0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت سیم آرماتور وارداتی عربستان سعودی با وجود حجم تقاضای کم

طبق گزارشات خبرگزاری ، بازار واردات سیم آرماتور در عربستان سعودی بهبود نیافته است. یکی از خریداران گفت: “ما ترجیح می دهیم که خرید نکنیم زیرا ما نمی توانیم مشتریان را برای خرید محصولات با قیمت های بالا پیدا کنیم.” یکی از معامله گران نیز افزود: “تقاضا در عربستان سعودی بسیار ضعیف است.”

قیمت سیم آرماتور رول شده چین با ضخامت ۲ میلی متر  ۱۰۰ -۱۲۰ دلار در هر تن است که به عربستان سعودی عرضه شد، در حالی که پیشنهادات هند ۱۱۵ تا ۱۲۰ دلار برای هر تن CFR  بود. در تاریخ سه شنبه ۲۹ نوامبر، قیمت سیم آرماتوروارداتی عربستان سعودی به میزان ۵۱ تا ۵۵ دلار به ازای هر تن فرآورده های نفتی افزایش یافت.

افزایش قیمت سیم آرماتور و سیم مفتولی صادراتی چین در بازار

قیمت سیم آماتور صادراتی چین پس از تجمع محصولات داخلی در هفته گذشته افزایش پیدا کرده است، هرچند بازار نیز قیمت پایه ی سیم آرماتور صادراتی با ضخامت  SPCC 1.0 میلی متر را برای فروش در ماه های ژانویه / فوریه افزایش می دهد و از یک هفته پیش تا به حال به میزان ۵ دلار افزایش یافته است. این محصول به عنوان کالای قابل معامله در روز سه شنبه ۲۹ نوامبر به مبلغ ۱۶۵-۱۷۰ دلار در هر تن فوب خرید و فروش می شود، که با همان مبلغ هفته ی گذشته یکسان است. قیمت سیم مفتولی چین پس از بهبود بازار داخلی  در هفته گذشته، روند صعودی داشته است.

قیمت سیم مفتولی شرق چین، در روز چهارشنبه ۴،۴۷۰-۴،۵۲۰ یوان (۲۰۰-۲۵۰ دلار) به ازای هر تن بود که در مقایسه با قیمت سیم آرماتور۴۴۰ یوان (۳۵ دلار) در هر تن طی یک هفته ی گذشته، افزایش یافته است. با این حال، پیشنهادات خریداران در مقایسه با پیشنهادات فروشندگان افزایش یافته است، که این امر آنها را در یک بن بست قرار می دهد. اکثر خریداران خارج از کشورسیم آرماتور در حال حاضر قیمت ۱۵۰-۱۶۲ دلار در هر تن را ارائه داده اند. با توجه به عملکرد مشارکت کنندگان در بازار، پیشنهادات صادراتی عمده ی شرکت های تولیدی، قیمت آنها تا قیمت ۷۵ دلار در هر تن فوب افزایش یافته است.

یکی از معامله گران اظهار داشت: حتی انتظار می رود که کارخانه های بزرگتر که هنوز قیمت خود را اصلاح نکرده اند، محصول خود را حتی بالاتر از قیمت ۷۵ دلار برای هر تن فوت عرضه کنند. معامله گران محصولات صادراتی مستقر در پکن می گویند: “ما در هفته گذشته معاملات خود را با قیمت ۵۶۰ دلار در هر تن انجام دادیم، اما ما فکر نمی کنیم که تولید کنندگان بعد از دیدن پرش بزرگ نرخ در بازار داخلی، این قیمت سیم آرماتور را قبول کنند.” “اکنون برنامه این است که ما با توجه به پیشنهاداتی که دریافت کرده ایم با خریداران صحبت می کنیم و روز بعد نیز با پیشنهادات خریداران سیم آرماتوربه کارخانه ها بازگردانده می شوند، اما بعد از آن، کارخانه ها قیمت هایشان را با افزایش دادن دوباره اصلاح می کنند.”

در ضمن، عرضه ی محدود سیم آرماتور، عامل دیگری است که برای تجارت با حجم کم در بازار صادرات به آن اشاره شده است. سخنگوی یک شرکت بازرگانی مستقر در تیانجین گفت: “با توجه به افزایش قیمت ها به شکل صعودی در بازار داخلی، ما برای خرید محصولات از کارخانجات حتی زمانی که پیشنهادات ما برای آنها بصرفه است، سختی می کشیم. قیمت پایه ی سیم آرماتورصادراتی برای فروش در ماه های ژانویه / فوریه، و با ضخامت  ۱٫۰  ۱۲۰g میلی متر بدون تغییر ماند.

