صنایع ورق های پوشش دار تاراز چهارمحال

4 ماه پیش3107بازدید0دیدگاه3.1امتیاز (15 رای)
صنایع ورق های پوشش دار تاراز چهارمحال

تاریخچه تاسیس شرکت صنایع ورق های پوشش دار تاراز چهارمحال و بختیاری

شرکت صنایع ورق های پوشش دار تاراز چهارمحال و بختیاری در سال 1387 در شهرک صنعتی شهرک با هدف طراحی، ساخت و راه اندازی خطوط فولادی تاسیس گردید. این شرکت در سال 1394 به عنوان تنها تولید کننده ورق گالوالوم به بهره برداری رسید. ظرفیت تولیدی این شرکت برای خطوط پیوسته گالوانیزه و گالوالوم به میزان 27 هزار تن در سال می باشد. سهامداران این مجموعه، شرکت های سرمایه گذاری توکا فولاد، آتیه فولاد، پارس فولاد مبین و فولاد زاگرس می باشند.

شرکت سرمایه گذاری توکا فولاد به عنوان هلدینگ در 25 شرکت تخصصی در زمینه های تولید، حمل و نقل، مالی و بازرگانی و با تمرکز غالب فعالیت ها در صنعت فولاد یکی از شرکتهای آشنا به حوزه خدمات فولادی کشور می باشد. شرکت آتیه فولاد با سرمایه گذاری در 14 شرکت تخصصی در زمینه های برش و فرم دهی ورق های فولادی و همچنین مشارکت در فعالیت های کارگزاری بورس کالای ایران، به عنوان یکی از گسترده ترین شبکه های خدمات فولاد در کشور محسوب می گردد. شرکت پارس فولاد امین در زمینه تولید جرثقیلهای سقفی و دروازه ای در زمینه برش و فرم دهی و توزیع ورق فولادی در استان تهران فعال می باشد.

شرکت فولاد زاگرس نیز برش و فرم دهی ورق های فولادی را انجام می دهد. در حال حاضر مدیر عامل این شرکت آقای مجید رضاپور است. از اهداف توسعه طلبانه شرکت تاراز می توان به تبدیل شدن به یک برند معروف و با کیفیت و تولید کننده ورق های گالوانیزه و گالوالوم در منطقه خاورمیانه، محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال پایدار با توسعه خطوط نورد سرد و اسیدشویی، در جهت بارور سازی استعدادهای منطقه و ایجاد دانش بومی در زمینه پروسه ها و خطوط تولید پیوسته فولاد اشاره نمود.

برترین محصول تولیدی، ورق گالوانیزه تاراز شهرکرد

ورق گالوانیزه تاراز به روش غوطه وری گرم به صورت پیوسته تولید می گردد. نوع ورق ورودی از کلاف سرد خام بوده و ضخامت آن بین 0.25 تا 2 میلیمتر می باشد. عرض ورق 750 تا 1550 میلیمتر است و قطر داخلی کلاف 610 تا 508 میلیمتر است. وزن کلاف خروجی 3.5 تا 20 تن بوده و میزان پوشش گالوانیزه 60 تا 270 گرم بر متر مربع است. لایه پوشش مناسب با نیاز مشتری بر روی ورق گالوانیزه به میزان 2 گرم بر متر مکعب و لایه محافظ کرومات 60 گرم بر متر مربع می باشد که بر اساس سفارش مشتری قابل تغییر خواهد بود.

کارخانه ورق گالوانیزه تاراز

با ایجاد پوشش کروماته، ورق گالوانیزه در مقابل عوامل طبیعی محافظت و ضریب حفاظت خوردگی آن افزایش می یابد. همچنین به کمک محلول Anti-finger print توانایی کاربرد مستقیم ورق های تولیدی در خطوط پیوسته رنگی جهت پوشش رنگ و همچنین توانایی به کارگیری مستقیم جهت سطوح خارجی ساختمان ها را دارا می باشند. روغن کاری بر روی ورق گالوانیزه بر اساس نیاز مشتری برای بهبود حفاظت سطح ورق به کار می رود. این محصول در استانداردهای ASTM A 653/ A 653 M: 2009، JIS.G3302:1998،ISO3575:2011 و EN10142:2001 تهیه و به بازار مصرفی عرضه می گردد.

مکانیزم حفاظت پوشش گالوانیزه و گالوالوم متفاوت است. بطوری که پوشش گالوانیزه با پوشش محافظ روی خالص توسط باران های اسیدی دچار خوردگی یکنواخت در سطح می گردد. ولی در ورق گالوالوم خوردگی موضعی اتفاق می افتد که ناشی از خوردگی در مناطقی است که غنی از روی بوده و مناطقی که غنی از آلومینیوم است به عنوان مانعی در مقابل خوردگی، آهنگ آن را کند می نماید. ورق گالوالوم نسبت به ورق گالوانیزه در همه شرایط محیطی سازگاری بهتری داشته و دلیل عمده برتری این مقاومت در برابر خوردگی گالوالوم به علت ساختار اندریت آن می باشد.

ورق گالوالوم تاراز چهارمحال و بختیاری

ورق فولادی کربنی با پوششی از آلیاژ روی و آلومینیوم که طی فرآیند Hot –Dip به طور پیوسته پوشش می گردد به نام گالوالوم شناخته می شود. ترکیب شیمیایی این پوشش شامل 55 درصد فلز آلومینیوم و 43.5 درصد فلز روی می باشد. در ترکیب آلیاژ گالوالوم به میزان 15 درصد عنصر سیلیکون نیز وجود دارد که حضور سیلیکون تاثیری در افزایش مقاومت به خوردگی نداشته و مزیت آن افزایش قدرت چسبندگی پوشش گالوالوم به سطح فولاد می باشد. به طوری که قابلیت تغییر فرم و یا خم کاری را افزایش داده و چسبندگی پوشش را به خوبی حفظ می نماید.

با حضور دو عنصر مقاوم به خوردگی مانند آلومینیوم و روی در آلیاژ گالوالوم این پوشش به عنوان برترین پوشش مقاوم به خوردگی برای ورق های فولادی مطرح می باشد. این محصول دارای دوام بالا در برابر خوردگی بوده و اسپنگل های ریز به زیبایی ظاهری آن می افزاید. عدم تغییر رنگ در دمای بالا و حین جوشکاری و داشتن سطح محافظ بدون نیاز به پوشش کروماته و مقاومت در برابر دما وانعکاس حرارت به دلیل حضور عنصر آلومینیوم از دیگر مزایای این محصول می باشد.

این محصول دراستاندارد ASTM A 792/ A 792 M: 2010، JIS.G3321:1998،ISO9364:2011 و EN10215:2000 تهیه و به بازار مصرفی عرضه می گردد. ورق گالوالوم در موارد ساختمانی برای سقف ها دیوارها و اتصالات فلزی مورد کابرد دارد و صنایع لوازم خانگی برای یخچال و فریزر، ماشین لباسشویی، تهویه مطبوع، ویترین، اجاق گاز و مایکروویو استفاده می نماید.

سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
بارگذاری مجدد