1/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت پروفیل کشور آرژانتین به دنبال افزایش هزینه های اولیه

قیمت پروفیل در آرژانتین به گفته منابع خبری در ماه جاری به میزان ۴ درصد افزایش یافته است. این اطلاعات براساس آمار منتشر شده از مرکز آمار این کشور می باشد. یک توزیع کننده اظهار داشت : “این افزایش قیمت یک تنظیم ناشی از افزایش قیمت مواد خام، به ویژه زغال سنگ است.” شاخص روزانه برای قیمتهای تقریباً سنگین زغال سنگ کک، روز جمعه به ۲۷۰٫۷۲ دلار در هر تن فوب استرالیا رسید که نسبت به سال قبل ۲۶۳٫۴۸ درصد افزایش داشته است.

توزیع کننده های پروفیل محلی نیز انتظار دارند قیمت جدید در ماه ژانویه افزایش یابد، زیرا میان افزایش هزینه ها و افزایش قیمت های پروفیل، شکاف وجود دارد. یک توزیع کننده می گوید: “افزایش دیگری به میزان حداقل ۳٪ اجتناب ناپذیر است.” افزایش قیمت های پروفیل با دلار آمریکا موجب کاهش ارزش ارز آرژانتین در چند هفته گذشته شده است.

یکی از توزیع کنندگان می گوید :  “ما همچنین باید با یک دلار قوی تر [ایالات متحده] مقابله کنیم.” توزیع کنندگان گزارش دادند که فروش پروفیل در ماه گذشته پیش از افزایش قیمت شتاب گرفت اما بازار آرژانتین در ماه جاری عملکرد ضعیفتری داشت. یک توزیع کننده ابراز داشت: “هیچ کس نمی خواهد در این زمان از سال برای افزایش موجودی ریسک کند.”

کاهش قیمت پروفیل صادراتی ترکیه با کاهش میزان تقاضا

این طور که منبع آگاه مطلع شده اند، قیمت پروفیل صادراتی از ترکیه در این هفته کاهش یافته است، در حالی که تقاضا از بازارهای صادراتی ضعیف است. یکی از تولید کنندگان پروفیل برای صادرات مبلغی معادل ۲۵۰ دلار برای هر تن فوب پیشنهاد داده است، در حالی که دیگری مواد اولیه را از ۲۵۰ تا ۲۶۰ دلار به ازای هر تن فوب ارائه می دهد و سومین تولید کننده ۲۶۰ تا ۲۷۰ دلاری برای هر تن فوب پیشنهاد می کند.

ارزیابی هفتگی قیمت پروفیل صادراتی ترکیه در روز جمعه ۹ دسامبر از ۲۴۰ تا ۲۴۵ دلار اعلام شده است که از ۲۴۰  تا ۲۵۰ دلار برای هر تن فوب کاهش داشت.  یک معامله گر روز جمعه گفت: ” وضعیت تقاضا در اروپا خوب نیست، زیرا قیمت پروفیل  محلی ۲۱۰ -۲۲۰ یورو است.”

افزایش قیمت پروفیل وارداتی ترکیه به دنبال افزایش پیشنهادات کشورهای مستقل مشترک المنافع 

 مطلع شده که قیمت پروفیل در ترکیه در این هفته افزایش یافته است، زیرا تولید کنندگان روسیه و اوکراین پیشنهادات بیشتری ارائه دادند. در حالیکه قیمت پیشنهاد شده ازسورستال ۲۵۰ دلار در هر تن بود.شرکت  اوکراینی قیمت ۲۵۰ دلار در هر تن را پیشنهاد داد و یک تامین کننده در کشور، معامله ای به قیمت ۲۴۰ دلار برای هر تن با ترکیه انجام داد.

ارزیابی قیمت هفتگی، واردات پروفیل  ترکیه را ۲۵۰ دلار در هر تن تخمین زد که از پایین ترین محدوده قیمت پایانی ۲۴۰ دلار در هر تن، بیشتر بود. پروفیل یکی از کارخانجات با قیمت ۳۰۰ دلار در هر تن ارائه شد، اما یک معامله گر معتقد بود که این قیمت برای ترکیه بسیار زیاد است. ارزیابی قیمت هفتگی واردات پروفیل ترکیه در روز جمعه ۳۰۰ دلار درهر تن اعلام شد که از ۲۷۰ دلار برای هر تن بالاتر بود.

به نقل از یک معامله گر ” به دلیل پایان سال ، ضعیف لیره ترکیه در برابر دلار و تقاضای ضعیف مصرف کننده نهایی، تقاضا برای واردات به این صورت خوب نیست”. یکی دیگر از معامله گران می گوید: “ما این روزها چیزی خریداری نمی کنیم.”

افزایش قیمت پروفیل صادراتی چین با افزایش درآمدهای داخلی 

قیمت صادرات چین برای پروفیل برای هفته سوم  همراه با افزایش درآمدهای بازار داخلی افزایش یافته است. درمیان انتظارات کمبود عرضه ، قیمت پروفیل داخلی چین در روزهای اخیر افزایش چشمگیری داشته است. یک کارشناس معاملات در شمال چین گفت: “صادرکنندگان باید پیشنهادات خود را برای پیروی از قیمت های داخلی افزایش دهند.

وی افزود: “اگرچه امروز قیمت کالاها و ترازهای محلی کاهش پیدا کرده است، من پیشنهادات صادراتی خود را خیلی زود پایین نخواهم آورد ، زیرا مسیر بازار بسیار روشن نیست.” یک کارشناس صادرات در شرق چین گفت: اگر شایعات و یا اخبار مربوط به کاهش عرضه وجود داشته باشد، قیمت های محلی ممکن است دوباره افزایش یابد.” در قیمت های فعلی، معاملات صادراتی سخت است. او اضافه کرد که از آخرین پیشنهادات او هنوز به پاسخی از سوی خریداران منجر نشده است. قیمت های صادرات شانگ های چین برای پروفیل به علت افزایش درآمد داخلی ، افزایش یافت.

یک صادر کننده دیگر از شرق چین می گوید : “خریداران پروفیل ویتنام و فیلیپین در هفته گذشته این محصول را به قیمت ۲۰۰ تا ۲۳۰ دلار در هر تن خریداری کردند. وی افزود: “اما با توجه به قیمت های بالا در بازار داخلی، کارخانه های چینی در حال حاضر از پذیرش سفارشات در قیمت های پایین تر از ۲۳۰ دلار در هر تن فوب امتناع می کنند. آنها این محصولات را با قیمت ۲۵۰ دلار در هر تن فوب ارائه می دهند.”

 

۱
۱رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری