کناف بهتر است یا رابیتس؟ اجرای کدام به صرفه تر است؟

کناف و رابیتس دو محصول اصلی در تزئین سقف و دیوارها در هنگام نازک کاری ساختمان می باشد. که در این ویدئو به اختصار در مورد هر دو مورد توضیح خواهیم داد. کناف به صفحات گچی روکش‌ دار گفته می‌ شود که در کارخانه و کارگاه کناف تولید و به بازار عرضه می‌ شوند. این صفحات گچی بر یک شبکه از ورق گالوانیزه که به وسیله پیچ و مهره به سقف متصل شده اند سوار می شوند، اما رابیتس به توری های فولادی مشبکی می گویند که دارای روکش گالوانیزه می باشند. در رابیتس کاری ابتدا پروفیل‌ های گالوانیزه به سقف جوش داده می‌ شوند و سپس توری ها به پروفیل‌ ها محکم می‌ شوند.

در ادامه کناف و رابیتس را از نظر هزینه، زمان اجرا ، ترمیم پذیری و بار مرده مقایسه خواهیم کرد.

  • از نظر هزینه اجرا

اجرای رابیتس به چندین متخصص مثل جوشکار، گچ کار و رابیتس کار نیاز دارد در صورتی که اجرای کناف فقط به 2 نفر متخصص نیاز دارد.

  • از نظر زمان اجرا

مدت زمان اجرای کناف به دلیل کمتر بودن فرآیند نصب و نیروی متخصص خیلی کمتر از اجرای رابیتس می باشد. برای مثال اجرای کناف روی یک سالن با متراژ 80 متر2 روز زمان می برد ولی اجرای رابیتس به دلیل داشتن جوشکاری و گچ کاری حداقل 10 روز زمان لازم دارد.

  • از نظر ترمیم پذیری

برای تعمیر و بازسازی کناف ها می توانید آنها را به راحتی توسط پیچ های متصل شده از داخل سقف جدا کنید ولی رابیتس به دلیل داشتن جوش به ورق های گالوانیزه خیلی سخت جدا و تعمیر می شوند.

  • از نظر بار مرده

رابیتس وزن زیادی را به سقف ساختمان اضافه می کند و باعث بالا رفتن وزن مرده سازه می شود در صورتی که یکی از مزایای کناف وزن کم آن می باشد.

مزایای رابیتس به کناف

با اجرای رابیتس کاری شما می توانید با استفاده از چند نیروی ماهر و نیمه ماهر در زمان اتمام پروژه تا میزان زیادی صرفه جویی کنید ، این عامل خود موجب کاهش هزینه های پروژه خواهد شد. از دیگر مزایای اجرای رابیتس در ساختمان انعطاف پذیری اشکال هندسی و قوس ها و کاهش ترک خوردگی در این محصول می باشد. مزیت بزرگ دیگر اجرای آن گالوانیزه بودن رابیتس است که این بخش را کمتر دچار اکسیداسیون می کند، بنابراین مقاومت بیشتری در برابر زمین لرزه و یا آتش سوزی خواهد داشت. در رابیتس کاری نیازی به اجرای گچ کاری ندارید بر همین اساس اجرای آن کثیفی و آلودگی مانند گرد و غبار و خاک به دنبال ندارد.

به عنوان نکته آخر میتوان گفت در اجرای کناف زمان زیادی صرف نمی‌ شود، هزینه آن به مراتب کمتر از رابیتس کاری است، بازسازی آن راحت‌ تر است و به دلیل سبکی و خشک اجرا شدن بار اضافی را به سازه تحمیل نمی‌ کند. اما در کنار آن مقاومت پایین آن در برابر رطوبت و آتش سوزی را باید مد نظر قرار داد. به گونه ای که مشاهده شده در مناطق شمالی سقف های کناف فرو ریخته است. بنابراین پیش از انتخاب نوع نما (کناف و با رابیتس) باید علاوه بر قیمت به نوع آب و هوای منطقه هم توجه بفرمائید.

مرکزآهن یکی از تامین کنندگان اصلی محصولاتی مثل رابیتس ، کناف و تجهیزات پوشش سوله می باشد. کارشناسان بخش پوشش سوله مرکزآهن همه روزه از ساعت 8 الی 17 آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

کناف بهتر است یا رابیتس؟ اجرای کدام به صرفه تر است؟
کناف و رابیتس دو محصول اصلی در تزئین سقف و دیوارها در هنگام نازک کاری ساختمان می باشد. که در این ویدئو به اختصار در مورد هر دو مورد توضیح خواهیم داد. کناف به صفحات گچی روکش‌ دار گفته می‌ شود که در کارخانه و کارگاه کناف تولید و به بازار عرضه می‌ شوند....
963 بازدید
2:24
8 ماه پیش
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0