نحوه تشخیص تیرآهن اصفهان در بازار

2 ماه پیش 2 دیدگاه 4040 بازدید
تشخیص تیرآهن اصفهان
3.8/5
44رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تیرآهن ها دارای خصوصیاتی می باشند که پیش از خرید لازم است به آن ها توجه نمایید. شاید شما نیز در هنگام خرید تیرآهن اصفهان یا سایر کارخانجات با سوالات زیادی مواجه شده باشید یا اینکه با محصولاتی روبرو شوید که از لحاظ فنی یکسان بوده ولی دارای مشخصات وزنی متفاوتی باشند. توجه به این موارد از اصول اصلی خرید این محصول می باشد. علاوه بر مشخصات معمول، این محصولات از لحاظ کشور تولیدکننده و استاندارد مربوطه نیز قابل تشخیص هستند. با توجه به مطالب ذکر شده باید در انتخاب خود دقت زیادی داشته باشید چرا که قیمت تیرآهن اصفهان و سایر کارخانجات با توجه به وزن آن تعیین می شود و ممکن است با مشخصات فنی مورد نظر شما، محصولی با وزن سبک تر نیز موجود باشد و موجب صرفه جویی در هزینه های مصرفی شما گردد.

دریافت نسخه pdf مقاله : نحوه تشخیص تیرآهن اصفهان در بازار

در ادامه ابتدا به بررسی مشخصات ظاهری و فنی تیرآهن ها می پردازیم و پس از آن نحوه تشخیص تیرآهن اصفهان را بررسی می کنیم.

مشخصات ظاهری تیرآهن اصفهان

تیرآهن های ذوب آهن اصفهان در سه دسته بال پهن (HE)، بال کوتاه (IPE) و بال کوتاه (IPN) موجود می باشند و مشتریان براساس نوع پروژه و نیاز خود تیرآهن موردنظر خود را انتخاب می نمایند. مانند سایر تیرآهن ها، محصول تولیدی ذوب آهن اصفهان نیز دارای دو بال در بالا و پایین بوده که به وسیله یک تیغه به یکدیگر متصل می شوند. شما می توانید براساس پارامترهایی این محصول را از تیرآهن سایر کارخانجات تشخیص دهید. در ادامه به بررسی این پارامترها خواهیم پرداخت.

انواع تیرآهن اصفهان

H: طول جان تیرآهن (اندازه)

B: طول بال

D: طول صاف تیغه

Hi: طول تیغه داخلی

نحوه تشخیص تیرآهن اصفهان

همان طور که می دانید در کشور ما تیرآهن اصفهان بیشترین محبوبیت را دارد ولی آیا برای شما نیز پیش آمده که پس از خرید این محصول متوجه اشتباه در خرید آن شده باشید؟ آیا شما نیز در خصوص نحوه تشخیص تیرآهن اصفهان سوالاتی دارید؟ پس در ادامه با ما همراه باشید.

نخستین نکته ای که باید در خصوص تیرآهن ذوب آهن اصفهان بدانید این است که اگر در هنگام خرید به برند حک شده بر روی آن دقت نمایید می توانید آن را از تیرآهن دیگر کارخانجات به راحتی تشخیص دهید.

مارک ESCO بر روی دو بال تیرآهن ذوبی و با فاصله های مشخص از یکدیگر حک شده و لازم است پس از تحویل تیرآهن ابتدا به برند حک شده بر روی آن توجه نمایید. همچنین استاندارد تولیدی ذوب آهن اصفهان برای تیرآهن معمولا IPE بوده که دارای بال های نازک و یکنواخت می باشد.

آرم تیرآهن ذوب آهن اصفهان

تفاوت تیرآهن اصفهان با یزد و فایکو

وزن تیرآهن ذوب آهن اصفهان دقیقا مطابق با جدول اشتال بوده و به دلیل دقت ابعادی بالا و وزن استاندارد آن، معمولا در بازار نسبت به سایر تیرآهن ها دارای قیمت بالاتری نیز می باشد. لازم به ذکر است که تیرآهن کارخانجاتی اعم از یزد، ناب و فایکو دارای وزن پایین تری نسبت به تیر ذوبی بوده و قیمت تیرآهن فایکو و یزد نسبت به محصول تولیدی ذوب آهن اصفهان پایین تر می باشد و بهتر است پیش از خرید با توجه به نیاز پروژه و بودجه خود بهترین برند را انتخاب نمایید.

محصول این کارخانه در سایزهای 14 تا 30 تولید شده و به بازار فرستاده می شود و همچنین وزن آن ها نیز متفاوت بوده که بر قیمت نهایی آن تاثیرگذار است. بنابراین در صورتی که در بازار محصول تولیدی ذوب آهن را با قیمت پایین تری دریافت کردید به اصالت آن شک کنید.

استعلام قیمت: جهت اطلاع از قیمت تیرآهن ۱۶ روی آن کلیک کنید.

بررسی انواع تیرآهن اصفهان

تیرآهن تولیدی شرکت ذوب آهن اصفهان دارای انواع مختلفی می باشد که در ادامه به بررسی مشخصات هریک شامل ابعاد و وزن تیرآهن، ترکیب شیمیایی و خواص مکانیکی آن ها خواهیم پرداخت.

 • تیرآهن بال نیم پهن موازی اصفهان IPE

علامت مشخصه این محصول 2-1 می باشد و براساس استاندارد ملی ایران به شماره 1791 و استانداردهای DIN1025-5 و در مشخصات فنی زیر موجود می باشد.

ابعاد تیرآهن ذوب آهن اصفهان

جدول مشخصات ابعادی و وزن تیرآهن ذوب آهن اصفهان

مشخصات ابعادی تیر ذوب آهن

 • تیرآهن بال پهن موازی اصفهان (IPB)

تیرآهن بال پهن موازی اصفهان یا همان تیرآهن IPE که در دسته محصولات گرم نوردیده قرار دارد با وزن 5-1 براساس استاندارد ملی ایران ISIRI 14484 و در مشخصات فنی زیر تولید می گردند.

سایز تیرآهن ذوب آهن

جدول اندازه ها و مقادیر ایستایی تیرآهن ذوب آهن اصفهان

مقادیر ایستایی و وزن تیرآهن ذوب آهن

 • تیرآهن بال باریک شیبدار اصفهان (IPN)

تیرآهن بال باریک شیبدار اصفهان یا همان استاندارد IPN با استاندارد ملی ایران به شماره 3277 و مطابق استاندارد DIN1025-1 و در مشخصات فنی زیر موجود می باشد.

شکل ظاهری تیرآهن ذوب آهن

جدول ترکیب شیمیایی تیرآهن ذوب آهن اصفهان

ترکیب شیمیایی تیرآهن اصفهان

خواص مکانیکی تیرآهن ذوب آهن اصفهان

خواص مکانیکی تیرآهن ذوب آهن

جمع بندی

تیرآهن ذوب آهن اصفهان یکی از محبوبیت ترین و بهترین نوع تیرآهن در بازار می باشد. بنابراین شناخت خصوصیات و نحوه خرید این محصول بسیار اهمیت دارد. در این مقاله سعی کردیم به بررسی تمام نکات خرید این محصول اعم از ابعاد و وزن، ترکیب شیمیایی و خواص مکانیکی و همچنین نحوه تشخیص آن از دیگر تیرآهن های کارخانه های کشور بپردازیم.

3.8/5
44رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
2

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
2

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0