5/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

مشاهده افزایش قیمت میلگرد بناب

روز گذشته قیمت میلگرد بناب مطابق پیش بینی ها شاهد رشد بود. علاوه بر این اکثر تولیدکنندگان قیمت های خود را حتی در چند مرتبه با افزایش اعلام نمودند. در این خصوص افزایش نرخ قراضه و به دنبال آن شمش فولادی و رشد سریع نرخ ارز طی هفته گذشته مهمترین عوامل تاثیرگذار بر افزایش نرخ مقاطع و به خصوص قیمت میلگرد بناب ارزیابی می شود.

 دیروز همچنین شاهد معامله تختال فولاد خوزستان در بورس کالا بودیم که علی رغم عرضه با قیمت پایه 19800 ریال در نهایت با 25 تا 30 تومان رقابت معامله گردید و بر این اساس با در نظر گرفتن نرخ رشد یافته ارز, احتمالا شاهد رشد در قیمت ورق نیز خواهیم بود . با نزدیک شدن به پایان سال و البته شرایط متلاطم ارزی حجم درخواستهای خرید برای مقاطع نیز رو به افزایش خواهد گذاشت که این امر نیز بر شرایط قیمتی تاثیرگذار خواهد بود.

طی هفته جاری بازار آهن آلات مجددا شاهد رشد قیمت محصولات فولادی بوده است که این امر در نتیجه افزایش نرخ دلار طی هفته جاری و خصوصا در روز یکشنبه بوده است. در کنار سیگنال مثبت رشد نرخ دلار قیمت قراضه و شمش نیز در هفته جاری روند صعودی داشته است که به موجب آن قیمت میلگرد کارخانجات مختلف از جمله قیمت میلگرد بناب روند صعودی را در پیش گرفته است. این شرایط در سایر بازارها نیز مشاهده شده است و قیمت دلار بر قیمت سایر بازارها نیز تاثیرگذار بوده است. در بازار بورس نیز شاهد رشد قیمت انواع مصنوعات فولادی از جمله قیمت میلگرد بوده ایم.

سیگنال مثبت قیمت شمش

افزایش قیمت شمش طی روزهای گذشته سیگنال مثبت مهمی در بازار آهن آلات به شمار رفته است و در کنار این سیگنال مثبت افزایش قیمت قراضه آهنی و دلار نیز در بازار خودنمایی کرده است به طوری که در هفته جاری شاهد افزایش شدید قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت میلگرد بناب بوده ایم. بنابراین فاز روانی ایجاد شده در بازار فولاد در حال حاضر شدید بوده است و مشخص نیست که این بازار چه زمانی به آرامش برسد.

میلگرد مرکزآهن

در حال حاضر ذهنیت بازار به سمت رشد قیمت ها می باشد و باید طی روزهای آتی در انتظار رشد بیشتری برای قیمت ها باشیم. برخی از فروشندگان نیز در حال حاضر برای اعلام قیمت های خود تردید دارند و در انتظار ثبات بیشتری در بازار می باشند. در حال حاضر نوسانات نرخ دلار بسیار زیاد می باشد و به همین دلیل تا زمانی که نرخ دلار به میزان ثابتی نرسد نمی توان راجع به قیمت ها به درستی اظهار نظر کرد.

بنابراین این نوسانات کارخانجات را دچار نوعی سردرگمی کرده است به طوری که هنوز برخی از کارخانجات قیمت روز میلگرد تولیدی خود را اعلام نکرده و برخی نیز فروش خود را بسته اند. با این حال طی هفته جاری شاهد رشد قیمت میلگرد بناب در این کارخانه بوده ایم. در روز یک شنبه زمزمه رشد قیمت دلار و عبور از کانال 4800 تومانی به گوش رسید که این امر هیجان زیادی را به بازار فولاد وارد کرده و کارخانجات را دچار سردرگمی کرده است.

رصد بازار حوزه نورد

بنا بر رصد بازار حوزه نورد؛ قیمت روز میلگرد آجدار بنا بر آخرین تغییرات تایید شده مبادی رسمی، بین 0 تا 50 تومان افزایش قیمت را در مبادی مختلف پشت سر گذاشت؛ بطوریکه شاخص متوسط نرخ این حوزه حدود 20 تومان افزایش قیمت را نسبت به روز گذشته نشان می دهد؛ در نهایت بنظر می رسد که این بازار به فردا موکول شده باشد هر چند گزارشات رسیده از مبادی مختلف حوزه نورد حکایت از فروکش نمودن التهابات خرید در ساعات پایانی بازار در برخی از مبادی فروش دارد.

هم چنین طی روز گذشته مشاهده می شود شاخص میانگین نرخ قراضه آهن؛ بنا بر گزارش نرخ باکس؛ بین 5 تا 10 تومان افزایش قیمت را نسبت به روز گذشته نشان می دهد؛ افزایش قیمت امروز این حوزه حداقل در 8 مرکز خرید این کالا دیده می شود. قیمت میلگرد بناب برای سایز 8 در روز گذشته به میزان 2425 تومان اعلام گردیده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی افزایش اندکی را نشان داده است.

این در حالی است که در نخستین روز بهمن قیمت میلگرد بناب به میزان 2310 تومان گزارش شده است. به طور کلی می توان گفت که قیمت میلگرد از ابتدای بهمن ماه تاکنون به میزان 100 تومان افزایش داشته است.

5/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0