3/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تحلیل و نمودار قیمت ورق روغنی طی هفته جاری

طی هفته جاری هم چنان قیمت انواع ورق فولادی از قبیل قیمت ورق روغنی روند نزولی داشته است و شاهد تداوم افت قیمت ها در بازار بودیم. چنین به نظر می رسد که بازار در بخش ورق فولادی از افزایش قیمت دست کشیده است و ممکن است به زودی قیمت ورق فولادی از قبیل ورق روغنی ثابت گردد زیرا طی اواخر هفته گذشته و هفته جاری بخش زیادی از قیمت ها افت کرده اند.

بنابراین این مساله بسیار مهم می باشد چراکه نشان دهنده این است که بازار ورق فولادی طی روزهای آتی آرامش خواهد یافت و بعید است که پس از آن مجددا قیمت ها افت یابد. شواهد حاکی از آن است که قیمت ورق روغنی در نخستین روز هفته گذشته نسبت به قیمت اعلام شده در روزهای پایانی هفته قبل از آن ثابت باقی مانده است. هم چنین نرخ انواع ورق سیاه و ورق گالوانیزه و ورق رنگی نیز ثابت بوده است.

قیمت ورق روغنی فولاد مبارکه بارگیری از اصفهان برای ضخامت 6/0 به میزان 3210 تومان می باشد. این قیمت برای روز یک شنبه نیز ثابت بوده است. این در حالی است که در روز پنج شنبه شاهد افزایش قیمت ورق روغنی فولاد مبارکه بارگیری از اصفهان بودیم. قیمت این محصول در روز پنج شنبه هفته گذشته به میزان 3410 تومان رسید. در حال حاضر میزان تقاضا برای خرید ورق فولادی در بازار کاهش یافته است ولی ادامه یافتن کاهش قیمت ورق فولادی طی هفته جاری به معنای بازگشت اندک تقاضا می باشد و می تواند سبب تحریک بازار داخلی گردد.

پیش بینی افت قیمت ورق فولادی

چنانچه التهابات موجود در اجتماع هم چنان ادامه یابد می توان پیش بینی کرد که قیمت ورق فولادی طی هفته جاری و هفته های آینده افت بیشتری یابد. این نکته را باید در نظر گرفت که بازار فولاد جهانی در حال حاضر در تعطیلات به سر می برد و روند تغییرات بازار محصولات فولادی از هفته آینده جدی تر خواهد شد. با شروع هفته جاری قیمت ورق روغنی به ضخامت 6/0 هم چنان به میزان 3410 تومان ارزیابی گشت. با این حال در روز دوشنبه مورخ 11 دی مجددا شاهد افت قیمت ورق روغنی در بازار بودیم به طوری که قیمت این محصول به میزان 3310 تومان گزارش گردید.

با توجه به نشانه های موجود در بازار ورق فولادی و عدم مشاهده نشانه های مثبت در بازار احتمال می رود که قیمت ها مجددا به حالت قبل بازگشته و با این وجود پیش بینی می شود که قیمت ورق روغنی طی هفته آینده مجددا وارد فاز افزایشی گردد. ولی این فاز افزایشی روندی آرام را سپری خواهد کرد. اوضاع در بازار بورس نیز نسبتا طی هفته جاری مساعد بوده است.

قیمت ورق روغنی اصفهان

به طور کلی می توان گفت که بازار روند گذشته خود را ادامه داده است و تنها در چند مورد محدود شاهد افزایش قیمت این محصولات در معاملات بوده ایم. با این حال می توان گفت که بازار ورق فولادی نسبت به بازار میلگرد روند بهتری داشته است. هم چنین ورق گرم B با افزایش قیمت روبرو بوده است. باید در نظر داشت که بازار کشورهای جهانی به دلیل کریسمس تعطیل بوده ولی در روزهای آتی میزان فعالیت آن ها در بازار افزایش خواهد یافت و احتمال می رود که نوساناتی در قیمت آهن آلات طی روزهای آینده رخ دهد.

تاثیر قیمت دلار بر بازار

در سال گذشته شاهد بودیم که عملکرد بازار آهن آلات در کل مثبت بوده ولی شاخص دلار روند نزولی داشته است. پیش بینی ها از عملکرد بازار ورق فولادی در سال آینده متفاوت می باشد. با این حال برای پیش بینی اوضاع ورق فولادی بایستی تا هفته آینده منتظر بمانیم. این در حالی است که در برخی مبادی شاهد افزایش قیمت سایر محصولات بوده ایم.

علت این امر نیز افزایش قیمت دلار و افزایش میزان تقاضا برای خرید این محصولات بوده است. این امر می تواند سبب افزایش میزان معاملات در بازار بورس شود. بنابراین می توان گفت که با توجه به افزایش قیمت دلار و افزایش قیمت آهن آلات در بازار جهانی طی هفته آینده قیمت ورق فولادی نیز افزایش یافته و پیش بینی می شود که قیمت ورق روغنی نیز به دنبال آن افزایش یابد. بنابراین تمامی پیش بینی ها به هفته آینده موکول خواهد شد ولی اکثر پیش بینی ها نشان دهنده افزایش قیمت طی هفته آینده می باشد.

3/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0