فولاد امیر کبیر کاشان

3 ماه پیش3961بازدید0دیدگاه2.8امتیاز (13 رای)
فولاد امیر کبیر کاشان

شرکت فولاد امیر کبیر کاشان تولید کننده انواع ورق سرد

شرکت فولاد امیر کبیر کاشان در سال 1374 با نام شرکت صنایع گالوانیزه فجر سپاهان و با هدف تولید ورق گالوانیزه به روش غوطه وری گرم تاسیس گردید. این شرکت تولیدی در سال 1379 مورد بهره برداری قرار گرفت. ظرفیت تولید خط گالوانیزه در بدو تاسیس به میزان 100 هزار تن در سال برآورد شده بود و در حال حاضر به 130 هزار تن در سال افزایش یافته است. این شرکت به لحاظ موقعیت جغرافیایی و دسترسی آسان به جاده ریلی به فاصله 600 متر و جاده ترانزیتی به فاصله 1800 متر و قرار گیری در مرکزیت ایران دارای امتیازات ویژه ای می باشد.

فولاد امیر کبیر در سال 1375 جواز تاسیس کارخانه گالوانیزه را اخذ نمود و در سال 1376 با شرکت MINO ایتالیا جهت خرید تجهیزات خط تولید نورد سرد قرار داد بست. در سال 1378 خط تولید برش عرضی مورد بهره برداری قرار گرفت و  سال بعد خط تولید گالوانیزه را راه اندازی نمود. در سال 1382 واحد نورد سرد احداث گردید و شرکت از حالت سهامی خاص به سهامی عام تبدیل گردید.

دو سال بعد جهت خرید تجهیزات خطوط تولید آنیلینگ و اسید شویی با شرکت CMIFPE قرار داد بست و در سال 1385 خط تولید نورد سرد مورد بهره برداری قرار گرفت. بعد از آن محصولات خط تولید آنیل وارد بازار مصرفی گردید و در نهایت سال 1388 این مجموعه به شرکت فولاد امیر کبیر کاشان تغییر نام داد. فولاد امیر کبیر سهام عمده شرکت فولاد مبارکه اصفهان را خریداری نمود و  واحد بازیافت اسید را راه اندازی کرد.

این مجتمع در سال 1395 موفق شد مجوز اتصال شرکت به راه آهن سراسری را اخذ نماید. از جمله طرح های توسعه طلبانه این مجموعه احداث کارخانه گالوانیزه به ظرفیت 300 هزار تن در سال می باشد. مدیر عامل کنونی این واحد تولید آقای عزیز قنواتی است.

معرفی افتخارات و استاندارهای اخذ شده توسط این شرکت

این واحد تولیدی در سایه تلاش و همت کارکنان زحمتکش و مدیران با تجربه خود توانسته انواع استانداردها و افتخارات را در زمینه تولیدات خود کسب نماید. فولاد امیر کبیر کاشان در سال 1391 گواهینامه انطباق معیار مصرف انرژی را از آن خود نمود. در سال 1392 رتبه 202 را در بین 500 شرکت بزرگ ایرانی از لحاظ شاخص فروش کسب نمود و در سال 1393 گواهی تعهد به تعالی و نشان سمپوزیوم فولاد را از نمایشگاه بین المللی فولاد اخذ کرد.

در همین سال نشان اجلاس استاندارد، گواهینامه ملی رعایت حقوق مصرف کننده و رکورد بیشترین میزان تولید را از آن خود نمود. در سال 1394 گواهینامه EFQM در راستای مدیریت کیفیت، گواهینامه ملی رعایت حقوق مصرف کنندگان، عنوان واحد نمونه استان، تقدیرنامه نمایشگاه بین المللی صنعت یزد، گواهینامه اصالت برند از مجمع متخصصین ایران و رتبه سیمین یک ستاره را کسب کرد.

سهام فولاد امیر کبیر کاشان

در سال 1395 تندیس تجلیل از کارگران نمونه استان، تقدیر نامه توزیع برق استان جهت مصرف بهینه برق، تندیس دو ستاره تعالی و تقدیرنامه 4 ستاره سرآمدی EFQM را اخذ نمود. در همین سال عنوان واحد تولیدی نمونه سال، جایزه جهانی سازمان دانشی برتر (MAKE)، گواهینامه رعایت حقوق مصرف کنندگان و جایزه ملی تعالی سازمانی را از آن خود نمود.

در سال 1396 نیز تندیس واحد صنعت سبز، جایزه ملی تعالی سازمانی، تندیس سیمین رعایت حقوق مصرف کنندگان، گواهینامه مدیریت کیفیت EFQM اروپا، تندیس اجلاس سراسری مدیریت مشتری با رویکرد رضایتمندی مشتری و لوح سپاس مدیر ارشد ارتباط گستر سمپوزیوم روابط عمومی و تقدیرنامه 4 ستاره تعالی را دریافت نموده است. در سال جاری نیز رتبه برتر استان در هفته کارگر، تندیس دومین جایزه مسئولیت های اجتماعی و جایزه بهترین غرفه مسئولیت های اجتماعی را از آن خود نموده است.

معرفی محصولات و تولیدات شرکت فولاد امیر کبیر کاشان

محصولات این شرکت شامل انواع ورق گالوانیزه، ورق آنیل شده، ورق فولادی و ورق اسید شویی می باشد. در ادامه به بررسی جزئیات کامل این محصولات خواهیم پرداخت.

انواع محصولات گالوانیزه تولیدی امیر کبیر در انواع کلاف، ورق مسطح و ورق فرم دار می باشد. این محصولات در استانداردهای JIS،DIN،ASTM، ISO 3575 و ISIRI تولید می شوند. عرض کلاف تولیدی گالوانیزه بین 600 تا 1250 میلیمتر و با ضخامت خروجی 25/0 تا 5/1 میلیمتر است. ابعاد ورق گالوانیزه مسطح نیز در همین حدود است. عرض ورق فرم دار بسته به عرض ورق ورودی بوده و ضخامت خروجی آن بین 4/0 تا 8/0 میلیمتر است.

  • ورق آنیل شده

ورق آنیل شده دارای قطر خارجی بین 1000 تا 1830 میلیمتر و با عرض 550 تا 1250 میلیمتر است. ضخامت خروجی آن بین 2 تا 25/0 میلیمتر است و پوشش محافظ سطحی آن از نوع روغنی می باشد.

  • ورق فولادی

ورق فولادی تولیدی این شرکت دارای قطر خارجی بین 1000 تا 1830 میلیمتر و با عرض 550 تا 1250 میلیمتر است. ضخامت خروجی بین 25/0 تا 2 میلیمتر بوده و پوشش محافظ آن بدون روغن است.

  • ورق اسید شویی

این محصول با قطر داخلی 610 میلیمتر و قطر خارجی 1000 تا 1830 میلیمتر بوده و عرض ورق بین 550 تا 1250 میلیمتر است. ضخامت خروجی آن بین 25/0 تا 2 میلیمتر است و پوشش محافظ آن بدون روغن است.

سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
بارگذاری مجدد