ارزانترین قیمت میلگرد مربوط به کجاست؟

ممکن است در زمان خرید مقاطع فلزی مورد نیاز برای پروژه یا ساختمان شخصی مورد نظرتان، در این بازار متنوع مقاطع فولادی برای مدتی دچار سردرگمی شوید. شاید بین انتخاب با کیفیت ترین میلگرد؛ نزدیکترین میلگرد به محل پروژه خود و یا حتی ارزان ترین آن تردید داشته باشید. به طور کلی در یک پروژه ساخت و ساز هزینه مقاطع آهنی بخش عمده ای از هزینه ها را شامل می ‌شود. پس بدون شک سازنده به انتخاب ارزانترین میلگرد هم فکر میکند. ضمن آنکه در کنار قیمت مقرون به صرفه انتخاب محصولی با کیفیت و دوام خوب حائز اهمیت است. بر همین اساس در این ویدئو قصد داریم نکاتی را در خصوص انتخاب میلگردی با کیفیت و در عین حال با قیمت مناسب را برای شما شرح دهیم.

پیش از انتخاب بهتر است به این نکات توجه کنید:

  • ابتدا باید بدانیم تفاوت مشخصات و قیمت های میلگرد در چیست؟

علت وجود این تفاوت این است که اولا سایز میلگردها با هم متفاوت است، ثانیا در هر کارخانه تولیدی کیفیت متفاوتی از محصول تولید می شود. این به این معناست که این مقاطع در کارخانه های متفاوت تحت استانداردها، آنالیز ها و همچنین روش های تولید مخصوص به همان کارخانه تولید می شود. به عنوان مثال تفاوت در آنالیز های این مقاطع در میزان مواد اولیه مورد استفاده در ساخت نیز تاثیر بسزائی دارد. در میزان کربن مورد استفاده و یا دیگر مواد افزودنی، که این تغییرات همان چهار گرید مختلف میلگرد یعنی A1 – A2 – A3 و A4 را سبب می شود. همچنین شیوه ساخت در کارخانه ها با یکدیگر متفاوت است. برخی از نوردکاران این محصول را به چهار شیوه ترمکس ، میکروآلیاژی ، نورد سرد و یا گرم تولید می کنند که باز هم این تفاوت در روش ساخت در قیمت نهایی میلگرد تاثیر دارد.

  • در مرحله دوم نیز به این نکته توجه کنید که قیمت نهایی به حجم تناژ ثبت شده بستگی دارد. مثلا زمانیکه خرید شما بالاتر از حد مشخصی باشد، میتوانید مستقیما از کارخانه بارگیری کنید نه انبار که در این صورت در هزینه خرید صرفه جویی کرده ‌اید. چرا که دیگر هزینه های اضافی جهت حمل بار به انبار و بعد پروژه و همچنین هزینه های نگهداری در انبار را متحمل نخواهید شد.

اما ممکن است برای یک سری افراد ، قیمت میلگردی که کف قیمت بازار باشد، به شدت جذاب است. نکته ای که این دسته از افراد باید مد نظر داشته باشند این است که همیشه ارزانترین محصول، بهترین و با کیفیت ترین محصول نیست و در مواردی قیمت ارزان آن به دلیل کیفیت پایین محصول بوده که در این شرایط افراد را متحمل هزینه های چند باره تعمیر ، تعویض و یا حتی تخریب پروژه شده است.

با این حال چنانچه انتخاب شما قیمت پایین است، میلگرد قزوین و میلگرد ابهر بهترین انتخاب برای شما خواهند بود چرا که این میلگردها معمولا در کف قیمت بازار قرار دارند. شما هم میتوانید سوالات خود را با ما در میان بگذارید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگو باشند. با ما در مرکزآهن همراه باشید.

ارزانترین قیمت میلگرد مربوط به کجاست؟
پرسیده شده ارزانترین قیمت میلگرد مربوط به کجاست؟ ممکن است در زمان خرید مقاطع فلزی مورد نیاز برای پروژه یا ساختمان شخصی مورد نظرتان، در این بازار متنوع مقاطع فولادی برای مدتی دچار سردرگمی شوید. شاید بین انتخاب با کیفیت ترین میلگرد؛ نزدیکترین میلگرد به...
1544 بازدید
2:00
2 سال پیش
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 0