0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت قوطی ترکیه بر اساس اصول خوب و عرضه قوی محصولات نیمه تمام 

تولیدکنندگان، قیمت قوطی تركیه را همچنان در داخل و در خارج از كشور افزایش می دهند. اگر از قبل بخش قراضه حمایت بیشتری از افزایش قیمت ها بکند، جریان سریع افزایش قیمت ورق، به عامل مهمی برای بالا بردن قیمت قوطی تبدیل می شود. تقاضای داخلی قوی در ترکیه به این وضعیت اضافه می شود ،در حالی که برای صادرات انتخاب دوم  باقی می ماند.

در بازار داخلی، تولیدکنندگان ترکیه همچنان قیمت قوطی را افزایش می دهند در حالی که فعالیت تجاری بی نظیر است. در نتیجه، در پایان هفته معاملات جاری ، قیمت قوطی به مبلغ ۵۰۹ تا ۵۲۳ دلار در هر تن( ۲٫۱۲۰ تا ۲٫۱۸۰ TRY  در هر تن ) ارائه شد ، در حالیکه در هفته گذشته به قیمت ۴۹۸ تا ۵۰۸ دلار در هر تن ( ۲٫۰۸۰ تا ۲٫۱۲۰ TRY  در هر تن ) برآورد گردید.اگرچه کارخانه ها از چنین عملکرد موفقیت آمیزی در این بخش الهام گرفته اند. یک منبع معامله به متال اکسپرت اظهار داشت: “تقاضا قوی است، اما امروز به نظر می رسد که این فقط نوعی گمانه زنی باشد. بازار به سرعت متوقف می شود. “

فروش قوطی صادراتی در آغاز هفته به قیمت ۵۰۰ تا ۵۰۵ دلار در هر تن فوب آغاز گردید ، در حالیکه تولید کنندگان قوطی تركیه ،قیمت قوطی تولیدی خود را حداقل به مبلغ ۵۱۰ تا ۵۱۵ دلار در هر تن فوب پیشنهاد دادند. بدین ترتیب، قیمت قوطی صادراتی حداقل ۱۰ تا ۱۵ دلار در هر هفته افزایش داشته است. فعالان بازار داخلی ارائه پیشنهاداتی از چندین مقصد مختلف را گزارش دادند، اما پیشنهادات خریداران برای قیمت قوطی ۵ تا ۱۰ دلار کمتر از پیشنهادات رسمی می باشد.

پیشنهادات کارخانجات برای قیمت قوطی

در عین حال، تامین کنندگان تمایلی به پذیرش این قیمتها ندارند، زیرا در بحبوحه  کمبود مواد در ماه سپتامبر،آنها عجله ای برای فروش ندارند. یکی از فعالان بازار داخلی اظهار داشت : “ما در ماه سپتامبر فقط مقادیر کوچکی در اختیارداریم، در حالی که  برای خریداران خیلی زود است که خرید ماه اکتبرشان را انجام دهند. این مورد برای فروش آنها در خارج از کشور و یا در داخل ، نمی تواند به عنوان یک مشکل در نظر گرفته شود.”

با این وجود ، متال اکسپرت یادآور شده است که در طول این هفته ، چندین معامله در اسرائیل ، رومانی و لبنان انجام گرفته است و مذاکرات متعددی مخصوصاً در ایالات متحده ، همچنان ادامه دارد. از از نظر فروشندگان، بازار GCC ، بازار جذابی با قیمت پایین برای قوطی در نظر گرفته نمی شود.

لازم به ذکر است که فعالان بازار داخلی نسبت به تحولات بازار، نگرش مثبت بیشتری دارند. با این حال، برخی از آنها فعالیت های تجاری آرامتر را رد نمی کنند زیرا خریداران به زمان بیشتری نیاز دارند تا سطح قیمت جدید را بپذیرند و برآوردهای واضح بازار را پیش بینی کنند.یکی از منابع افزود: “فروشندگان و خریداران در بازار هستند، بگذارید ببینیم هفته آینده چه اتفاقی خواهد افتاد.”

قیمت هایی که به لیره هستند، شامل ۱۸٪ مالیات بر ارزش افزوده می شوند؛ به پیشنهاداتی که به دلار آمریکا هستند، مالیات تعلق نمی گیرد نرخ ارز ۱ دلار = TRY 3.53  می باشد.

قیمت آهن آلات اصفهان

رزرو قوطی اوکراین و ترکیه توسط تاجران لبنانی

معامله گران لبنانی در نیمه ماه گذشته، در معاملات قوطی به شدت فعال بودند. اگر چه مشتریان داخلی نگران هستند که روند صعودی قیمت قوطی در آینده نزدیک به سر برسد، اما آنها نیاز به پرکردن انبارها دارند، زیرا مدت زیادی است که خرید زیادی انجام نداده اند. تاکنون، قیمت قوطی بی وقفه افزایش یافته است. قیمت قوطی طی بیش از دو هفته از ۲۵ تا ۳۵ دلار در هر تن افزایش داشته است.

قوطی  اوکراین در لبنان با بهترین تقاضاها مواجه شده  است. در نتیجه، پیشنهاد قیمت قوطی در این هفته به مبلغ ۵۱۰ دلار در هر تنCFR  برآورد گردید، که در معامله حدود ۱۵٫۰۰۰ تن قوطی بازتاب داشته است. علاوه بر این، معامله گران داخلی در هفته گذشته حدود ۲۵ هزار تن قوطی را به قیمت ۴۹۰ دلار در هر تن CFR رزرو کردند.

همچنین خریداران داخلی گزارش دادند که در ابتدای این هفته، قیمت قوطی در حدود ۵۱۵ دلار در هر تن CFR، مورد بررسی قرار گرفته است. مشتریان لبنانی فکرمی کنند که این مقادیر رزرو شده ممکن است حتی بیشتر شوند در صورتی که روند صعودی قیمت قوطی ادامه یابد. یک مشتری لبنانی به متال اکسپرت اظهار داشت: “ما از کاهش قیمت قوطی می ترسیم، همانطور که پیش از این اتفاق افتاده بود. و بازار ما همچنان در مقایسه با سال های نرمال، به دلیل جنگ ها و مسائل سیاسی قطر و ایران هنوز هم قوی نیست.”

سهامداران ، قیمت قوطی خود را دوباره افزایش می دهند در حالی که در بازار داخلی افزایش قیمت در بخش واردات و بهبود تقاضای مصرف کنندگان به چشم می خورد. علاوه بر این، بازار برای قوطی بیش از حد عرضه نشده است، در حالی که حتی کمبود قوطی در بازار احساس می شود.

قیمت قوطی داخلی ترکیه با وجود تقاضای ضعیف، همچنان در حال افزایش است

قیمت قوطی در بازار داخلی ترکیه در این هفته افزایش پیدا کرد، در حالی که تولید کنندگان شروع به پذیرش سفارشات برای تولید فوریه کردند. قوطی با  ۵۲۰ تا ۵۲۵ دلار در هر تن تولیدات سابق برای تولید فوریه عرضه شد و معامله ای با قیمت ۵۲۰ دلار در هر تن سابق انجام شد. یک خریدار پیشنهاد ۵۱۵ تا ۵۲۰ دلار برای هر تن از کارهای سابق محصول را ارائه داد. یک معامله گر گفت: “تقاضا بسیار قوی نیست، اما سهام کم است و چون انتظار می رود که قیمت ها کاهش یابد، باید خرید کنیم.

“قیمت ها قبل از ژانویه و فوریه کاهش نخواهد یافت. در واقع، انتظار می رود تا ژانویه ۵۸۰ دلار در هر تن برآورد شود. در تاریخ جمعه ۱۸ نوامبر،در ارزیابی قیمت هفتگی مجله متال بولتن  برای قوطی داخلی ترکیه ۵۲۰ تا ۵۲۱ دلار به ازای هر تن از کارهای سابق برآورد شد که ۵۰۰ تا ۵۰۱ در هر تن از کارهای قبلی افزایش قیمت داشت . قوطی از تولید کنندگان با قیمت  ۶۱۵ تا ۶۴۰ دلار برای هر تن از کارهای سابق فروخته شد و انجام  معاملاتی با ۶۲۰ دلار در هر تن سابق به گوش می رسند.

ارزیابی قیمت هفتگی برای قوطی داخلی ترکیه در روز جمعه ۶۱۵ تا ۶۲۰ دلار برای هر تن از کارهای قبلی بود که از ۵۷۰ تا ۵۹۰ دلار برای هر تن از کارهای قبلی افزایش قیمت داشته است. با پیشنهادات ۵۱۰ تا ۵۱۵ دلار در هر تن فوب ، بازار صادرات قوطی ترکیه بسیار قوی نبوده است. ارزیابی قیمت هفتگی برای صادرات قوطی  ترکیه روز جمعه ۵۱۰ تا  دلار برای هر تن فوب بود که از ۴۹۰ تا ۵۰۰ دلار برای هر تن فوب افزایش یافته است.

شیلی مقررات ضد انحصاری نهایی را بر واردات قوطی مکزیک تنظیم می کند

کمیته مبارزه با تحریم کشور شیلی در هفته گذشته گفت: شیلی اقدامات نهایی ضد دامپینگ را برای واردات قوطی از مکزیک را اعمال کرده است.این کمیته گفت که محصولات وارد شده از مکزیک، با عوارض گمرکی ۹٫۸۰ درصدی برای یک دوره سالیانه است که از پنجشنبه ۱۷ نوامبر آغاز می شود. کالاهای مذکور تحت این عوارض و با کد های اعتباری ۷۲۱۳۱۰۰۰، ۷۲۱۴۲۰۰۰، ۷۲۲۷۹۰۰۰ و ۷۲۲۸۳۰۰۰ قرار می باشند.

پرونده توسط دولت شیلی در ماه نوامبر ۲۰۱۵ پس از درخواست تولید کنندگان آهن محلی Gerdau و Compañia de Acero del Pacífico (CAP) باز شد. در ماه می سال ۲۰۱۶، شیلی مقررات موقت چهار ماهه ضد قاچاق را برای واردات قوطی از مکزیک تنظیم کرد و این میزان در ماه سپتامبربرای دو ماه دیگر افزایش یافت. ارزیابی قیمت هفتگی متال بولتن برای صادرات قوطی در آمریکای لاتین در روز جمعه ۱۸ نوامبر با  قیمت ۴۰۰ تا ۴۲۵ دلار در هر تن فوب تغییری نکرده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری