شرکت ورق خودرو چهارمحال بختیاری

1 ماه پیش3524بازدید0دیدگاه4.3امتیاز (11 رای)
شرکت ورق خودرو چهارمحال بختیاری

کارخانه ورق خودرو شهرکرد بزرگترین تولید کننده ورق خودرو در خاورمیانه

شرکت ورق خودرو چهار محال و بختیاری با هدف تولید ورق گالوانیزه ویژه استفاده در صنعت ساخت بدنه خودرو واقع در منطقه سفید دشت از توابع شهرستان بروجن در استان چهارمحال در سال 1389 مورد بهره برداری قرار گرفت. ظرفیت تولید این شرکت به میزان 300 هزار تن در سال پیش بینی شده بود که بعد از عقد قرارداد با شرکت ایریتکِ ایران و CMI بلژیک به میزان 400 هزار تن در سال ارتقا یافت.

از جمله ویژگی‌های خاص ورق گالوانیزه خودرو شهرکرد ، عدم خوردگی و مقاومت بالا در برابر مواد خورنده، آلودگی هوا، رطوبت و سایر موارد می باشد که بدین وسیله اتومبیل های تولید شده با این ورق ها دارای دوام و پایداری بالاتری می باشند. با تولید این محصول نیاز وارداتی کشور به ورق خودرو تامین و مرتفع گردید. از طریق شبکه جاده مواصلاتی، حمل ونقل مواد اولیه مورد نیاز این شرکت و محصولات تولیدی به سراسر کشور تامین گردیده است.

البته با احداث خطوط ریلی در آینده ای نزدیک امکان حمل و نقل آسانتر و ترانزیت در این منطقه ایجاد خواهد شد. با تولید ورق بدنه خودرو در داخل کشور قیمت تمام شده این محصول نسبت به قیمت مشابه خارجی کاهش چشمگیری داشته و این امر در جهت ایجاد تعادل در قیمت خودرو داخلی نقش بسزایی داشته است. با توجه به امکان اتصال به شبکه ریلی نهایتا قیمت تمام شده در هزینه های حمل و نقل به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت و این امر بر روند انتخاب مشتریان و هزینه های تمام شده در تولید خودرو ملی تاثیر قابل توجهی خواهد داشت.

این شرکت محصولات خود را در حال حاضر به کشورهای همسایه نظیر عراق، افغانستان، پاکستان و امارات صادر می نماید و فرصت اشتغال را برای 400 نفر به طور مستقیم و برای 4000 نفر به طور غیر مستقیم فراهم نموده است. در حال حاضر آقای مهندس اصغر اسماعیلی مدیر عامل کنونی این شرکت تولیدی می باشد.

معرفی سهامداران و گواهینامه های دریافتی شرکت ورق خودرو

این شرکت با تکیه بر تلاش کارکنان و تجارب مدیران موفق خود در طی این سال ها توانسته شرکت های مهمی در کشور را در زمره سهامداران خود اختصاص دهد. شرکت فولاد مبارکه به عنوان بزرگترین شرکت فولاد ساز در خاورمیانه، بیشترین سهام این شرکت به میزان 93.06757 درصد را به خود اختصاص داده است. بعد از آن به ترتیب شرکت سرمایه گذاری سمند با 4.72874 درصد، صندوق بازنشستگی فولاد با سهم 2.0559 درصد، 0.1477 درصد سهام ترجیهی کارکنان،0.0002 شرکت فولاد متیل، 0.0001 درصد شرکت ایریسا، 0.0003 درصد شرکت فنی مهندسی فولاد مبارکه اصفهان و 0.0003 درصد سهم شرکت ایران خودرو است.

شرکت ورق خودرو چهارمحال

همچنین این شرکت موفق به دریافت گواهینامه ISO /TS 16949: 2009 گردیده است. این گواهینامه در زمینه الزامات سیستم کیفیت برای تامین کنندگان فعال در بخش خودرو می باشد و پیاده سازی نظام مدیریتی آن به عنوان فرصتی در جهت ارتقای کیفیت و کاهش هزینه ها در این زمینه می باشد. هدف این استاندارد توسعه ی سیستم مدیریت کیفیتی است که بطور مستمر پیشرفت می کند، بر اجتناب از خطا و نقایص تاکید دارد و باعث کاهش میزان تلفات و عیوب در زنجیره تامین می گردد.

این استاندارد برای ارتقای صلاحیت کارمندان، آگاهی و آموزش، طراحی و تولید محصولات و خدمات و کنترل ابزار نظارتی و سنجشی و همچنین سنجش، تحلیل و ارتقا مورد استفاده قرار می گیرد. از سویی دیگر این شرکت گواهینامه ISO 9001:2008 در زمینه مدیریت کیفیت و گواهینامه تعهد به تعالی در سال 1395 از سوی مرکز تعالی سازمانی را دریافت نموده است.

بررسی و ارزیابی مشخصات فنی محصولات تولیدی شرکت ورق خودرو

شرکت ورق خودرو انواع ورق گالوانیزه به روش غوطه وری گرم پیوسته را تهیه و به بازار مصرفی عرضه می نماید. ماده اولیه برای تولید ورق گالوانیزه، ورق فولادی فول هارد است که ضخامت آن بین 0.4 تا 2 میلیمتر است و عرض ورق 800 تا 1880 میلیمتر می باشد. قطر کلاف ورودی 1000 تا 2300 میلیمتر است و قطر چشمی آن 610 میلیمتر است. جرم پوشش گالوانیزه 350-60 گرم بر متر مکعب در دو طرف ورق بوده و ماده پوششی به میزان 99.8 درصد روی و 0.2 درصد آلومینیوم است. پوشش حفاظتی شامل 10 تا 20 میلی گرم بر متر مکعب پوشش کروماته در هر دو طرف ورق و 0.2 تا 2 گرم بر متر مکعب روغن حفاظتی در هر طرف ورق می باشد.

ورق های تولیدی این شرکت تحت استاندارد ISO EN 10346: 2009 تهیه و به بازار مصرفی می گردند. بسته بندی محصولات این شرکت در انواع متال باکس با لفاف PN/2 و PN/6، بسته بندی کارتن پلاست، بسته بندی با محافظ لبه، بسته بندی صادراتی و بسته بندی ساده است. ورق گالوانیزه تولیدی دارای خاصیت فرم پذیری بسیار بالا، مقاومت در عین نازکی، صافی فوق العاده بالا و رنگ پذیری بسیار خوب است. ورق اولیه مصرفی این شرکت از انواع ورق سرد نورد شده با کیفیت بالا و تولیدی شرکت فولاد مبارکه است.

سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
بارگذاری مجدد