0 تا 100 بسته بندی ورق گالوانیزه

1 ماه پیش2563بازدید0دیدگاه1امتیاز (2 رای)
0 تا 100 بسته بندی ورق گالوانیزه

تسمه فولادی بسته بندی انواع ورق فولادی

در مقاله های پیشین به شرح مفصل نحوه تولید ورق گالوانیزه و برترین کارخانه های تولید کننده انواع ورق پرداختیم که از جمله آن ها می توان به شرکت سهامی فولاد مبارکه اصفهان اشاره نمود. محصولات تولیدی این مجموعه به عنوان ماده اولیه برخی فولادسازان با هدف تولید انواع لوله و قیمت پروفیل اصفهان مورد استفاده قرار می گیرند. حال این دسته از محصولات به صورت ورق یا کلاف هایی در بازار محصولات فولادی در دسترس هستند. این قبیل محصولات بعد از تایید بازرس مربوطه  به خطوط بسته بندی منتقل شده و در آن جا به واسطه تسمه های فولادی بسته بندی می شوند تا در فاز بعدی در بازار داخلی یا به منظور صادرات با سهولت بیشتری حمل شوند.

شیوه های متنوعی برای بسته بندی محصولات فولادی وجود دارد که بنا بر نیاز خریدار و مقصد صادراتی می تواند متفاوت باشد. نمونه هایی از انواع تسمه پیچی کلاف فولادی در تصویر زیر به نمایش در آمده که تسمه پیچی در موارد صادراتی به صورت کامل و در بازار داخلی به صورت نیمه پیاده سازی می گردد.

بسته بندی ورق گالوانیزه

ضوابط حمل ورق گالوانیزه

در زمان انتقال ورق و کلاف ها باید دقت نمود که تا حد امکان از لبه ورق ها محافظت شده خراشی روی سطح محصول فولادی صورت نگیرد. جا به جایی کلاف ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است بنابراین حتی الامکان باید سعی نمود تا از انباشت حین انتقال، چیدمان روی یکدیگر، برخورد با اطراف و مواردی از این قبیل جدا خودداری به عمل آید. بسته بندی کلاف ها با هدف محافظت از سطح ورق و سهولت حمل صورت می پذیرد که در این پروسه از تسمه های فولادی بهره گرفته می شود.

تسمه فولادی همان ورق فولادی است که به صورت نوارهایی باریک و بلند برش داده شده و در خطوط بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول دور تا دور کلاف را احاطه نموده و از طرفین محکم می گردد اما همواره باید دقت نمود  برای جا به جایی یا بلند نمودن کلاف از کشیدن تسمه ممانعت به عمل آید. در صورت کشیدن و پارگی تسمه ممکن است به شدت با اشخاص نزدیک اصابت نماید یا کلاف آزاد شده به اطرافیان ضربه وارد کند.

نکات ایمنی دستگاه بسته بندی ورق

با توجه به مسائل ایمنی و خطرات احتمالی ( پارگی تسمه، مخدوش شدن به واسطه اصابت با کلاف و...) حین کار با ورق ها، بهتر است از ابزارآلات مربوطه استفاده شود. برخی از این تجهیزات به شرح زیر هستند:

 • لباس های ایمنی
 • تجهیزات ایمنی حین کار
 • کلاهک های محافظ سر
 • دستکش به منظور جلوگیری از زخم شدن دست ها با توجه به امکان برندگی ورق
 • عینک های ایمنی
 • کفش های ایمنی مخصوص کار برای به حداقل رساندن صدمات در صورت اصابت اشیاء روی پاها
 • و...

همواره باید این نکته را در نظر داشت که امکان پارگی تسمه و آزاد شدن کلاف های فولادی وجود دارد بر همین اساس رعایت نکات ایمنی تدوین شده در استانداردها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

قیمت ورق گالوانیزه

شرایط  انبارداری ورق گالوانیزه

با توجه به حساسیت ورق های گالوانیزه شریط انبارداری نیز باید با تبعیت از اصول و استانداردهای مربوطه صورت پذیرد. در ادامه به شرح مفصل این موضوع و بررسی نکته هایی در انبارداری ورق گالوانیزه می پردازیم.

 1. کلیه محصولات فولادی بالاخص ورق های گالوانیزه در انبار به هیچ وجه نباید مستقیما با سطح زمین در تماس باشند بنابر این بهتر است سطوح چوبی و فلزی وسیعی را فراهم و محصول فولادی را روی آن قرار داد تا در معرض رطوبت، مواد اسیدی و... قرار نگیرد.
 2. همواره باید به این نکته دقت داشت که انبار ورق گالوانیزه باید محیطی عاری از رطوبت، تمیز، فاقد مواد شیمیایی و آلودگی باشد.
 3. دمای محیط نگهداری ورق گالوانیزه باید یکنواخت و فاقد رطوبت باشد تا محصول دچار فرسایش زود هنگام نگردد.

در صورت نگهداری ورق های گالوانیزه در فضاهای بزرگ و بدون سرپوش باید موارد زیر رعایت گردد:

 1. می توان اطراف کلاف ها را با داربست هایی پوشش داد سپس با محافظی از جنس تارپولین محصول فولادی را در برابر بارش محافظت نمود.
 2. سعی شود پوشش محافظ تمام کلاف را در برگیرد و امکانی جهت جریان هوا وجود نداشته باشد در این صورت از امکان فرسایش محصول کاسته می شود.
 3. همواره به دما و رطوبت هوا دقت داشت و به طور مداوم وضعیت محصولات بررسی گردد.
 4. از تجمع رطوبت میان محصولات فولادی جلوگیری به عمل آید.
 5. در نهایت با رعایت کلیه تدابیر همواره باید بازرسی دقیقی از وضعیت بندیل و کلاف ها به عمل آید.

در صورت فرسایش، زنگ زدگی یا خردگی محصولاد فاقد کیفیت و ارزش لازم بوده ممکن است ارزش اولیه خود را از دست دهند. برای دریافت راهنمایی بیشتر در خصوص انواع ورق گالوانیزه با مشاورین مرکز آهن در تماس باشید.

سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
بارگذاری مجدد