0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

شرکت فولاد امیر کبیر کاشان تولید کننده انواع ورق سرد

شرکت فولاد امیر کبیر کاشان در سال ۱۳۷۴ با نام شرکت صنایع گالوانیزه فجر سپاهان و با هدف تولید ورق گالوانیزه به روش غوطه وری گرم تاسیس گردید. این شرکت تولیدی در سال ۱۳۷۹ مورد بهره برداری قرار گرفت. ظرفیت تولید خط گالوانیزه در بدو تاسیس به میزان ۱۰۰ هزار تن در سال برآورد شده بود و در حال حاضر به ۱۳۰ هزار تن در سال افزایش یافته است. این شرکت به لحاظ موقعیت جغرافیایی و دسترسی آسان به جاده ریلی به فاصله ۶۰۰ متر و جاده ترانزیتی به فاصله ۱۸۰۰ متر و قرار گیری در مرکزیت ایران دارای امتیازات ویژه ای می باشد.

فولاد امیر کبیر در سال ۱۳۷۵ جواز تاسیس کارخانه گالوانیزه را اخذ نمود و در سال ۱۳۷۶ با شرکت MINO ایتالیا جهت خرید تجهیزات خط تولید نورد سرد قرار داد بست. در سال ۱۳۷۸ خط تولید برش عرضی مورد بهره برداری قرار گرفت و  سال بعد خط تولید گالوانیزه را راه اندازی نمود. در سال ۱۳۸۲ واحد نورد سرد احداث گردید و شرکت از حالت سهامی خاص به سهامی عام تبدیل گردید.

دو سال بعد جهت خرید تجهیزات خطوط تولید آنیلینگ و اسید شویی با شرکت CMIFPE قرار داد بست و در سال ۱۳۸۵ خط تولید نورد سرد مورد بهره برداری قرار گرفت. بعد از آن محصولات خط تولید آنیل وارد بازار مصرفی گردید و در نهایت سال ۱۳۸۸ این مجموعه به شرکت فولاد امیر کبیر کاشان تغییر نام داد. فولاد امیر کبیر سهام عمده شرکت فولاد مبارکه اصفهان را خریداری نمود و  واحد بازیافت اسید را راه اندازی کرد.

این مجتمع در سال ۱۳۹۵ موفق شد مجوز اتصال شرکت به راه آهن سراسری را اخذ نماید. از جمله طرح های توسعه طلبانه این مجموعه احداث کارخانه گالوانیزه به ظرفیت ۳۰۰ هزار تن در سال می باشد. مدیر عامل کنونی این واحد تولید آقای عزیز قنواتی است.

معرفی افتخارات و استاندارهای اخذ شده توسط این شرکت

این واحد تولیدی در سایه تلاش و همت کارکنان زحمتکش و مدیران با تجربه خود توانسته انواع استانداردها و افتخارات را در زمینه تولیدات خود کسب نماید. فولاد امیر کبیر کاشان در سال ۱۳۹۱ گواهینامه انطباق معیار مصرف انرژی را از آن خود نمود. در سال ۱۳۹۲ رتبه ۲۰۲ را در بین ۵۰۰ شرکت بزرگ ایرانی از لحاظ شاخص فروش کسب نمود و در سال ۱۳۹۳ گواهی تعهد به تعالی و نشان سمپوزیوم فولاد را از نمایشگاه بین المللی فولاد اخذ کرد.

در همین سال نشان اجلاس استاندارد، گواهینامه ملی رعایت حقوق مصرف کننده و رکورد بیشترین میزان تولید را از آن خود نمود. در سال ۱۳۹۴ گواهینامه EFQM در راستای مدیریت کیفیت، گواهینامه ملی رعایت حقوق مصرف کنندگان، عنوان واحد نمونه استان، تقدیرنامه نمایشگاه بین المللی صنعت یزد، گواهینامه اصالت برند از مجمع متخصصین ایران و رتبه سیمین یک ستاره را کسب کرد.

سهام فولاد امیر کبیر کاشان

در سال ۱۳۹۵ تندیس تجلیل از کارگران نمونه استان، تقدیر نامه توزیع برق استان جهت مصرف بهینه برق، تندیس دو ستاره تعالی و تقدیرنامه ۴ ستاره سرآمدی EFQM را اخذ نمود. در همین سال عنوان واحد تولیدی نمونه سال، جایزه جهانی سازمان دانشی برتر (MAKE)، گواهینامه رعایت حقوق مصرف کنندگان و جایزه ملی تعالی سازمانی را از آن خود نمود.

در سال ۱۳۹۶ نیز تندیس واحد صنعت سبز، جایزه ملی تعالی سازمانی، تندیس سیمین رعایت حقوق مصرف کنندگان، گواهینامه مدیریت کیفیت EFQM اروپا، تندیس اجلاس سراسری مدیریت مشتری با رویکرد رضایتمندی مشتری و لوح سپاس مدیر ارشد ارتباط گستر سمپوزیوم روابط عمومی و تقدیرنامه ۴ ستاره تعالی را دریافت نموده است. در سال جاری نیز رتبه برتر استان در هفته کارگر، تندیس دومین جایزه مسئولیت های اجتماعی و جایزه بهترین غرفه مسئولیت های اجتماعی را از آن خود نموده است.

معرفی محصولات و تولیدات شرکت فولاد امیر کبیر کاشان

محصولات این شرکت شامل انواع ورق گالوانیزه، ورق آنیل شده، ورق فولادی و ورق اسید شویی می باشد. در ادامه به بررسی جزئیات کامل این محصولات خواهیم پرداخت.

انواع محصولات گالوانیزه تولیدی امیر کبیر در انواع کلاف، ورق مسطح و ورق فرم دار می باشد. این محصولات در استانداردهای JIS،DIN،ASTM، ISO 3575 و ISIRI تولید می شوند. عرض کلاف تولیدی گالوانیزه بین ۶۰۰ تا ۱۲۵۰ میلیمتر و با ضخامت خروجی ۲۵/۰ تا ۵/۱ میلیمتر است. ابعاد ورق گالوانیزه مسطح نیز در همین حدود است. عرض ورق فرم دار بسته به عرض ورق ورودی بوده و ضخامت خروجی آن بین ۴/۰ تا ۸/۰ میلیمتر است.

 • ورق آنیل شده

ورق آنیل شده دارای قطر خارجی بین ۱۰۰۰ تا ۱۸۳۰ میلیمتر و با عرض ۵۵۰ تا ۱۲۵۰ میلیمتر است. ضخامت خروجی آن بین ۲ تا ۲۵/۰ میلیمتر است و پوشش محافظ سطحی آن از نوع روغنی می باشد.

 • ورق فولادی

ورق فولادی تولیدی این شرکت دارای قطر خارجی بین ۱۰۰۰ تا ۱۸۳۰ میلیمتر و با عرض ۵۵۰ تا ۱۲۵۰ میلیمتر است. ضخامت خروجی بین ۲۵/۰ تا ۲ میلیمتر بوده و پوشش محافظ آن بدون روغن است.

 • ورق اسید شویی

این محصول با قطر داخلی ۶۱۰ میلیمتر و قطر خارجی ۱۰۰۰ تا ۱۸۳۰ میلیمتر بوده و عرض ورق بین ۵۵۰ تا ۱۲۵۰ میلیمتر است. ضخامت خروجی آن بین ۲۵/۰ تا ۲ میلیمتر است و پوشش محافظ آن بدون روغن است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری