1/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

اعلام قیمت های قوطی و پروفیل

با توجه به این که در اواخرهفته ی گذشته، قیمت قوطی و پروفیل در بازار داخلی و کاهش یافته است، شایعات تقاضای ضعیف و بازگشت احتمالی به بازار قوطی و پروفیل ممکن است باز هم قیمت ها را تغییر دهد.

پیشنهادات کارخانه های تهران در مورد قیمت قوطی و پروفیل ضخامت 1.5  حدود 3510 تومان به ازای هرکیلو ثابت بود. قیمت قوطی و پروفیل 1.5 اصفهان در معاملات انجام شده ی اواخر آذرماه در حدود 3470 تومان در هر کیلو شنیده شد که در حدود 40 تومان در هرکیلو نسبت به قیمت های هفته ی گذشته افزایش یافته است.

در ضمن قیمت ذکر شده با احتساب 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده محاسبه شده است. در همان زمان، پیشنهادات تهران در مورد قیمت قوطی و پروفیل، در حدود 3510 تومان در هرکیلو اعلام شد که نسبت به دوره ی مشابه ماه گذشته 40 تومان در هر کیلو افزایش یافته است.

جهت گیری بیش تر قیمت قوطی و پروفیل نامشخص است و شرکت کنندگان در بازار داخلی این کشور در انتظار قوطی و پروفیل اصفهان هستند که البته از اول دی ماه خارج از بازار بوده است اما با وجود مشکلات بسیار معامله گران به دنبال مجوز، برای از سرگیری قوطی و پروفیل در این استان هستند.

در عین حال، اگر مشتریان کرمانی بتوانند از قوطی و پروفیل اصفهان استفاده کنند، قیمت این محصول ممکن است افزایش یابد. یکی از معامله گران شیرازی نیز گفت: “ممکن است کاهش قیمت قوطی و پروفیل اثر فوری بر اوضاع بازار داشته باشد. برخی از شرکت ها قبلا بر سر تحویل قوطی و پروفیل با این قیمت ها به توافق رسیدند. از سوی دیگر، به دلیل شروع فصل زمستان روند قیمت قوطی و پروفیل در بازار های کرمان و شیراز آرام خواهد بود.

قیمت قوطی

کاهش قیمت پروفیل ضخامت 2 اصفهان به دلیل عرضه ی بیش از حد در بازار داخلی

همان طور که پیش بینی شده بود، قیمت پروفیل ضخامت 2 به دلیل عرضه ی بیش از حد این محصول در بازار محلی کاهش یافت و باعث کاهش تقاضا و روند نزولی در بازار داخلی نیز شد.
فروشندگان پروفیل در اصفهان مجبور شدند پیشنهادات خود را در مورد قیمت پروفیل خود را تا 30 تومان  در هر کیلودر هفته ی گذشته، کاهش دهند و این محصول را به مبلغ2930 تومان در هر کیلو به فروش برسانند. علاوه بر این، قیمت پروفیل در بازار داخلی نیز معادل 2تومان در هرکیلو کاهش داشت. قیمت این محصول توسط کارخانه ی علویجه هم برای بارگیری در هفته ی گذشته در حدود 25 تومان در هرکیلو معادل 2930 تومان در هر کیلو بر اساس وزن واقعی کاهش یافت.

قیمت قوطی ضخامت 2/5

اگر چه معاملات تجاری در مقصد های داخلی طی هفته های متوالی با توجه به قیمت های غیر رقابتی، افزایش یافته است اما پیشنهادات در مورد پروفیل تداوم پیدا کرده است. علاوه بر این، لغزش قیمت پروفیل در این هفته موجب از دست دادن حمایت بازارمی شود. اخیرا تولید کنندگان محصولات پروفیل باعث کاهش تولید محصول و افزایش تولید پروفیل شده اند و در حال حاضر در تلاش برای سازگاری با شرایط بازار هستند و این وضعیت باعث نگرانی هایی در مورد تضعیف قیمت فولاد برای ساخت و ساز شده است. یکی از معامله گران می گوید: “تحریم در عرضه ی پروفیل منجر به افت قیمت آن شد، در حالی که تقاضا هر چند ضعیف تر شده است، اما هنوز هم بسیار خوب است. چشم انداز قیمت پروفیل در زمینه ی تولید بیش از حد در بخش فولاد ایران و روند نزولی کلی در بازار، به خوبی روشن نیست. برخی از معامله گران در حال حاضر شروع به ارائه ی پروفیل ضخامت 2 با قیمتی معادل کم تر از 2930 تومان در هرکیلوکرده اند. با این حال، خرید این محصول در بازار روند نزولی را دنبال می کند.

قیمت های محلی کارخانه ها ی اصفهان برای فروش پروفیل نیز همچنان کاهش پیدا می کند.  گروه پروفیل اصفهان در ماه های آذر و دی ماه  قیمت  پروفیل تولیدی خود را در حدود 20 تومان به ازای هرکیلو معادل 2930 تومان در مقایسه با دوره ی ده روزه ی گذشته، کاهش داد. یکی دیگر از معامله گران گفت: “کارخانه ی پروفیل اصفهان ممکن است رزرو کافی برای خرید پروفیل خود از سوی مشتریان را در این ماه دریافت نکند، و تنها راه  جلوگیری از آن هم رقابتی کردن قیمت ها است.

1/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0