5/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

روند قیمت میلگرد بناب در بازار کم رمق این روز ها

طبق گزارشات رسیده، کارشناسان داخلی پس از بررسی قیمت میلگرد بناب در تاریخ چهارشنبه ١١ بهمن ٩۶ به این نتیجه رسیدند که قیمت میلگرد این کارخانه پس از یک افت و خیز در اوایل ماه جاری که نوسانات نرخ ارز باعث به وجود آمدن آن شد، نسبت به یکی دو روز گذشته روند کاهشی داشته است.

در حال حاضر قیمت میلگرد بناب شاخه آجدار A2 با سایز ٨ در حدود ٢٣٢٠ تومان اعلام می شود. علاوه بر این، قیمت همین محصول با سایز ١٠ معادل ٢٣٠٠ تومان شنیده شده است. قیمت میلگرد بناب در برخی از سایز ها نیز اعلام نشد و فروش امروز آن ها بسته بود. همچنین میلگرد A٣ این کارخانه در سایز های مختلف نیز با قیمتی در حدود ٢٢۶٠ به بازار عرضه شد که نسبت به روز گذشته ثابت اعلام شد.

ضرورت متعادل کردن قیمت میلگرد بناب از زبان مدیر عامل این کارخانه

مدیر عامل کارخانه بناب در نشستی این گونه اظهار داشت که طبق مصوبه وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار است به ضرایب بین شمش و میلگرد، رسیدگی شود. اما تا کنون اقدامات انجام گرفته مورد رضایت نبوده و طبق نظر اعضای حاضر در جلسه، قیمت میلگرد بناب می بایست به طور نسبی از قیمت های فولادسازان تعیین شود. وی همچنین افزود: قرار است نامه ای از هیات مدیره این کارخانه در اسرع وقت آماده و در فرصتی به ستاد فولاد ارسال شود.

وی علاوه بر این ادامه داد: با وجود توساناتی که طی چند روز گذشته اتفاق افتاده و باعث کاهش قیمت میلگرد بناب شده، بازار هنوز در رکود به سر می برد و در چنین شرایطی بهترین راهکار متعادل کردن قیمت هاست تا هر چه زودتر از ضرر و زیان این کارخانه جلوگیری شود.

میلگرد مرکزآهن

خریداران میلگرد منتظر کاهش قیمت ها باشند یا افزایش؟

پس از سخنرانی وی، برخی از عرضه کنندگان میلگرد کشور نظرات خود را این گونه بیان کردند که با وجود کاهش قیمت میلگرد بناب و رکود فعلی بازار اما تازه‌ترین آمار حاکی از آن است که تحولاتی در بازار مسکن در شرف وقوع است که نشان می‌دهد بازار مسکن به طور کامل آماده خروج از رکود می باشد و به همین دلیل پیش بینی می شود که قیمت میلگرد بناب نیز احتمالا با افزایش هر چند کمی رو به رو خواهد شد.

با انتشار آمار هایی در مورد رونق گرفتن بازار مسکن در ماه جاری، برخی از خریداران و عرضه کنندگان نیز بر این باورند که قرار است تقاضا در بازار زیاد شود و قیمت میلگرد بناب در روز های آتی جهش پیدا کند.

این اظهارات در حالی بیان می شود که طبق گزارشات رسیده کارشناسان بازار مسکن می گویند: دوره رونق پیش بینی شده از دوره‌های گذشته متفاوت است و قرار نیست در بازار مسکن و در پی آن در قیمت میلگرد بناب جهشی رخ دهد.

نوسانات بازار مسکن

علاوه بر این، برخی از کارشناسان بازار داخلی هشدار می‌دهند در صورتی که عرضه کنندگان میلگرد بدون توجه به جنس رونق پیش رو بازار مسکن و همچنین قدرت خرید متقاضیان پیشنهادات خود را در مورد قیمت‌ میلگرد بناب و سایر کارخانه ها افزایش دهند، ممکن است  قیمت میلگرد داخلی مجددا با عقب‌نشینی مواجه شود و مشتریان تقاضای خود را به دلیل نداشتن قدرت خرید، کاهش دهند.

اما در واقعیت متخصصان این خوزه بر این باورند که در حال حاضر نه پیش بینی افزایش قیمت میلگرد و نه کاهش آن هیچ کدام مورد تایید نمی باشد و در شرایط فعلی نوسانات بازار ارز و سرمای کم سابقه و بارش برف طی روز های اخیر، پیش بینی ثبات قیمت ها بیش تر انتظار می رود.

چرا که با افزایش نرخ ارز قیمت میلگرد نیز افزایش پیدا می کند اما از طرف دیگر هم برودت هوا باعث می شود تا متقاضیان میلگرد داخلی کم تر از قبل شوند و معاملات عمده ای صورت نگیرد و به دلیل همین دو عامل ضد و نقیض احتمالا کارخانه ها قیمت های خود را ثابت اعلام خواهند کرد.

5/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0