فولاد جهان آرا اروند

3 ماه پیش8802بازدید2دیدگاه4.2امتیاز (48 رای)
فولاد جهان آرا اروند

شرکت فولاد جهان آرا اروند در سال 1393 در زمینه طراحی، تجهیز، احداث و بهره‌برداری از کارخانجات تولید فلزات تاسیس گردید؛ در حال حاضر به یکی از کارخانجات مطرح در این حوزه تبدیل شده است. این مجتمع با حجم سرمایه‌گذاری بیش از 10 هزار میلیارد ریال در زمینی به مساحت 380 هکتار در شهرک صنعتی خرمشهر احداث گردیده است. شرکت فولاد جهان آرا اروند به دلیل موقعیت مناسب جغرافیایی و ارتباطات زمینی با داخل کشور و ارتباطات آبی از بنادر آبادان و خرمشهر به سرعت مشهور شد.

فعالیت های فولاد جهان آرا اروند

از دیگر فعالیت‌های این شرکت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فعالیت‌های مربوط به ساخت کارخانجات تولید محصولات صنایع معدنی از جمله عملیات ساختمانی، راهسازی، احداث و راه اندازی کارخانجات ذوب و ریخته‌گری، احیا، نورد فلزات و فرآوری معدنی
 • انجام فعالیت‌های بازرگانی از جمله صادرات و واردات تجهیزات؛ خرید و فروش، قطعات، محصولات و مواد، مصالح مربوط به معادن و صنایع معدنی که با موضوع شرکت مرتبط باشد.
 • توسعه و افزایش میزان تولید آهن آلات با در نظر داشتن تامین مواد اولیه، انرژی و نیروی انسانی

فاز دوم این کارخانه مستقر در شهرک صنعتی خرمشهر تاکنون 20 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. در فاز اول کارخانه فولاد جهان آرا اروند 8000 نفر به صورت مستقیم و 3500 نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال یافته‌اند. سرمایه‌گذاری این واحد صنعتی معادل 6 هزار میلیارد تومان برای هر فاز بوده که در فاز نخست شاهد فعالیت کارخانه بوده‌ایم و فاز دوم نیز در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد.

فولاد جهان آرا

ظرفیت این واحد تولیدی سالانه 1.5 میلیون تن شمش بوده که برای ساخت لوله‌هایی با قطر 56 اینچ در صنعت نفت و گاز کاربرد دارد. این محصول برای اولین بار در کشور در شهرک صنعتی خرمشهر تولید شده است. از جمله اهداف شرکت جهان آرا اروند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تولید مستمر و پایدار با به کارگیری فناوری روز به منظور حضور در جمع تولیدکنندگان برتر کشور در زمینه فولاد
 • ایجاد واحدهای پایین دستی و بالادستی فولاد خام به صورتی که زنجیره کامل تولید فولاد از تولید گندله و آهن اسفنجی تحقق یابد.
 • به کارگیری منابع انسانی لازم و ایجاد زمینه رشد و توانمندی آنها به منظور بهره‌برداری از خطوط تولیدی
 • ایجاد اشتغال‌زایی در مناطق محروم و ایجاد فرصت در زمینه‌های اقتصادی برای مردم ساکن منطقه

محصولات تولیدی فولاد جهان آرا اروند

محصول اصلی این شرکت در فاز نخست ورق‌های عریض است. اسلب‌های این واحد دارای عرض 1200-2200 میلی‌متر و ضخامت 200-300 میلی‌متر و از فولادهای با کیفیت هستند. کاربرد ورق‌های تولیدی این شرکت در لوله‌های انتقال نفت و گاز با قطر بالا، صنایع کشتی سازی، دیگ‌های بخار صنعتی و نیروگاهی، مخازن تحت فشار، مخازن بزرگ ذخیره مایعات نفتی، شیمیایی و سازه‌های خاص ساختمانی است.

آدرس شرکت فولاد جهان آرا اروند

خرمشهر، خیابان فردوسی، نبش کوچه گلشن، ساختمان شهید جهان آرا، پلاک 30

سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
بارگذاری مجدد
نظرات ارسال شده
 • ارسال شده توسط 0916310**** 1 سال پیش
  سلام این شرکت زیر مجوعه نفت یا فولاد
  • ارسال شده توسط نگار محمدیان فرد 1 سال پیش
   درود بر شما کاربر گرامی شرکت فولاد جهان آرا اروند مربوط به بنیاد مستضعفان بوده و علاوه بر هلدینگ فولادی، هلدینگ نفتی نیز دارد. این شرکت تحت عنوان "فولاد کاوه اروند خرمشهر" شناخته می‌شود.