قیمت سیم آرماتور در این هفته نیز ۱۲۰-۱۳۰ دلار در هر تن بود. این محصول با قیمت ۱۱۵-۱۲۵دلار در هر تن فوب، با افزایش ۵ دلار در هر تن در مقایسه با هفته گذشته به فروش می رسد. این قیمت بالاتر از اکثر پیشنهادات ارائه شده است که حدود ۳۵۰ دلار در هر تن فوب هستند. یکی از معامله گران صادراتی در پکن گفت: “پیش بینی روند قیمت ها سخت است، اما ما شرط می بندیم که قیمت سیم آرماتوروارداتی در چند هفته آینده کاهش یابد، زیرا اکثر تولید کنندگان از نظر موجودی انبار با هیچ فشاری مواجه نیستند.”

 پیدایش نشانه های مثبتی درباره افزایش قیمت سیم آرماتور صادراتی چین

قیمت سیم آرماتور صادراتی  در هفته جاری بین ۱۵ تا ۳۰ دلار برای هر تن افزایش پیدا کرد، چرا که اخبار خوشایندی در مورد قیمت آهن در چین منتشر شد. چین در اوایل هفته جاری قیمت سیم آرماتوررا افزایش داد، زیرا شورای دولتی این کشور پیشتر از این ها از محصولات حامی محیط زیست خود برای گسترش ظرفیت های قانونی کارخانجات در استان های جیانگ سو و هبی استفاده کرد.

در همان زمان، شاخص قیمت سنگ آهن با خلوص ۶۲ درصد آهن را به مرتبه ی دو ساله پیش خود بازگشت و در روز دوشنبه ۲۸ نوامبر به قیمت ۸۰٫۸۳ دلار به ازای هر تن رسید. یکی از معامله گران گفت: همزمان با رشد اقتصادی چین، خریداران محصولات آهنی ممکن است کالاهای خریداری شده از تولید کنندگان کشورهای مستقل مشترک المنافع را با قیمت های بالاتری بفروشند.

یکی دیگر از معامله گران گفت: “در حال حاضر، من شنیده ام که مشتریان تقریبا پذیرای پیشنهادات جدیدی هستند.”

ارزیابی قیمت سیم آرماتور صادراتی در روز دوشنبه ۲۸ نوامبر نشانگر قیمت ۱۷۵ تا ۱۹۰ دلار در هر تن در حواشی دریای سیاه بود که در مقایسه با قیمت ۱۶۰-۱۶۵ دلار در هر تن فوب در هفته گذشته، افزایش داشت. یکی از معامله گران می گوید که ۵۰۰۰ تا ۱۰،۰۰۰ تن سیم آرماتور را به یکی از شرکت های آهن روسیه فروخته است که قیمت آن برابر با ۱۷۵تا ۱۸۰دلار به ازاء هر تن می باشد.

سیم آرماتور نیز از طریق یکی دیگر از معامله گران با قیمت ۲۳۵ دلار به ازای هر تن به تونس فروخته شد، که معادل ۲۰۵-۲۱۰دلار در هر تن فوب می باشد. پیشنهاد عمومی شرکتMMK  برای کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا ۵۰۰ دلار برای هر تن فوب بود، اما سطح قابل قبول قیمت، ۱۷۰-۱۹۰ دلار برای هر تن فوب  می باشد.

یکی از شرکت های اوکراینی در حال حاضر سیم آرماتور خود را به بازار ارائه نمی کند. یکی از منابع خبری گفت: “قیمتها سیم آرماتوربه وضوح افزایش می یابند، بنابراین این شرکت در حال حاضر عجله ای برای ارائه ی محصولات خویش ندارد و اکنون محصولات این شرکت در بازار نیست.”

 آخرین قیمت تولید کنندگان، در حدود ۲۰۰ تا ۲۱۵ دلار در هر تن در منطقه ی خاورمیانه ، و یا حدود ۱۷۵-۱۹۰ دلار در هر تن فوب، بوده است. ارزیابی قیمت سیم آرماتور صادراتی توسط خبرگزاری نشانگر قیمت ۲۴۰-۲۶۰ دلار به ازای هر تن در ۲۸ نوامبر بود که نسبت به هفته ی گذشته با قیمت ۲۱۰ تا ۲۴۰ دلار در هر تن فوب، افزایش پیدا کرده است.

منابع مالی اعلام کرده اند که شرکت MMK  از فروش سیم آرماتور به ترکیه به مبلغ ۲۸۰ دلار در هر تن CFR خبر داد. اما سطح قیمت سیم آرماتور قابل قبول برای این محصول در آفریقا ۲۲۰-۲۴۰ دلار در هر تن دریای سیاه بود.

ارزیابی سیم آرماتور صادراتی در روز ۲۸ نوامبر حاکی از قیمت ۱۵۰ تا ۱۵۵ دلار در هر تن فوب بود، که در مقایسه با قیمت ۱۳۵-۱۵۰  دلار در هر تن فوب در هفته گذشته، افزایش داشته است.

 

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری