0
مرکزآهنویدیو‌هاالتهابات بازار ارز در اوایل هفته گریبان گیر بازار پر تنش فولاد شد

التهابات بازار ارز در اوایل هفته گریبان گیر بازار پر تنش فولاد شد

3 سال پیش2820بازدید0دیدگاه
التهابات بازار ارز در اوایل هفته گریبان گیر بازار پر تنش فولاد شد
2:19

افشای خبر توقیف 28000 تن ورق فولاد مبارکه و احتمال بازرسی دیگر انبارها ترس و التهاب را به جان عرضه کنندگان انداخت و بازاری کاهشی و رو به پایین را در اواخر هفته رقم زد. البته در همین حین کارگزاری مبین سرمایه در سمپوزیوم فولاد اعلام کرد، نرخ کلیه ی خدمات انجام شده روی مقاطع فولادی به خصوص ورق گرم به زودی زود به روز می شود. برخی از این خدمات افزایش هزینه کیفیت ST22، افزایش هزینه کیفیت ST5 و هزینه تبدیل ورق سیاه به اسیدشویی هست.

برای بازار مقاطع طویل نیز شاهد عرضه پایین شمش بودیم. جالب است که این هفته حتی با افزایش قیمت 1000تومانی شمش حجم عرضه بالاتر بود. اما این امر سبب افت قیمت و افزایش تخفیفات در حوزه میلگرد شد و به دنبال آن شاهد عقب نشینی خریداران به طمع کاهش بیشتر قیمت بودیم با توجه به خیز دلار نیمایی به حدود 26500 تومان احتمال افزایش قیمت ها در بورس کالا وجود دارد و به دنبال آن افزایش هزار تومانی قیمت ها در بازار آزاد نیز محتمل است.

بهتر است برای محاسبه قیمت های کف بازار فولاد به حاصل ضرب دلار نیمایی در قیمت های حوزه CIS توجه کرد. چرا که قبل از این نیز شاهد بودیم قیمت ها در سامانه نیما به سختی بالا میروند و به سختی نیز نزولی می‌ شوند. آنچه که پر واضح است نزدیک شدن به انتخابات امریکا هیجانات بازار ارز را چند برابر خواهد کرد و آنچه که تا کنون دیدیم حتی پیش فروش کارخانه های فولادی هم نتوانست کاری پیش ببرد و تا کنون هر بار نوسان ارز تکانه های شدیدی به بازار فولاد وارد کرده، پس انتظار می رود طی سه هفته آینده همه مقاطع فولادی افزایش قیمت چشمگیری داشته باشند.