پرسش و پاسخ 99.07.08

 • سلام ایا میلگرد ۱۶ خلیج فارس با میلگرد همدان شرکت راد متفاوت است؟

بله. میلگرد 16 خلیج فارس دارای وزن استاندارد می باشد در حالیکه میلگرد راد همدان سبک بار محسوب می شود، ضمن آنکه تعداد میلگرد در یک بندیل نسبت به وزن استاندارد بیشتر است.

 • من در شهر بوشهر هستم و تیرآهن 14 ذوب آهن 57 شاخه نیاز دارم آیا از کارخانه می توانم بخرم؟

در واقع اعلام قیمت برای شما ترجیحا از انبار نزدیک به محل تخلیه صورت می گیرد، زیرا کارخانه فقط به صورت ظرفیت کامل، فروش دارد و تعداد شاخه ی درخواستی شما اندازه ی ظرفیت نیست.

 • سلام براى ساختمان يك طبقه ١٠در١٠ چندكيلو ميلگرد نياز است؟

برای محاسبه دقیق میلگرد مورد نیاز ساختمان، احتیاج به نقشه می باشد و بسته به نوع ساختمان شما، محل ساخت و نوع خاک و همچنین نوع فونداسیون و اجرا می باشد. اصولا برای ساخت سازه های بتنی نسبت به اسکلت فلزی به آهن الات کمتری نیاز خواهید داشت. طی یک حساب سرانگشتی برای محاسبه میلگرد مورد نیاز در ساخت ستون باید عنوان گنیم از 8 تا 12 کیلوگرم در هر متر مربع به میلگرد احتیاج دارید. برای براورد مقدار میلگرد مورد نیاز در ساخت سقف، ابتدا باید نوع سقف را مشخص کنید. به عنوان مثال برای سقف کامپوزیتی از 8 تا 12 کیلوگرم برای هر متر مربع و برای ساخت سقف تیرچه بلوک از 5 تا 7 کیلوگرم در هر متر مربع میلگرد نیاز است.

 • برای ساخت از میان اسکلت بتنی و اسکلت فلزی کدام را انتخاب کنم؟

باید بگوییم اسکلت فلزی و بتنی هر کدام دارای معایب و مزایایی می باشند و بسته به هزینه ای که برای پروژه در نظر گرفته اید تعیین خواهد شد. اما در حالت کلی در اجرای اسکلت بتنی نسبت به فلزی از آهن آلات کمتری استفاده می شود و مصالح بتن، بومی و ارزان قیمت محسوب می شود. بتن را می توان به آسانی به هر شکل دلخواه در آورد ضمن آنکه بتن مقاومت بالایی نسبت به آتش سوزی و رطوبت در مقایسه به سازه فولادی دارد. از طرفی اسکلت فلزی نسبت به سازه بتن وزن کمتری داشته و در نهایت سازه ای سبک تر خواهید داشت. علاوه بر آن مقاومت قطعات فلزی زیاد بوده ولی نسبت به آتش سوزی، خوردگی و فساد فلز در مقابل عوامل محیطی و جوی دارای ضعف می باشد، احتیاج به تخصص بالا در جوش و اجرا دارد و در صورت جوش نامناسب مشکل ایجاد می کند.

 • سلام ببخشید آیا می شود میلگرد را چکی خریداری کرد؟ (چک دو ماهه کارمندم )

در صورت انجام شرایط و ضوابط شرکت بله، برای اطلاع از ضوابط می توانید به وب سایت مرکزآهن مراجعه کنید.

 • بنده یک انبار دارم که دارای سقف ایرانیت صاف که زیر آن چوب پوشانده شده یود، اکنون سقف خراب شده است. در نظر دارم سقف تیرچه با بلوک سیمانی یا سفال بزنم. یولنیت بعلت وجود موش و پرنده امکان ندارد لطفاً راهنمایی کنید.

پیشنهاد ما به شما استفاده از کوبیاکس می باشد.

 • ببخشيد اين كه ميگن كناف بعد از يه مدت به دليل استفاده از شانه تخم مرغ حشره ميزنه درست است؟

خیر. این اتفاق نخواهد افتاد زیرا کناف دارای روکش می ‌باشد.

 • آیا ورق های گالوانیزه را می توان آجدار کرد؟ چه ابعادی موجود می باشد؟

بله می توان انجام داد و اندازه های ۱۲۵*۲۵۰ و ۱۰۰*۲۰۰ موجود می باشد.

 • برای ساخت کناف چه نوع ورق هایی استفاده می شود؟

ورق های گالوانیزه بهترین انتخاب برای شما می باشد.

 • کوتینگ ورق های گالوانیزه چه مقدار می باشد؟

ورق های کارخانه تاراز ۱۰۰، کارخانه کاشان ۱۲۰، کارخانه الماس ۱۱۰ و کارخانه چینی ۱۸۰ می باشد.

پرسش و پاسخ 99.07.08

سلام ایا میلگرد ۱۶ خلیج فارس با میلگرد همدان شرکت راد متفاوت است؟ بله. میلگرد 16 خلیج فارس دارای وزن استاندارد می باشد در حالیکه میلگرد راد همدان سبک بار محسوب می شود، ضمن آنکه تعداد میلگرد در یک بندیل نسبت به وزن استاندارد بیشتر است. من در شهر بوشهر...
479 بازدید
4:32
10 ماه پیش
توسط پشتیبان
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0