضر عموما به دلیل گسترش نیاز بهینه سازی مصرف و توجه روز افزون به اتلاف انرژی می توان گفت ساندویچ پنل، به عنوان مواد اصلی عایق بندی در واحدهای صنعتی و تجاری کاربرد دارد.

انواع کاربردهای ساندویچ پانل

ساندویچ پانل ها در دو نوع سقفی و دیواری به عنوان پوشش عایق کاربرد دارند.

 • ساندویچ پانل دیواری:

  دارای عرض ثابت در ابعاد 1/15 متر و ضخامت متغیر در ابعاد 4، 5، 6 و 8 سانتیمتر و طول بین 2 تا 12 متر به سلیقه مشتری است….

  ساندویچ های پانل در انواع مدل های پیچ مخفی، شیاردار، صاف شیاردار، پیچ مخفی با شیارهای درشت و پیچ مخفی با شیارهای ریز موجود می باشد.
  در ساندویچ های پانل دیواری از جنس ورق گالوانیزه، ضخامت ورق در این ساندویچ ها 0.5 میلیمتر است که با 2.75 گرم بر متر از فلز روی در دو طرف آبکاری شده است .میانگین ضخامت پوشش گالوانیزه بر روی هر طرف پوشش، در حدود 20 میکرون می باشد.این ورق ها به صورت ساده و پیش رنگ کوره ای تولید می شوند.
  ورق آلوزینک در ساندویچ پانل های دیواری ازنوعی فولاد مخصوص، از جنس آلومینیوم و روی است که تمام خواص آلومینیوم را داراست و ضخامت ورق آلومینیوم در آنها عموما حداقل 0.5 میلیمتر بایستی لحاظ گردد.

 • ساندیچ پانل سقفی:

  در پوشش های سقفی عرض ثابت بوده و به ابعاد 1.08 متر است و ضخامت در ابعاد 4،5، 6،8 و 10 سانتیمتر و به طول 2 تا 12 متر است ، که به دلخواه مشتری متغیر است. ساندویچ پانل سقفی در طرح های ذوزنقه ای و سفالی است و درانواع ساده و پیچ پیچ مخفی موجود است.

  در نمای ذوزنقه ای عرض ثابت و در اندازه 08/1 متر و در طول 1 الی 12 متر به دلخواه مشتری طراحی می شود و در طرح سفالی با عرض ثابت 1.09 متر و با طول 1.22 تا 7.015 متر دیده می شود.

قیمت ساندویچ پانل

برای دریافت قیمت ساندویچ پانل با دفتر فروش اصفهان به شماره 031-35155 تماس حاصل فرمایید

 

چرا خوب است که از ساندویچ پانل استفاده کنیم

از مزایای استفاده از ساندویچ پانل های سقفی، مقاومت بالای آنها نسبت به مصالح سنتی ساختمانی در برابر آتش سوزی و زلزله است. در این حالت عمر مفید ساختمان و تاسیسات با کاربرد این مصالح در پوشش های دیوار و سقف افزایش می یابد.

از مزایای دیگر استفاده از این المان در پوشش دیوار و سقف ، قابلیت بازیافت مجدد آنها و کاهش استفاده از مصالح مصرفی است. عموما طراحی ساندویچ پانل ها به عنوان پوشش های سقف و دیوار کاذب بوده است، که با مواد فوم که در بین دو پوشش به کار می رود به عنوان عایق انرژی است و نتیجتا از اتلاف منابع انرژی با کاربرد هرچه بیشتر آنها در ساختمان سازی کاسته می شود.

از مزایای دیگر استفاده از این ساندویچ ها می توان به فرآیند دقیق و سریع خط تولید آنها اشاره کرد. از طرفی قیمت ساندویچ پانل ها در مقایسه با مصالح ساختمانی سنتی پایین است.

با تمامی این تعاریف می توان گفت بازدهی اقتصادی کاربرد ساندویچ پانل ها نسبت به مصالح سنتی مقرون به صرفه تر بوده و بایستی در استراتژی های وزارت مسکن و شهرسازی، کاربرد ساندویچ پانل ها در پوشش دیوار و سقف، به عنوان مصالح اصلی جایگزین مصالح سنتی، گنجانده شود.

3.2/5
9رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0