0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تعادل نسبی در بازار میلگرد بناب و نوساناتی که در شرف وقوع است…

طبق براورد هایی که با توجه به نمودار های قیمت انجام شده است، قیمت میلگرد بناب همچنان روند ثابت خود را ادامه می دهد. کارشناسان بر این عقیده اند که تعادل نسبی در بازار ارز و عدم نوسان دیگر فاکتور های تاثیر گذار بر قیمت میلگرد بناب، از قبیل نرخ مواد اولیه، میزان تقاضا و … باعث شده است تا قیمت این محصول تغییرات خاصی را تجربه نکند.

در حال حاضر در تاریخ شنبه ٢١ بهمن ٩۶ قیمت میلگرد بناب شاخه آجدار A٣ سایز ٨ در حدود ٢۴٣٠ تومان اعلام می شود. قیمت میلگرد بناب ١٠ نیز معادل ٢۴١٠ تومان در دسترس مشتریان قرار می گیرد که نسبت به سه چهار روز گذشته ثابت اعلام شده است. علاوه بر این، میلگرد بناب با سایز ١٢ تا ٣٢ نیز به مبلغی معادل ٢٣۶٠ تومان به بازار عرضه شد.

همچنین مدیر عامل کارخانه میلگرد بناب با اشاره به گزارش‌ هایی که تا کنون در مورد عملکرد این کارخانه ارائه شده است، توضیح داد که در این گزارش ‌ها و همچنین پیش‌بینی ‌هایی که تحلیل گران اقتصادی در مورد قیمت میلگرد بناب انجام داده‌ اند، به مورد نیاز بودن برنامه ‌های اصلاحی در حوزه کیفیت و قیمت میلگرد این کارخانه و به ویژه در ارتباط با حجم تولید آن، اشاره شده است.

تنگ تر شدن حلقه رقابت در حوزه میلگرد

به علاوه، در این ‌باره با حضور برخی از کارخانه های داخلی قوی مانند کارخانه فولاد مبارکه و ذوب آهن اصفهان و … رفته رفته حلقه رقابت نیز تنگ ‌تر  می‌شود. لازم به ذکر است که این کارخانه ها همچنین با سرمایه‌گذاری‌ هایی که از قبل در بخش تولید میلگرد خود انجام داده اند در سال آینده از طرح هایی که فعلا جزئیات آن مشخص نیست، بهره‌ برداری خواهند کرد.

قیمت میلگرد اصفهان

به‌طور کلی شیب بسیار ملایمی را از نظر رشد تولید میلگرد بناب شاهد هستیم، و تحلیل گران هم پیش بینی می کنند که میزان تقاضا برای خرید میلگرد این کارخانه در سال آتی بیش تر شود. علاوه بر این، در سال جاری نیز نسبت به سال ٩۵ رشد تقاضا برای خرید میلگرد بناب افزایش پیدا کرده، اما پیش‌بینی می‌شود که در آینده، میزان تقاضا بیش تر از سال های گذشته باشد.

در ارتباط با قیمت سنگ ‌آهن و به طور کلی، مواد اولیه نیز باید گفت که روندی که کارخانه میلگرد بناب و دیگر کارخانه های تولید کننده میلگرد در مورد هزینه های خرید واد اولیه، در حال طی کردن آن هستند، افزایشی خواهد بود و در سال ‌های پیش رو بالا رفتن نسبی قیمت مواد اولیه ادامه خواهد یافت.

برنامه های افزایش تولید مواد اولیه و تاثیر بر قیمت میلگرد بناب

این هم به همان سیاست های دولت و عرضه کنندگان این مواد باز می‌گردد که به نظر می‌آید تا پایان سال جاری برنامه خاصی برای افزایش مواد اولیه ترتیب داده نشده اما در سال آتی شاهد اعمال برخی افزایش قیمت ها خواهیم بود. اما به طور کلی در رابطه با قیمت میلگرد در بازار داخلی، روند فزاینده و افزایشی قیمت ارز قطعا به ‌عنوان یک عامل مهم آن هم در شرایطی که ایران همچنان در حوزه ساختمان و عمران، رکود را پشت سر می‌گذارد، صادرات را موجه‌ تر از گذشته جلوه می دهد و انتظار می رود که تولید‌ کنندگان میلگرد در سال آتی برای حرکت به سمت صادرات و همچنین فروش محصولات به خارج از کشور استقبال بیش تری نشان دهند.

بنابراین عامل نرخ ارز در سال آتی تاثیر گذاری بیش تری نسبت به گذشته خواهد داشت و به بالا رفتن و یا کاهش قیمت میلگرد صادراتی کمک خواهد کرد. از سوی دیگر افزایش حجم صادرات میلگرد با توجه به این که در سال ۲۰۱٨ به پایان مناقشات و جنگ سوریه، و همچنین آرام شدن بخش‌های شمالی عراق و پایان مناقشات یمن (تا اواخر سال ۲۰۱۸) نزدیک خواهیم شد، اتفاق خوبیست که می توان از هم اکنون برای آن برنامه ریزی کرد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0