0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

شواهدی از قیمت میلگرد بناب طی هفته گذشته

طی هفته گذشته قیمت میلگرد بناب دچار روند کاهشی شد. به گفته کارشناسان و فعالان در بازار قیمت میلگرد بناب طی یک ماه گذشته نوساناتی را به همراه داشته است. در حال حاضر قیمت میلگرد بناب سایز ٨ شاخه آجدار A٢ در بازار داخلی به مبلغ ٢٣٣٠ تومان به فروش می رسد که نسبت به دیروز در حدود ٣٠ تومان کاهش پیدا کرده است.

علاوه بر این، امروز قیمت میلگرد بناب با سایز ١٠ نیز در حدود ٢٣١٠ تومان اعلام شد. تحلیل گران معتقدند که با توجه به نوسانات قیمت میلگرد بناب طی یک ماه گذشته، تاثیر عوامل متعدد از جمله افت و خیز نرخ ارز، نرخ مواد اولیه و یا سرمای شدید و… بر روند قیمت این محصول در بازار کاملا مشهود است.

کارشناسان نیز امروز با بررسی قیمت میلگرد در برخی از کارخانه های دیگر مانند کارخانه های سیادن ابهر، آناهیتا گیلان، صبا فولاد زاگرس، فولاد قزوین، پارس آرمان، کیان کاشان، فولاد سیرجان و کارخانه سیرجان متوجه شدند که نرخ میلگرد در این واحد های تولیدی ثابت اعلام شده است. بنابراین تنها قیمت میلگرد بناب برخی دیگر از کارخانه ها است که دستخوش تغییراتی شده است.

قیمت میلگرد بناب با سایز ١٢ در حدود ٢٢٧٠ تومان اعلام شد. علاوه بر این، قیمت میلگرد ١٠، ١٢ و ٣٢ شاخه آجدار A٣ این کارخانه نیز اعلام نشد و در حال حاضر فروش آن متوقف شده است. برخی از کارشناسان بر این باورند که برودت هوا و نیمه تعطیل شدن بازار میلگرد و برخی از محصولات فولادی دیگر که نتیجه به وجود آمدن مشکلاتی در بخش حمل و نقل می باشد باعث متوقف شدن برخی از تولیدات این کارخانه شده است.

قیمت میلگرد اصفهان

کاهش میزان تقاضا خرید میلگرد بناب

اما در این میان برخی دیگر از کارشناسان هم معتقدند که با به وجود آمدن این اوضاع و کم شدن میزان تقاضا و معاملات انجام گرفته در زمینه خرید میلگرد بناب، احتمال کاهش مجدد محصولات تولیدی این کارخانه وجود دارد و به همین دلیل برای کاهش ضرر و زیان تا ثابت شدن نرخ ها، قیمت میلگرد بناب در برخی از سایز ها اعلام نمی شود و اصطلاحا فروش بسته شده است.

این در حالی است که برای اغلب کارخانه های دیگر با به وجود آمدن مشکلاتی در حوزه حمل و نقل نهایتا تنها شاهد ثبات در قیمت میلگرد آن ها بودیم و روند کاهشی گزارش نشد. علاوه بر این، فرض کارشناسلن در مورد کاهش قیمت میلگرد بناب این است که مشکلات جدی ای در بخش حمل و نقل سفارشات این کارخانه به وجود آمده، معاملات به طور محدود انجام می شود و بازار آن تقریبا به حالت نیمه تعطیل درآمده است.

البته این وضعیت برای بیش تر کارخانه های تولید کننده محصولات فولادی مشاهده شد ولی اوج خودنمایی آن در میلگرد کارخانه بناب گزارش شد و با به وجود آمدن مشکلاتی بر سر راه معاملات گسترده در نهایت امروز شاهد کاهش قیمت میلگرد بناب و یا بسته شدن فروش در برخی از سایز ها بودیم.

نوسانات کارخانجات اصفهان

گرچه، در بازار اصفهان نیز روند کاهشی گزارش شد اما به صورت محدود بود. به طور مثال قیمت میلگرد ٢۵ کارخانه ذوب آهن بارگیری از کارخانه، به مبلغ ٢۴٢٠ تومان اعلام شد که نسبت به روز گذشته تنها ١٠ تومان کاهش داشت. همین محصول با سایز ١٢ نیز در حدود ٢۶٩۵ تومان اعلام شد که نسبت به روز گذشته ۵ تومان کاهش پیدا کرده است، این در حالی است که قیمت میلگرد بناب تا ٣٠ تومان نسبت به دیروز کاهش داشته است.

در این میان قیمت میلگرد کویر کاشان نیز در تمامی سایز ها نسبت به ماه گذشته بدون تغییر مانده است که در مقایسه با قیمت میلگرد بناب با نوسانات بسیاری که طی یک ماه اخیر به خود دیده است جوی آرام را دنبال می کند. طبق آخرین گزارشات رسیده، پیش بینی می شود که قیمت میلگرد بناب طی یکی دو روز آینده نیز با توجه به کاهش جدی حجم فعالیت های تجاری در بازار این محصول، مجددا با افت قیمت مواجه شود.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0